Gå til innhold

Unngå varig hørselsskade


Fremhevede innlegg

Gjest Tinnitussa
Skrevet

Heisan,

Er det noe man kan gjøre for å unngå varig hørselsskade når "skaden allerede har skjedd"?

Var på konsert i går, fant fine plasser helt fremst, og merket først da konserten startet at jeg hadde glemt ørepropper. Hadde ikke mulighet til å komme meg vekk fra konserten, på grunn av alt publikummet rundt/bak meg.

Da jeg kom hjem hadde jeg ganske plagsom øresus som ga seg i løpet av en time eller to. Nå i dag har jeg litt (lav) øresus og føler at jeg er veldig "sliten i ørene".

Er det noe jeg kan gjøre i dag eller i tiden fremover for å være snill med ørene mine, ettersom jeg ikke var det i går? :tristbla: Å høre på musikk med hodetelefoner (eller på annen måte høy musikk) i dag er selvfølgelig utelukket, men er det mer jeg kan gjøre?

Det skal sies at jeg tidligere har opplevd noe øresus etter konserter, men dette har alltid gitt seg etter en stund. Jeg er heller ikke spesielt ofte på konsert.

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Opprett en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...