AnonymBruker Skrevet 6. november 2010 #1 Skrevet 6. november 2010 jeg prøver de klea jeg kjøpte i fjr. f eks en kjole i str 46. men d går jo ikke å få igjen glidelås på nå folk sier jeg ser ikke ut som jeg treng så store størrelser i kleer som jeg må ha nå. bra det da, så d er no med selve kroppsbygginga. men mage rumpe lår som er problemet mest. men jeg drikker en del lett brus. en blir jo oppblåsen av d, men utgjør d veldi mye så en alltid ser mer en er egentli? og så så dette med brød eller knekkebrød? folk prater om oppblåst av brødmat? hva gjør dette da? å hva anvbefales å ete før trene å etter trene? å litt med noen få timer mellom hver gang?
Gjest Mahareth Skrevet 6. november 2010 #2 Skrevet 6. november 2010 Hvis du prøver å unngå sms-språk/dialektspråk i innlegg så blir de lettere å lese For meg kan det å være oppblåst utgjøre en hel klesstørrelse noen ganger, og jeg er på samme størrelse som deg. Det fungerer bra å kutte ned på brødmat, erstatte med grovere varianter med masse frø. Blir mindre oppblåst, og fungerer bedre. For mat før trening kan du se på denne tråden: http://forum.kvinneguiden.no/index.php?showtopic=519094
AnonymBruker Skrevet 6. november 2010 #3 Skrevet 6. november 2010 når eg nesten aldri skriver sms så kan jeg vel ikke sms språk særlig?? har ikke sagt at jeg er flink til å skrive da, men takk for svar. å så skal jeg prøve om jeg klarer å få til å skrive betre.
Periwinkle Skrevet 6. november 2010 #4 Skrevet 6. november 2010 ser mahareth foreslår mer frørik mat, og vet at mer fiber skal kunne gjøre magen mindre opplåst, men hos meg har det helt motsatt virknng, rett og slett fordi jeg reagerer på for mye fiber. Man bør drikke mye vann når man spiser en del fiber, kanskje det kan hjelpe på oppblåstheten? Jeg spiser heller grove knekkebrød enn brød, da jeg tror gjæren i brødet gjør meg oppblåst. Har ikke merket nevneverdig forskjell på å ikke drikke lettbrus, men dette kan jo være individuelt. Det som gjør meg mer oppblåst er iallefall Grøt Pannekaker Vafler Noen ganger pasta, men det er mindre når jeg spiser fullkornspasta Taco til tider. Nå har jeg veldig nervøs mage, så kan ha med situasjonen å gjøre heller enn maten, det eneste jeg er sikker på er de tre øverste. Tror kombinasjonen av melk og mel gjør plager magen min... Før trening spiser jeg kanskje en banan, en smoothie, evt en shake med herbalife, fordi dette er måltider som ikke gir meg en følelse av å være kjempemett, men allikevel nok til at jeg ikke går sulten Etter trening er det viktig å få i seg noe kjapt, helst noe proteinrikt, da musklene trenger proteiner for å reparere seg selv
Dyreelskern Skrevet 6. november 2010 #5 Skrevet 6. november 2010 Prøv å kutte ut drikke med kullsyre, det hjalp for meg
luckygal Skrevet 6. november 2010 #6 Skrevet 6. november 2010 nå er det mange ulike teorier til mat osv etter trening - men vil likevell tørre å komme med et velkjent råd.. få gjerne i deg karbohydrater (eks. igjennom frukt el pulver) og så proteiner rett etter trening (typ. på vei hjem). Spis et sunt måltid ca. en time senere. Jeg ville kuttet ut brus og redusert inntak av raske karbohydrater om dette er noe du får i deg mye av. lykke til med trening og vektnedgang
AnonymBruker Skrevet 7. november 2010 #7 Skrevet 7. november 2010 ttusen takk for svar. og for ønsker meg lykke til.
AnonymBruker Skrevet 7. november 2010 #8 Skrevet 7. november 2010 Ingenting er likt for alle. Du må bare prøve selv. Noen blir opplåst av brød, andre ikke. Slikt er det med alt, vi reagerer forskjellig. Om du ikke føler deg dårlig av å spise brød og drikke kullsyre så er det vel greit?
Envy Skrevet 8. november 2010 #9 Skrevet 8. november 2010 Regel nr.1 er vel egentlig å kutte ut hele brusdrikkingen. Det beste for kroppen er og blir vann. Det er kanskje kjedelig, men det er utrolig sunt, og ordentlig kaldt vann er jo faktisk veldig godt Sånn ellers gjelder det å holde seg til den groveste varianten av alt. Skal du spise pølser, ja ok, så spis pølser, men velg grovt pølsebrød i steden for fint, etc Lykke til med vektnedgangen Det er mye hardt arbeid, men er du målrettet og bestemt klarer du det du har bestemt det for
Meridian Skrevet 8. november 2010 #10 Skrevet 8. november 2010 Jeg blir veldig oppblåst av stivelse, slik som ris og potet. Ikke at jeg skjønner hvorfor ... Men jeg unngår all hvetemel-mat sånn som pasta, pizza, brød osv. Jeg hadde problem med å gå ned i vekt før, men etter jeg kuttet ut ris, pasta, brød osv gikk jeg ned i vekt uten problem. Vet ikke med lett-brus ... er iallfall ikke bra å drikke lett-brus. Da er det nesten sunnere med vanlig brus, men det inneholder mye sukker, så da legger man lett på seg igjen. Du kunne ikke heller drukket juice da? Det er iallfall uten sukker.
luckygal Skrevet 8. november 2010 #11 Skrevet 8. november 2010 Ingenting er likt for alle. Du må bare prøve selv. Noen blir opplåst av brød, andre ikke. Slikt er det med alt, vi reagerer forskjellig. Om du ikke føler deg dårlig av å spise brød og drikke kullsyre så er det vel greit? Vet ikke så mye om problemer rundt å være oppblåst... vet bare at mange hevder å bli det av blandt annet raske karbohydrater... Så svaret mitt var vel heller rettet mot at hun ønsket en vektnedgang.. I den sammenheng er vel ikke brus og lyst brød noe å annbefale
AnonymBruker Skrevet 8. november 2010 #12 Skrevet 8. november 2010 Vet ikke så mye om problemer rundt å være oppblåst... vet bare at mange hevder å bli det av blandt annet raske karbohydrater... Så svaret mitt var vel heller rettet mot at hun ønsket en vektnedgang.. I den sammenheng er vel ikke brus og lyst brød noe å annbefale Ja, men nå svarte jeg på spørsmålet ts hadde, som var om det gjorde en oppblåst. :)Og da blir det jo for dumt å dra alle under en kam og si : JA, alle blir oppblåst! Det er jo ikke sant, det er jo individuelt prøvde jeg å si. Om du svarer på noe annet vet ikke jeg, men mitt svar var rettet mot oppblåsthet.
Dyreelskern Skrevet 8. november 2010 #13 Skrevet 8. november 2010 Kan kanskje hende at matintoleranse gjør en oppblåst også... Jeg var for eksempel veldig plaget med mageknip og oppblåsthet helt til jeg bytta til laktoseredusert melk. Nå skal det sies at jeg drikker veldig mye melk, så det hadde en del å si for meg at jeg hadde i meg så mye laktose da jeg ikke visste jeg hadde laktoseintoleranse.
aline Skrevet 8. november 2010 #14 Skrevet 8. november 2010 Som nevnt over, så er dette veldig individuellt, så man må bare prøve ut hva som fungerer og ikke. For meg ble jeg mye mindre oppblåst når jeg kuttet ned på brødmat (også grovt brød, da jeg reagerer ganske heftig på de grove typene også). Merket en klar forskjell (ikke på vekta, men på oppblåsthet ja) når jeg kuttet ut brødmat og begynte å spise mer fisk og grønnsaker istedenfor, gjerne med egg til. Brus drikker jeg nært sagt ikke, det hender jeg drikker bris eller farris, men jeg kjenner lett at jeg blir mer oppblåst av kullsyre ja. Igjen, det er meg da. Dersom du føler deg oppblåst, test ut forskjellige ting. Prøv å kutte ut vanlig brød og vanlig pasta etc, gjør dette over en perode (altså lenger en ett par dager), og se hvordan du føler deg da. Prøv å kutte ut kullsyreholdig drikke, hold ut en stund og se om du føler det har noen effekt. Men både kullsyre og brød er nok matvarer som mange ihvertfall lett blir oppblåst av, selv om andre ikke merker noe.
luckygal Skrevet 8. november 2010 #15 Skrevet 8. november 2010 (endret) Ja, men nå svarte jeg på spørsmålet ts hadde, som var om det gjorde en oppblåst. :)Og da blir det jo for dumt å dra alle under en kam og si : JA, alle blir oppblåst! Det er jo ikke sant, det er jo individuelt prøvde jeg å si. Om du svarer på noe annet vet ikke jeg, men mitt svar var rettet mot oppblåsthet. jeg svarte på ts sitt spørsmål om hva man burde spise i forbindelse med trening (og inplisitt vektnedgang)... Snakket altså om raske karbohydrater i forbindelse med vektnedgang - men jeg vet også at mange blir oppblåst av det.. Regner også med at alle vet at det samme ikke fungerer for alle - så trodde ikke det var nødvendig å poengtere det.. Men nå hadde jo ts flere spørsmål i innlegget sitt - kanskje derfor det blir misforståelser Ts. apropo tid mellom måltider - det er ikke sikkert at det er nødvendig å henge seg opp i antall timer osv - men et tips er å spise så ofte at du ikke lar deg selv bli skrubbsulten... Er gjerne da man faller for fristelser og evt. overspiser. Igjen - lykke til Endret 8. november 2010 av luckygal
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Opprett en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå