Gå til innhold

Fremhevede innlegg

Skrevet

Jeg tar ett par fag på høyskole, dette er typisk lese fag og en del bøker og annet materiell som er på engelsk. Uff, må innrømme jeg sliter litt med det. Selv om jeg snakker og skriver engelsk, riktignok ikke flytende, så må jeg innrømme jeg synest det er tungt å lese pensum på engelsk.

Forelesningsnotater er på norsk da heldigvis, men hvordan gjør dere det som også synest det kan være tungt?

Biter tennene sammen og leser pensum sammen som en slår opp og oversetter det? Det går kanskje bedre om jeg faktisk biter tennene sammen?

Videoannonse
Annonse
Skrevet

Vi hadde samme situasjon i fjor, masse teoristoff på engelsk, gjerne med en drøss faguttrykk og uttrykk som vi ikke akkurat bruker noe særlig eller lærer på skolen. Tipset er å lese godt på det som dere har på norsk (ofte vil det være noe som går igjen i de ulike bøkene) og følge godt med på forelesningene og rett og slett bite tennene sammen. Jeg satte av en dag i uken hvor jeg fokuserte på de engelske pensumbøkene mine og satt da med ordboken. Jo bedre jeg fulgte med på alt det andre, jo bedre gikk det med å lese det engelske og man vil bli bedre etter hvert som året går og man kommer i en vane :)

Lykke til!

Skrevet

Enig med Lykkelitenen! Hiv deg i det, du får igjen for det senere, men hold fokus på de norske bøkene.

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Opprett en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...