Gjest Consensio Skrevet 11. november 2010 #1 Skrevet 11. november 2010 http://krem.no/index.php?option=com_content&task=view&id=98&Itemid=48 Denne oppskriften skal jeg prøve. Det er den jeg har funnet som virker enklest for en kjøkkenklodrian som jeg er. Hva vil det si, når det står "en ikke alt for stor form". Og hvor kan man får tak i en ikke så stor form som er firkantet og minst 20cm dyp? Og så står det "kokes til massen kan formes som en kule i kaldt vann". Har jeg rett når jeg da tenker et glass med kaldt vann, og jeg tar litt av massen med en skje og slipper nedi vannet? Og at den er klar når den former seg som en kule av seg selv i vannet?
Bolligator Skrevet 11. november 2010 #2 Skrevet 11. november 2010 Og så står det "kokes til massen kan formes som en kule i kaldt vann". Har jeg rett når jeg da tenker et glass med kaldt vann, og jeg tar litt av massen med en skje og slipper nedi vannet? Og at den er klar når den former seg som en kule av seg selv i vannet? Nesten. Hvis du slipper litt av massen nedi vannet, som du sier, og kan klemme det til en kule fort og gale mellom to fingre uten at det klistrer seg. Som en bolledeig.
MissMia88 Skrevet 11. november 2010 #3 Skrevet 11. november 2010 Når det kommer til formen kan du vel bare bruke en firkantet oppbevaringsboks? Den skal jo bare i kjølen
Gjest Consensio Skrevet 11. november 2010 #4 Skrevet 11. november 2010 Ok, noterer ned, klemme den til en kule uten at den klistrer seg Desverre har jeg ingen oppbevaringsboks som er firkantet. Har leita i alle skap og skuffer her, men alle boksene mine er avrundet i kantene og nederst. Kasta nemlig ut en hel del bokser etter at jeg fikk så mange flotte oppbevaringsbokser fra svigermor. Jaja, det burde vel finnes noe billig på europris eller nille.
MissMia88 Skrevet 11. november 2010 #5 Skrevet 11. november 2010 Tror ikke det er noen krise om den er rundt Men da får du jo noen karameller som er runde i kantene da
Gjest Consensio Skrevet 11. november 2010 #6 Skrevet 11. november 2010 Vil gjerne lage noen for å gi bort i julegave, så vil jo gjerne at de skal se "perfekte" ut Men jeg kan jo spise kantene selv og gi bort dem som er i midten i stedenfor Noen som vet hvor lenge slike fudge holder seg og hvordan de evnt burde oppbevares? Greit å vite hvor tett opp mot jul jeg må lage dem
Thorn Skrevet 11. november 2010 #7 Skrevet 11. november 2010 Det kan ikke hende at det er skrivefeil i oppskriften, da? At det skal stå minimum 2 cm dyp? Mengdene i oppskriften tilsier ikke at det skal bli sååå mye fudge..?
Gjest Consensio Skrevet 11. november 2010 #8 Skrevet 11. november 2010 Det kan ikke hende at det er skrivefeil i oppskriften, da? At det skal stå minimum 2 cm dyp? Mengdene i oppskriften tilsier ikke at det skal bli sååå mye fudge..? Hmm, ja kanskje det. Jeg får nok bare teste litt frem her tror jeg. Ikke ha for store former så det blir milimetertykt lag
Thorn Skrevet 11. november 2010 #9 Skrevet 11. november 2010 Jeg vet jo ikke, men hvis man ser på bildet så er jo ikke fudgen så veldig høy. Kanskje en tom to-liters iskremboks hadde vært grei å bruke som form?
Vrimle Skrevet 11. november 2010 #10 Skrevet 11. november 2010 Brødformer er også fine å lage fudge i! Ellers så får du firkantede kakeformer som er ca 20 x 20 for en ikke alt for dyr penge på jernia. De har også noen enkle former på Clas Ohlson :-)
Fremhevede innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Opprett en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå