AnonymBruker Skrevet 4. oktober 2010 #1 Skrevet 4. oktober 2010 Hei:) Vet dere om de som er melkeintolerante kan bruke "menkomel" som erstatning for kremfløte? Syntes jeg så at en av ingrediensene var kjrnemelk, og aner ikke hva det vil si? Noen som vet?
Meridian Skrevet 4. oktober 2010 #2 Skrevet 4. oktober 2010 Jeg spiser menkomel istedenfor vanlig kremfløte. Mener det innholder en liten andel vanlig melk(kjernemelk som du skrev?), men at det er så lite at det skal gå bra, men er ganske usikker på dette... Jeg spiser det iallfall en sjelden gang, og husker ikke om jeg har reagert på det.
Meridian Skrevet 4. oktober 2010 #3 Skrevet 4. oktober 2010 Jeg vet iallfall om andre som heller ikke tåler melkeprodukt, men som spiser menkomel, så mener det skal gå bra. Har vært i 2 konfirmasjoner i år, hvor alle kakene var glutenfri og melkefrie, og det ble brukt menkomel. Nesten hele slekten min spiser gluten og melke og sukkerfritt :gjeiper:
AnonymBruker Skrevet 4. oktober 2010 #4 Skrevet 4. oktober 2010 Jeg vet iallfall om andre som heller ikke tåler melkeprodukt, men som spiser menkomel, så mener det skal gå bra. Har vært i 2 konfirmasjoner i år, hvor alle kakene var glutenfri og melkefrie, og det ble brukt menkomel. Nesten hele slekten min spiser gluten og melke og sukkerfritt :gjeiper: Dette høres jo lovende ut Jeg kjenner en som har melkeproteinintoleranse, tror dere han kan spise Menkomel også? Høres jo så godt ut og hadde vært fint å kunen servere ordentlig bløtkake!!
SmallTalk Skrevet 4. oktober 2010 #5 Skrevet 4. oktober 2010 (endret) Ring og spør personen. Brodern har melkeprotein-intoleranse og han kan ikke spise menkomel. Soyafløte kan være et alternativ. Endret 4. oktober 2010 av SmallTalk
AnonymBruker Skrevet 4. oktober 2010 #6 Skrevet 4. oktober 2010 Ring og spør personen. Brodern har melkeprotein-intoleranse og han kan ikke spise menkomel. Soyafløte kan være et alternativ. Hva med kokosnøttmelk?
*Mocca* Skrevet 4. oktober 2010 #7 Skrevet 4. oktober 2010 Ellers vil jeg anbefale fløteerstatningen fra Odense, fås kjøpt i helsekost. Har brukt den når jeg har laget riskrem... og ingen har engang kunnet smake forskjellen. Den blir fastere enn vanlig krem når den piskes, men det kan alltids justeres litt på hvor lenge man pisker kan jeg tenke meg.
Meridian Skrevet 5. oktober 2010 #8 Skrevet 5. oktober 2010 Jeg har nettopp pratet med moren min, som sa at om man ikke tålte melk, så skulle man ikke spise menkomel. Men det finnes mange andre alternative melkefrie produkter som kan kjøpes på helsekost og på de store matbutikkene som selger melkefritt og glutenfritt. Ser noen har nevnt noen andre produkter enn menkomel som sikkert er veldig bra. Og i konfirmasjonene som jeg var i ble det brukt andre ting enn menkomel i noen av kakene.
SmallTalk Skrevet 5. oktober 2010 #9 Skrevet 5. oktober 2010 Hva med kokosnøttmelk? Som fløte til å piske krem av? Det funker neppe.
Meridian Skrevet 5. oktober 2010 #10 Skrevet 5. oktober 2010 Kokosnøttmelk passer vel best i middagsretter, det er veldig godt iallfall
Fremhevede innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Opprett en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå