AnonymBruker Skrevet 21. august 2010 #1 Skrevet 21. august 2010 Har noen torskefileter i fryseren, men jeg vet ikke helt hva jeg skal bruke den til. Jeg er ikke noe særlig glad i fisk, så det er fint hvis noen vil gi meg en oppskrift på en sunn og god fiskerett, som helst ikke er så vanskelig å lage :-) Suupertakknemlig for hjelp :-)
Arkana Skrevet 21. august 2010 #2 Skrevet 21. august 2010 Denne er rask å lage og selv mannen min som ikke er begeistret for fisk liker den. Til to pers trenger du en løk, 2 selleristenger og 3-4 hvitløksbåter og alt hakkes og stekes mykt i olje. Ha i to hakkede tomater, en klype chiliflak, 4 dl grønnsakskraft og 1 dl hvitvin (kan sløyfes, bare ha i mer kraft), salt og pepper og la småkoke et par minutter. Tilsett 50 g couscous og 250 g hvit fiskefilet i biter og la småkoke 5-7 minutter. Server evt med dryss av revet sitron og hakket persille.
AnonymBruker Skrevet 29. august 2010 #4 Skrevet 29. august 2010 Den hørtes god ut, Arkana! Men et lite spørsmål: kan man bruke grønnsaksbuljong i stedet for grønnsakskraft? (Litt usikker på om kraft og buljong er det samme rett og slett.) Jeg tenkte å bruke buljongterninger, i så fall.
Arkana Skrevet 29. august 2010 #5 Skrevet 29. august 2010 Ja, du kan fint bruke buljong, bare vær litt forsiktig med salt siden buljong gjerne er ganske salt fra før.
AnonymBruker Skrevet 29. august 2010 #6 Skrevet 29. august 2010 Takk skal du ha! Dette blir middag i løpet av uken
Lissi Skrevet 29. august 2010 #7 Skrevet 29. august 2010 Har noen torskefileter i fryseren, men jeg vet ikke helt hva jeg skal bruke den til. Jeg er ikke noe særlig glad i fisk, så det er fint hvis noen vil gi meg en oppskrift på en sunn og god fiskerett, som helst ikke er så vanskelig å lage :-) Suupertakknemlig for hjelp :-) Krydre med sitronpepper. Stek i smør, ha i en skvett me hvitvin, fløte og gressløk! Vidunderlig Bør smakes.. Hvitvinsdampet torskefilet i hvitvinssaus
Lissi Skrevet 29. august 2010 #8 Skrevet 29. august 2010 Har noen torskefileter i fryseren, men jeg vet ikke helt hva jeg skal bruke den til. Jeg er ikke noe særlig glad i fisk, så det er fint hvis noen vil gi meg en oppskrift på en sunn og god fiskerett, som helst ikke er så vanskelig å lage :-) Suupertakknemlig for hjelp :-) Krydre med sitronpepper. Stek i smør, ha i en skvett me hvitvin, fløte og gressløk! Vidunderlig Bør smakes.. Hvitvinsdampet torskefilet i hvitvinssaus
Fremhevede innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Opprett en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå