Mann 42 Skrevet 31. juli 2010 #1 Skrevet 31. juli 2010 Amadou Diallo er på flukt. Ikke av politiske grunner, men fordi han er albino. Dette er noe av det sykeste jeg noengang har lest om. Jeg mener, jeg visste at afrikansk overtro er temmelig far out og kan gi seg stygge utslag. Alle har vel fått med seg at nigerianske barn tortureres som del av eksorsisme eller fordi prester tror at de er hekser. Men enda verre: Albinoer myrdes, over hele det afrikanske kontinentet, fordi heksedoktorer tror at kroppene deres har magisk kraft, og kan brukes til å lage medisiner, amuletter, eller til ritualer for å få hell, eller ramme fiender. Foreningen "Under the same sun" har linker til mer om dette. http://news.discovery.com/human/canadian-man-fights-african-witchcraft-murders.html Dette er helt utrulig. Albinoer kan ikke bevege seg fritt, av frykt for at de skal bli myrdet av folk som vil selge kroppene deres på svartebørsen til magikere. Disse mordene er dessuten mer grusomme enn "vanlige" mord, siden lidelsen til offeret er en del av magien. Så armer og bein blir gjerne hakket av med machete eller lignende mens offeret fortsatt lever.
Gjest Vitaminbjørn Skrevet 31. juli 2010 #2 Skrevet 31. juli 2010 Verste av alt er at dette ikke sjokkerer meg. Mennesker er istand til å gjøre mye jævlige ting... Huff...stakkars mann =/
Gjest Blondie65 Skrevet 31. juli 2010 #3 Skrevet 31. juli 2010 Jeg har hørt om dette før og det er grusomt ja. Jeg får vel bare gjenta det selvfølgelige: mot overtro og uvitenhet hjelper bare kunnskap og utdannelse. Dvs. jo større muligheter for utdannelse man gir barn som vokser opp jo større mulighet gis disse til å forandre den hverdagen de lever i. Utrolig sprøtt dette egentlig.
Gjest gjestdeluxe Skrevet 31. juli 2010 #4 Skrevet 31. juli 2010 Amadou Diallo er på flukt. Ikke av politiske grunner, men fordi han er albino. Dette er helt utrulig. Albinoer kan ikke bevege seg fritt, av frykt for at de skal bli myrdet av folk som vil selge kroppene deres på svartebørsen til magikere. Disse mordene er dessuten mer grusomme enn "vanlige" mord, siden lidelsen til offeret er en del av magien. Så armer og bein blir gjerne hakket av med machete eller lignende mens offeret fortsatt lever. Jeg forstår ikke hva som skjer i hodene på disse menneskene, reflekterer de over om dette er fornuftig?
I.am.me Skrevet 31. juli 2010 #5 Skrevet 31. juli 2010 Leste saken på Dagbladet (?) og kan ikke akkurat si jeg ble overrasket. Nå har vi hørt om steining av kvinner, syreskadete kvinner, torturerte utro menn, ja og listen går videre. Det meste måtte bare bli albinoer som blir lagd heksedrikk av! Det er selvsagt fælt, helt grusomt, men hva kan man gjøre? De landene er _ute av kontroll_ og enn så mange penger vi donerer, soldater vi sender og opprør vi prøver på, vil det skje gang på gang på gang til noen seriøse, fryktløse setter inn en ny tropp i ledelsen som ikke er ute etter makt, penger og gull. Noe som jeg ikke har særlig stor tro på at kommer til å skje i noen nær fremtid!
Loewe Skrevet 1. august 2010 #6 Skrevet 1. august 2010 (endret) Det grunner ut i den samme type overtro, Mann 42. At albinoers organer anses ha positive magiske egenskaper som gjør at afrikanere dreper abliboer er helt forferdelig. Men hekseprosessene i Afrika står ikke tilbake for noe; her er barn og voksne mål for en tilsvarende overtro og tusener har blitt mishandlet, torturert til å tilstå en pakt med djevelen før de blir henrettet tidvis på svært bestialske og smertefulle måter. Det er en blanding av kristendom pervertert av lokal overtro, uvitenhet, frykt og ren idioti. Jeg vet ikke hva kristne religiøse myndigheter i Vesten gjør i denne anledning, men det er tydligvis ikke nok. I fjor dro tre amerikanske evangelister fra USA, hvor deres tanker rundt homoseksualitet ble sterkt kritisert, til Uganda. Her ble de mottatt som eksperter og holdt foredrag for tusenvis av ugandere, inkludert politikere, politimenn og lærere. Dette utløste så et latent hat som kulminerte i innføring av dødsstraff for homoseksuell adferd. Dette førte igjen til skarpe reaksjoner fra politiske myndigheter i Vesten som presser ugandiske myndigheter til å reversere beslutningen. Religiøse myndigheter i Vesten syntes ikke å være like klare. Endret 1. august 2010 av Loewe
Gjest Blondie65 Skrevet 1. august 2010 #7 Skrevet 1. august 2010 Jeg forstår ikke hva som skjer i hodene på disse menneskene, reflekterer de over om dette er fornuftig? Fornuftig? Du kan da ikke blande overtro med fornuft? Er det fornuftig å kjønnslemleste småbarn?
Gjest Blondie65 Skrevet 1. august 2010 #8 Skrevet 1. august 2010 Jeg vet ikke hva kristne religiøse myndigheter i Vesten gjør i denne anledning, men det er tydligvis ikke nok. I fjor dro tre amerikanske evangelister fra USA, hvor deres tanker rundt homoseksualitet ble sterkt kritisert, til Uganda. Her ble de mottatt som eksperter og holdt foredrag for tusenvis av ugandere, inkludert politikere, politimenn og lærere. Dette utløste så et latent hat som kulminerte i innføring av dødsstraff for homoseksuell adferd. Dette førte igjen til skarpe reaksjoner fra politiske myndigheter i Vesten som presser ugandiske myndigheter til å reversere beslutningen. Religiøse myndigheter i Vesten syntes ikke å være like klare. Typisk eksempel på at man skal være svært nøye med å å ikke sende hvem som helst som "eksperter" rundt i verden. Religion og uhjelp har tradisjon for å skape mer uhumsketer - de aller fleste religioner driver en kamp mot påvirkning fra alt ukjent.
Mann 42 Skrevet 1. august 2010 Forfatter #9 Skrevet 1. august 2010 Typisk eksempel på at man skal være svært nøye med å å ikke sende hvem som helst som "eksperter" rundt i verden. Religion og uhjelp har tradisjon for å skape mer uhumsketer - de aller fleste religioner driver en kamp mot påvirkning fra alt ukjent. Men fra evangelistenes ståsted må jo stuntet i Uganda ha virket som en ubetinget suksess. De bidro til å instigere akkurat de samme holdningene og lovene som de ønsker seg hjemme. Sånn sett må de ha klappet seg selv på ryggen i forvissning om at de gjør "Herrens" arbeid med stor suksess og bringer verden et steg nærmere det "Han" intenderte for oss. Halleluja, dere.
Loewe Skrevet 1. august 2010 #10 Skrevet 1. august 2010 Christianos ad leones! Offisielt ble disse tre sjokkert og skuffet over de strenge lovene som ble innført i Uganda. Men jeg syntes å huske at minst en av disse angivelig var med på å utarbeide disse, så det er kanskje mest et spill for kulissene. Amerikanske ekstremistiske evangelister har i ettertid holdt store oppmøter i Uganda for å fiske i rørt hav. Flere amerikanske senatorer og kongressmenn har også angivelig involvert seg for å støtte anti-homoseksuell lovgivning i Uganda. Ganske skandaløst egentlig. Jeg er i utgangspunktet ikke begeistret for at norske myndigheter engasjerer seg i alt mulig i fjerne himmelstrøk, men dette tilfellet ville vært et unntak. http://www.examiner.com/x-4107-International-LGBT-Issues-Examiner~y2009m11d29-US-Congressmen-support-Uganda-AntiHomosexuality-Death-Penalty-Law-in-the-name-of-Jesus
Sugerøret Skrevet 1. august 2010 #11 Skrevet 1. august 2010 jeg klarer ikke forstå hvorfor Amadou Diallo skal nektes opphold her,mens Krekar får lov til å bli? Her har vi jo et eksempel på hvilke mennesker en burde i alle fall hjelpe.
Mann 42 Skrevet 1. august 2010 Forfatter #12 Skrevet 1. august 2010 jeg klarer ikke forstå hvorfor Amadou Diallo skal nektes opphold her,mens Krekar får lov til å bli? Her har vi jo et eksempel på hvilke mennesker en burde i alle fall hjelpe. Definitivt. Det er så gjennomført urettferdig som det kan få blitt. En albino kan ikke gjøre en dritt for å unngå disse problemene, annet enn å flykte. Homofile kan late som de er heterofile, Krekar kunne gitt faen i å bli leder for en terrororganisasjon, og de fleste opposisjonelle som vi gir ly, kunne forsåvidt bøyd nakken og gjort gode miner til slett spill. Albinoer kan ikke være annet enn det de er, og det de er, er verdt 3-4 årslønner i rede penger på svartebørsen for enhver som er villig til å myrde. Og dem er det ingen mangel på, virker det som.
Sugerøret Skrevet 2. august 2010 #13 Skrevet 2. august 2010 Noen hyggelige nyheter i alle fall : Fb folk stiller seg bak Amadou http://www.dagbladet.no/2010/08/02/nyheter/innenriks/utenriks/albino/drap/12800596/
Larsern Skrevet 2. august 2010 #14 Skrevet 2. august 2010 Jeg er sikker på at denne saken kan løses med én telefonsamtale og et par signaturer dersom rette vedkommende på Stortinget får fingeren ut av rævva. Problemet hans er kanskje at ingen advokater orker å ta seg bryet med en sak som ikke trekker ut i det uendelige, slik som i Krekarsaken.
Gjest Blondie65 Skrevet 2. august 2010 #15 Skrevet 2. august 2010 jeg klarer ikke forstå hvorfor Amadou Diallo skal nektes opphold her,mens Krekar får lov til å bli? Her har vi jo et eksempel på hvilke mennesker en burde i alle fall hjelpe. Nei merksnodig ikke sant? Vitner om total mangel på lokalkunnskap fra UDI.
Gjest Gjest Skrevet 2. august 2010 #16 Skrevet 2. august 2010 Skryter man på seg at man har utført terrorangrep i hjemlandet og er medlem av Taliban, slik at man er forfulgt av myndighetene i hjemlandet, ja da blir man belønnet med opphold i Norge. Og naboene til slike blir hetset som fremmedfiendtlige om man ikke ønsker Taliban og ID-løse personer som sine neste naboer. Men personer som risikerer å få øyne og hender skåret av mens man er i live fordi man har feil hudfarge, de blir bedt om å dra. Vi tar jo allerede imot personene som lever i denne middelalderen og hyller denne kulturen som berikende, så da bør vi vel ta imot ofrene også?
Gjest lurven Skrevet 3. august 2010 #17 Skrevet 3. august 2010 Men fra evangelistenes ståsted må jo stuntet i Uganda ha virket som en ubetinget suksess. De bidro til å instigere akkurat de samme holdningene og lovene som de ønsker seg hjemme. Sånn sett må de ha klappet seg selv på ryggen i forvissning om at de gjør "Herrens" arbeid med stor suksess og bringer verden et steg nærmere det "Han" intenderte for oss. Halleluja, dere. de har misforstått ganske mye, kristendom handler ikke om å leve etter lover og regler, derfor kan man ikke forby noe basert på kristendom.
Mann 42 Skrevet 3. august 2010 Forfatter #18 Skrevet 3. august 2010 de har misforstått ganske mye, kristendom handler ikke om å leve etter lover og regler, derfor kan man ikke forby noe basert på kristendom. Right... Men det ser det ut til at det er delte meninger om. Homofili har f.eks vært forbudt over store deler av den vestlige verden, inkludert Norge, med nettopp den begrunnelsen.
Gjest lurven Skrevet 3. august 2010 #19 Skrevet 3. august 2010 Right... Men det ser det ut til at det er delte meninger om. Homofili har f.eks vært forbudt over store deler av den vestlige verden, inkludert Norge, med nettopp den begrunnelsen. ja og det er så synd, for mye fordommer...
Gjest lurven Skrevet 3. august 2010 #20 Skrevet 3. august 2010 Definitivt. Det er så gjennomført urettferdig som det kan få blitt. En albino kan ikke gjøre en dritt for å unngå disse problemene, annet enn å flykte. Homofile kan late som de er heterofile, Krekar kunne gitt faen i å bli leder for en terrororganisasjon, og de fleste opposisjonelle som vi gir ly, kunne forsåvidt bøyd nakken og gjort gode miner til slett spill. Albinoer kan ikke være annet enn det de er, og det de er, er verdt 3-4 årslønner i rede penger på svartebørsen for enhver som er villig til å myrde. Og dem er det ingen mangel på, virker det som. enig,men verden er jo et urettferdig sted. Men større sjanser for at får bli nå som han er kommet i medienes søkelys
Fremhevede innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Opprett en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå