Gå til innhold

dilla på fløtestuet sopp - unnere variant?


Fremhevede innlegg

Skrevet

Jeg har i det siste fått helt dilla på champignon som jeg fløtestuer. Gjerne i selskap med svinebiff og blomkål (nam!!!).

Problemet er jo at selv om måltidet egentlig er ganske magert og sunt, så ødelegger jo fløten hele sulamitten ;) Jeg kom frem til at et måltid kom på ca 950 kalorier, noe som er alt for mye til ett måltid.

Så noen som vet om måter jeg kan gjøre denne retten sunnere? Går det ann å stue sopp med melk? Eventuelt annet godt tilbehør jeg kan prøve?

Videoannonse
Annonse
Skrevet

Sopp (særlig sånt som steinsopp, kantarell, piggsopp osv) er jo veldig godt om du bare steker den for seg selv, med salt, pepper og smør. Du steker den først uten fett for å få ut fuktigheten og danne "skorpe", da suger den heller ikke til seg enorme mengder smør. Kan stekes sammen med løk også :)

Skrevet

Du kan jo prøve creme fraishe i staden. Den lettaste typen har berre 10% feitt.

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Opprett en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...