Gjest AnonymBruker Skrevet 27. juli 2010 #1 Skrevet 27. juli 2010 Har det noe å si om det er hardkokt, bløtkokt, speilegg, omelett? (sikkert ikke, men måtte bare )
Kenneth199 Skrevet 27. juli 2010 #2 Skrevet 27. juli 2010 Ja det har noe å si for slutt resultatet. Hardkokt er det jeg mener er best. Bløtkokt er jeg faktisk i tvil om. Det har vært forskning på det å drikke rå egg og da kom de frem til at det er bedre med kokt egg enn rå egg. Speilegg freses på kraftig varme i fett. Da tilsettes mer fett. Det er heller ikke utenkelig at litt av ernærings verdiene endrer seg da det blir utsatt for sterk varme. Omelett er jo det samme som speilegg bare med svakere varme og over tid.
mester Skrevet 27. juli 2010 #3 Skrevet 27. juli 2010 Omelett er jo det samme som speilegg bare med svakere varme og over tid. Min premiumomelett lages ved å tilsette 1 ss melk per egg. Næringsinnholdet øker med tilsvarende. Omeletten blir for øvrig nesten like god ved å tilsette vann i stedet, og da er jo næringsinnholdet tilnærmet likt speilegg - med unntak av tilsatt salt og pepper.
Gjest AnonymBruker Skrevet 27. juli 2010 #4 Skrevet 27. juli 2010 Speilegg freses på kraftig varme i fett. Da tilsettes mer fett. Det er heller ikke utenkelig at litt av ernærings verdiene endrer seg da det blir utsatt for sterk varme. Jeg steker i kokosolje, så akkurat det er ikke noe problem. Kjempesunt! TS
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Opprett en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå