Gjest AnonymBruker Skrevet 14. juli 2010 #1 Skrevet 14. juli 2010 Er det ikke på tide å bytte ut kjønnsdelte garderober med unisexgarderober? Hvorfor skal vi måtte skjule oss for det motsatte kjønn? Nakenhet bør bli akseptert og ikke tabu. Vi lever tross alt i 2010.
Gjest AnonymBruker Skrevet 14. juli 2010 #2 Skrevet 14. juli 2010 Er enig med deg der. Kjønnsdelte toaletter er sikkert en god start. Skjønner ikke hvorfor det er dametoalett og herretoalett når man sitter bak en bås.
skandale Skrevet 14. juli 2010 #3 Skrevet 14. juli 2010 (endret) Akkurat det forstår jeg godt, jeg tror mange, både kvinner og menn ville blitt forlegne dersom det stod en fyr og brukte pissrenna mens hun kom inn. Det har dessuten en tendens til å bli eklere og skitnere på herretoaletter, og kvinner bruker rett som det er toalettet som sminkerom også, så kjønnsdelte toaletter er jeg helt for. Tror også heller at holdningskampanjer i god tid før en eventuell sammenslåing av garderober ville vært lurt, hvis ikke ville ingen ha brukt dem, uansett hvor dumt det er at nakenhet er tabu. Kvinner steller med sitt, og menn med sitt, og det hadde sikkert vært litt flaut for en mann om han hadde fått ereksjon av en dame i fellesdusjen, og ubehagelig for henne, med mindre det dere ser for dere er en heterofil sauna-kultur. Jeg tror ikke jeg ville følt meg like fri til å gjøre alt jeg pleier hvis en fremmed mann skulle stått i dusjen sammen med meg, og jeg har ingen problemer med nakenhet. Noe mystikk kan det godt være igjen, og vitsen er liksom litt borte hvis en gjeng med menn ser at jeg barberer beina før jeg går ut i svømmehallen hvis jeg ikke rakk det om morgenen foreksempel. Endret 14. juli 2010 av ecureuil
Gjest AnonymBruker Skrevet 14. juli 2010 #4 Skrevet 14. juli 2010 Er det ikke på tide å bytte ut kjønnsdelte garderober med unisexgarderober? Hvorfor skal vi måtte skjule oss for det motsatte kjønn? Nakenhet bør bli akseptert og ikke tabu. Vi lever tross alt i 2010. Nei, det er ikke på tide, eller noe folk ønsker T*****tråd eller ikke, nå er det bare å vente på at c*****d skal dukke opp her også :gjeiper:
fruBeist Skrevet 14. juli 2010 #5 Skrevet 14. juli 2010 Jeg som ikke er glad i garderober i utgangspunktget hadde nok aldri, noen sinne gått i en svømmehall igjen om alle garderober hadde blitt unisex
Realisten Skrevet 15. juli 2010 #6 Skrevet 15. juli 2010 Er det ikke på tide å bytte ut kjønnsdelte garderober med unisexgarderober? Hvorfor skal vi måtte skjule oss for det motsatte kjønn? Nakenhet bør bli akseptert og ikke tabu. Vi lever tross alt i 2010. Enig. Som trettenåring fikk jeg reisning av den tanken. Men i framtiden... Framtiden... Bare se filmen Starship Troopers.
Miss Puddel Skrevet 15. juli 2010 #7 Skrevet 15. juli 2010 med tanken på at folk er redde for å skifte sammen med folk av eget kjønn, tror jeg ikke de er klare for å skifte sammen med folk av annet kjønn. Jeg er vokst opp med ferier på naturistcampinger, og selvom jeg syntes det var greit å sole meg og bade naken, likte jeg ikke å vaske meg med mannfolk til stede, siden det å vaske seg blir veldig mye mer privat.
Gjest AnonymBruker Skrevet 15. juli 2010 #8 Skrevet 15. juli 2010 Nei, det er ikke på tide, eller noe folk ønsker T*****tråd eller ikke, nå er det bare å vente på at c*****d skal dukke opp her også :gjeiper: Hvem?
rox Skrevet 15. juli 2010 #9 Skrevet 15. juli 2010 Sist gang jeg var på Raufoss Badeland like ved Gjøvik var det hvertfall noe som likner. Det er delte dusjer, men felles garderobe. Det er små skifterom på rekker og rad inne i denne fellesgarderoben, så da har man valget over hvor mye man skal vise alle de andre. Synes det er en fiffig løsning som krevde litt tilvenning første gangen, men duverden så fort man blir vant til det. Liker den løsningen godt, jeg
Gjest AnonymBruker Skrevet 15. juli 2010 #10 Skrevet 15. juli 2010 Sist gang jeg var på Raufoss Badeland like ved Gjøvik var det hvertfall noe som likner. Det er delte dusjer, men felles garderobe. Det er små skifterom på rekker og rad inne i denne fellesgarderoben, så da har man valget over hvor mye man skal vise alle de andre. Synes det er en fiffig løsning som krevde litt tilvenning første gangen, men duverden så fort man blir vant til det. Liker den løsningen godt, jeg Hvordan kommer man seg fra dusjen til skifterommene og omvendt da? Må man gå naken, eller med håndkle?
ViljaH Skrevet 15. juli 2010 #11 Skrevet 15. juli 2010 Går med håndkle. De har det slik på badeland i Holiday Club i Åre. De hadde også der et par avdelte grupperom/familierom, som i utgangspunktet er genialt. Da kan både mor og far bytte sammen med ungene sine, mye lettere det. MEN det var ikke lås på døra, så da var vitsen liksom borte.. De er vel redde for å sette på lås i tilfelle det blir et pulerom istedet for familiegarderobe. Jeg er absolutt ikke for unisex offentlige toaletter, da menn har en tendens til å grise der kvinner setter nedpå rumpa, æsj. Jeg har heller ikke lyst til å skifte i unisex garderober, og bruker alltid avlukke. En ting er at jeg ikke ønsker at "alle" skal se meg naken, men jeg ønsker faktisk ikke å se alle mulige menn nakne heller! Det blir for nært og privat. Var en kar som sto kliss naken og skifta i Åre, var ikke noe seksuelt over situasjonen han bare tok på seg klær, men jeg syntes det ble for mye tett på. Vane kanskje? Greit å ha noen intimgrenser likevel, synes jeg.
Gjest AnonymBruker Skrevet 15. juli 2010 #12 Skrevet 15. juli 2010 Går med håndkle. De har det slik på badeland i Holiday Club i Åre. De hadde også der et par avdelte grupperom/familierom, som i utgangspunktet er genialt. Da kan både mor og far bytte sammen med ungene sine, mye lettere det. MEN det var ikke lås på døra, så da var vitsen liksom borte.. De er vel redde for å sette på lås i tilfelle det blir et pulerom istedet for familiegarderobe. Jeg er absolutt ikke for unisex offentlige toaletter, da menn har en tendens til å grise der kvinner setter nedpå rumpa, æsj. Jeg har heller ikke lyst til å skifte i unisex garderober, og bruker alltid avlukke. En ting er at jeg ikke ønsker at "alle" skal se meg naken, men jeg ønsker faktisk ikke å se alle mulige menn nakne heller! Det blir for nært og privat. Var en kar som sto kliss naken og skifta i Åre, var ikke noe seksuelt over situasjonen han bare tok på seg klær, men jeg syntes det ble for mye tett på. Vane kanskje? Greit å ha noen intimgrenser likevel, synes jeg. Gå med bare håndkle og skifte i et rom uten lås på døra, en sånn garderobe ville ikke jeg gått i. Garderober med skifterom høres dog ut til å være et fremskritt i forhold til de helt åpne garderobene som finnes de fleste steder. Men de må jo kunne låses om det skal være noe poeng. Ville ikke gått på et toalett uten lås på døra heller, for å si det sånn. Jeg vil ha garderober med mer privatliv enn i dag, ikke mindre.
I.am.me Skrevet 15. juli 2010 #13 Skrevet 15. juli 2010 Jeg får nok stirrende blikk fra menn med klær på som det er, trenger virkelig ikke å ha menn som stirrer på meg i dusjen på gymmen også! Drit-dårlig forslag.
Fremhevede innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Opprett en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå