Gjest AnonymBruker Skrevet 24. juni 2010 #1 Skrevet 24. juni 2010 Jeg er 167 høy, og veier 70 kg. Det gir meg en BMI på 25, altså overvektig (jada er på grensen, men allikevel). Tenkte jeg skulle gå ned noen kilo, men er greit å planlegge litt fremover, og lurte derfor på hvor mye jeg skal satse på å gå ned. Går jeg ned 10 kilo, vil jeg ha en BMI på 21, altså normal. Synes selv ikke jeg ser veldig overvektig ut nå, men ser jo at jeg har for mye rundt mage, rumpe og lår. Lurer på om jeg har en kraftig benbyggning, for selv om jeg nå har en BMI på 25 synes knoklene i håndleddene veldig godt, kragebenene synes, og skal ikke mye til før ribbenene heller synes. Vil jo ikke bli en knokkelhaug heller, så kan ikke 10 kilo bli litt vel mye? Bruker nå størrelse 40/medium, noen ganger må jeg opp i 42 (det har jeg aldri brukt før, derfor jeg tenkte jeg skulle ta det nå før problemet blir verre). Burde jeg kanskje droppe å se på vekten, og heller si meg fornøyd når 38 sitter bra? 38 er vel en ”normal” størrelse? Brukte 38 før, men aldri veid meg noe særlig tidligere så vet ikke hva jeg veide da jeg var slank. Skal gjøre dette på en ordentlig måte, spise sundt, regelmessig, og sette i gang å røre meg litt mer. Skal fortsette å leve sundt etterpå og, har bare hatt en ekstremt usunn vinter/vår som har ført til dette. Men tenkte å lage en langsiktig plan, og da hadde det vært greit å vite litt hva jeg skal sikte mot. Hva tror dere?
Gjest *Maja* Skrevet 24. juni 2010 #2 Skrevet 24. juni 2010 Ikke tenk så mye på vekten din. Om du vil stramme opp kroppen din så begynn heller å trene; det er godt både for kropp og sjel. Om du er fornøyd og trives med deg selv, så er det det viktigste!
The Kitten Skrevet 24. juni 2010 #3 Skrevet 24. juni 2010 Jeg tror nok ikke du vil se ut som en knokkelhaug, som du selv kaller det, om du tar av 10 kg. Men hvorfor ikke fokusere på trening og et sunt kosthold istedenfor vekten alene?
Djungelvrål Skrevet 24. juni 2010 #4 Skrevet 24. juni 2010 Skjellettet ditt veier rundt 10 kg så tror ikke du kan skylde på "tung benbygning". Utrolig at denne myten lever enda.
moma Skrevet 24. juni 2010 #5 Skrevet 24. juni 2010 Jeg syns du skal trene og spise sunt som du nevner, og prøve deg litt frem rett og slett. Vekt og BMI sier langt fra alt om du er overvektig eller ei. Bestem deg for når du selv er fornøyd med kroppen din, det er det som teller, uavhengig av om du veier 60 eller 70 kilo, eller om du bruker størrelse 38 eller 40 Lykke til!
Elle Melle Skrevet 24. juni 2010 #6 Skrevet 24. juni 2010 Siden du egentlig ikke er så opptatt av vekt, ville jeg bare vært snill med kroppen min om jeg var deg. Spise bra og riktig og røre deg nok. Så får resultatet bli slik som kroppen da vil. Du er sikkert helt ok som du er, men om du føler deg bedre med en litt sunnere livsstil kan du jo bare forsøke litt og se hva som skjer?
Gjest AnonymBruker Skrevet 24. juni 2010 #7 Skrevet 24. juni 2010 Ikke se på BMI, se i speilet. Studer hva du vil endre på, og gjør det!
Gjest AnonymBruker Skrevet 25. juni 2010 #8 Skrevet 25. juni 2010 Takk for svar. Altså det med at jeg har kraftig benbyggning, det var noe jeg tenkte på fordi bena mine stikker ut selv om jeg har såpass høy BMI jeg har. Og da lurer jeg på om hvis jeg slanker meg for mye, kan jeg ende opp med å se ut som bare ben selv om BMI og vekt ikke skulle tilsvare dette. Er jo mange som er slankere enn meg, som bena ikke synes på, så må da være forskjell på benbyggningen til folk? Er jo ikke fornøyd nå, har lagt på meg mye (var som sagt str 38, så ble det 40, og har nå måttet kjøpe enkelte plagg i 42, på litt over et halvt år). Virker som alle tenker kilo når de går ned i vekt, så derforjeg lurte på om jeg også skulle fokusere på kilo, eller om jeg heller skulle ta det på størrelsene. Må jo ha et slags ”mål” å jobbe mot, og så stabilisere ca der jeg vil være. Har som sagt tenkt å trene og spise sundt. Gjør egentlig vanligvis det, har bare vært en tung periode i vinter. Og skal også fortsette å trene og spise sundt når jeg er kommet meg ned i vekt dit jeg skal. Men hva er egentlig ”normal” klesstørrelse? Er det 38?
Strenge Frk.Gerd Skrevet 25. juni 2010 #9 Skrevet 25. juni 2010 Skjellettet ditt veier rundt 10 kg så tror ikke du kan skylde på "tung benbygning". Utrolig at denne myten lever enda. Hun mente ikke hvorvidt den ¨påvirket vekten hennes.. men rett og slett hvordan hun ville blitt seeende ut utseendemessig mtp knokler hvis hun gikk ned. TS, jeg har også bred benbygning. Jeg er 1.74, veier 65 nå.. men da jeg veide 55-60 f.eks så kunne bena bli ukomfortable ettersom det var lite som polstret opp de. Så det det hele ann litt etterhvert som du går ned!
Capricorn Skrevet 25. juni 2010 #10 Skrevet 25. juni 2010 Ikke vei deg!! Det har jeg sluttet med. Vekta sto bare der på badet og gliste rått til meg hver morgen. Tok motet fra meg da jeg gikk på den. Noen ganger ble jeg så oppgitt at jeg satt meg på sofaen istedet for å trene og spiste noe usundt. Til slutt ga jeg blaffen i vekta. Jeg fortsatte å spise sundt og trene. En dag jeg så meg i speilet hadde jeg fått definerte muskler på armene!!!! :) DET er moro. Rumpa er fastere og klær slenger rundt meg. Skal snart kjøpe meg noen nye som belønning. Nå er det lenge siden jeg har veid meg (skal innrømme at jeg er nysjerrig ) Tror jeg bare lar det være. Jeg har heller endret fokus fra slanking til at jeg vil ha en sterk og stram kropp. MYE sunnere.
Gjest AnonymBruker Skrevet 25. juni 2010 #11 Skrevet 25. juni 2010 Gi nå denne jenta et ordentlig svar da. hun er faktisk en av de som lurer på hvordan gjøre dette ordentlig, uten å spise 2 bananer hver dag.
Gjest AnonymBruker Skrevet 25. juni 2010 #12 Skrevet 25. juni 2010 Gi nå denne jenta et ordentlig svar da. hun er faktisk en av de som lurer på hvordan gjøre dette ordentlig, uten å spise 2 bananer hver dag. Du gir jo henne ikke et ordentlig svar selv
-milla j- Skrevet 25. juni 2010 #13 Skrevet 25. juni 2010 Jeg er like høy som deg, veier ca. 70 også - er på vei ned til ca. 63 kilo give or take. Målet er å ligge under 65 men over 60 for det er mitt trivselsvektområde. Nå er jeg imot BMI-tullet fordi det ikke sier noe om beinbygning - noen er smale, andre er ikke fullt så smale i selve bygningen og det er ikke nødvendigvis like pent på alle som er like høye å ha samme vekt. Jeg liker å ha litt former, ellers ser jeg ut som en gutt
The Kitten Skrevet 25. juni 2010 #14 Skrevet 25. juni 2010 Takk for svar. Altså det med at jeg har kraftig benbyggning, det var noe jeg tenkte på fordi bena mine stikker ut selv om jeg har såpass høy BMI jeg har. Og da lurer jeg på om hvis jeg slanker meg for mye, kan jeg ende opp med å se ut som bare ben selv om BMI og vekt ikke skulle tilsvare dette. Er jo mange som er slankere enn meg, som bena ikke synes på, så må da være forskjell på benbyggningen til folk? Er jo ikke fornøyd nå, har lagt på meg mye (var som sagt str 38, så ble det 40, og har nå måttet kjøpe enkelte plagg i 42, på litt over et halvt år). Virker som alle tenker kilo når de går ned i vekt, så derforjeg lurte på om jeg også skulle fokusere på kilo, eller om jeg heller skulle ta det på størrelsene. Må jo ha et slags ”mål” å jobbe mot, og så stabilisere ca der jeg vil være. Har som sagt tenkt å trene og spise sundt. Gjør egentlig vanligvis det, har bare vært en tung periode i vinter. Og skal også fortsette å trene og spise sundt når jeg er kommet meg ned i vekt dit jeg skal. Men hva er egentlig ”normal” klesstørrelse? Er det 38? Kroppen lagrer primert fett på brystene, hoftene og rumpen. Det er grunnen til at du kan se kragebena, knoklene på håndleddene etc. Med en høy BMI.
Gjest AnonymBruker Skrevet 25. juni 2010 #15 Skrevet 25. juni 2010 Jeg er 167 høy, og veier 70 kg. Det gir meg en BMI på 25, altså overvektig (jada er på grensen, men allikevel). Tenkte jeg skulle gå ned noen kilo, men er greit å planlegge litt fremover, og lurte derfor på hvor mye jeg skal satse på å gå ned. Går jeg ned 10 kilo, vil jeg ha en BMI på 21, altså normal. Synes selv ikke jeg ser veldig overvektig ut nå, men ser jo at jeg har for mye rundt mage, rumpe og lår. Lurer på om jeg har en kraftig benbyggning, for selv om jeg nå har en BMI på 25 synes knoklene i håndleddene veldig godt, kragebenene synes, og skal ikke mye til før ribbenene heller synes. Vil jo ikke bli en knokkelhaug heller, så kan ikke 10 kilo bli litt vel mye? Bruker nå størrelse 40/medium, noen ganger må jeg opp i 42 (det har jeg aldri brukt før, derfor jeg tenkte jeg skulle ta det nå før problemet blir verre). Burde jeg kanskje droppe å se på vekten, og heller si meg fornøyd når 38 sitter bra? 38 er vel en ”normal” størrelse? Brukte 38 før, men aldri veid meg noe særlig tidligere så vet ikke hva jeg veide da jeg var slank. Skal gjøre dette på en ordentlig måte, spise sundt, regelmessig, og sette i gang å røre meg litt mer. Skal fortsette å leve sundt etterpå og, har bare hatt en ekstremt usunn vinter/vår som har ført til dette. Men tenkte å lage en langsiktig plan, og da hadde det vært greit å vite litt hva jeg skal sikte mot. Hva tror dere? Jeg ville prøve å ta Inbody analyse om jeg var deg. Da kan du finne ut alt det du lurer på, om hvilke vekt som passer til din kropp, også i tillegg vil du få en del info som f.eks fett, musklemasse osv. Vet om flere som har tatt en slik test og har fått en visse pekepinn hvordan de skal trene/ hva de skal ha fokus på. Skal ta slik test i sommer selv. http://www.dinkroppsanalyse.no
Gjest AnonymBruker Skrevet 25. juni 2010 #17 Skrevet 25. juni 2010 Hva koster en slik test? Der jeg skal ta test koster ca 400 kr tipper jeg. Vet ikke om det er likt overalt, eller om pris varierer. Flere SATS og Elixia har slike tester også.
Gjest AnonymBruker Skrevet 25. juni 2010 #18 Skrevet 25. juni 2010 Slutt å krangle på det med beinbygninga hennes da! Det er faktisk slik at vi har forskjellig beinbygning.. Jeg er jente og har like kraftig beinbygning som de fleste gutter. Har ikke sjangs å få armbånd (sånne runde uten lås) over hånden. Ofte må jeg unngå å kjøpe sko jeg liker fordi de ikke passer rundt anklene. Når jeg bruker tettsittende treningsbukse med glidelås bak på leggen så må jeg slite for å få glidelåsen helt ned pga omkretsen rundt anklene.. Jeg kan telle alle ribbeina mine til tross for at jeg ikke er spesielt slank. Sammenligner jeg foten/hånda mi med venninners er deres gjerne flere cm smalere enn mine. Så det er klart at jeg ville sett annerledes ut hadde jeg veid det samme som min venninne med smalere beinbygning. Sånn er det bare.
Larsern Skrevet 25. juni 2010 #19 Skrevet 25. juni 2010 Jeg ville prøve å ta Inbody analyse om jeg var deg. Da kan du finne ut alt det du lurer på, om hvilke vekt som passer til din kropp, også i tillegg vil du få en del info som f.eks fett, musklemasse osv. Vet om flere som har tatt en slik test og har fått en visse pekepinn hvordan de skal trene/ hva de skal ha fokus på. Skal ta slik test i sommer selv. http://www.dinkroppsanalyse.no Bullshit. Det er bare å sette igang å trene: -Knebøy -Markløft -Benkpress
Marshmallow Skrevet 27. juni 2010 #20 Skrevet 27. juni 2010 Jeg synes at str. 38 høres ut som et veldig fornuftig mål, dersom du brukte denne størrelsen før og trivdes med den. Spis mye grønnsaker, bytt ut hvitt brød og pasta med fullkornsvarianten, spis rent magert kjøtt og fisk. Få i deg sunt fett fra nøtter, avokado og god olivenolje. Kos deg med sjokolade, vin eller is, men begrens det til en dag i uka. Styrketrening er et godt middel for å nå målet, men det viktigste er å finne en treningsform du liker. Sykling, svømming, dansing , jogging, en trenings-DVD eller raske gåturer i kupert terreng- alt er bedre enn ingen aktivitet. Lykke til!
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Opprett en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå