Ragnhild18 Skrevet 10. juni 2010 #1 Skrevet 10. juni 2010 Vi har som regel hjemmelaget pizza, biff, taco eller lasagne på lørdagskvelden. Nå begynner jeg å bli litt lei dette. Har dere tips til noe nytt og spennende? Som ikke er altfor vanskelig å lage…
Prorsum Skrevet 10. juni 2010 #2 Skrevet 10. juni 2010 Nå som det er grillsesong er det jo mye spennende å lage. Dere kan også lage tapas bl.a.
Ragnhild18 Skrevet 10. juni 2010 Forfatter #3 Skrevet 10. juni 2010 Grillmat er jo veldig godt... Men uten grill blir det ikke mye av det denne sommeren ;o)
Gjest AnonymBruker Skrevet 10. juni 2010 #4 Skrevet 10. juni 2010 Ovnsbakt kveitefilet, beurre blanc og asparges med en god hvit burgunder til.
Tabris Skrevet 10. juni 2010 #5 Skrevet 10. juni 2010 Pitabrød med små kikertkaker til! Etter å ha oppdaget denne oppskriften, så har jeg lagt min elsk på disse kakene: http://norwayveggie.blogspot.com/2008/10/chickpea-patties.html
Gjest AnonymBruker Skrevet 10. juni 2010 #6 Skrevet 10. juni 2010 Jeg pleier alltid å ha taco på lørdagene også, man blir litt lei, ja. Men her er det mye godt du kan lage : Hva med en god gryterett med ris og salat til? Noen ganger er det veldig godt med omelett med vårløk, skinke og fersk champinjong i, da må du kjøpe inn veldig godt brød/rundstykke eller bare ha salat til. Eller kylling, ris, salat og tzatziki til? Himmelsk! Hjemmelagede hamburgere og hamburgerbrød, med salat, tomat, løk og ketsjup i . Eller du kan kjøpe ferdiglagde hamburgere og hamburgerbrød, men ikke like godt. Jeg pleier noen ganger å lage indisk mat slik som tikka masala, chicken curry e.l. Sushi og maki, min favoritt er california maki men det bestiller jeg da. Hva med laks eller ørret? Det er så godt med ørret med potet og rømme og agurksalat! Det er så mye godt man kan lage, så jeg kunne remset opp en hel del til, men kommer ikke på noe nå.
Ragnhild18 Skrevet 10. juni 2010 Forfatter #7 Skrevet 10. juni 2010 Jeg pleier alltid å ha taco på lørdagene også, man blir litt lei, ja. Men her er det mye godt du kan lage : Hva med en god gryterett med ris og salat til? Noen ganger er det veldig godt med omelett med vårløk, skinke og fersk champinjong i, da må du kjøpe inn veldig godt brød/rundstykke eller bare ha salat til. Eller kylling, ris, salat og tzatziki til? Himmelsk! Hjemmelagede hamburgere og hamburgerbrød, med salat, tomat, løk og ketsjup i . Eller du kan kjøpe ferdiglagde hamburgere og hamburgerbrød, men ikke like godt. Mye gode forslag her... Takk skal du ha :-) Jeg pleier noen ganger å lage indisk mat slik som tikka masala, chicken curry e.l. Sushi og maki, min favoritt er california maki men det bestiller jeg da. Hva med laks eller ørret? Det er så godt med ørret med potet og rømme og agurksalat! Det er så mye godt man kan lage, så jeg kunne remset opp en hel del til, men kommer ikke på noe nå.
Ragnhild18 Skrevet 10. juni 2010 Forfatter #8 Skrevet 10. juni 2010 Mange gode forslag her... Takk skal du ha!
Vill-i-trusa Skrevet 10. juni 2010 #9 Skrevet 10. juni 2010 En god vri på taco er å lage tacolasagne:) Stek kjøttdeig som vanlig og ha i tacokrydder, men ikke vann. Rør inn en pakke Creme Fraiche. Legg tortilla-lefser og kjøttdeigen lagvis i en ildfast form, gjerne med løk og ananas også. Ost på toppen og inn i ovnen noen minutter. Lag salat og gjerne rundstykker/loff ved siden av Nam!!
CathFoto Skrevet 10. juni 2010 #10 Skrevet 10. juni 2010 Blir ikke lei av taco jeg Men andre gode "taco"varianter er: - Quesedilla - Fajitas - Nachos Ellers kan man jo spise: - Gresk salat med tzatziki, biff og pitabrød - Grille - Bakt potet med tacokjøttdeig eller skinke/bacon og ost - Tapas - Spekemat med potetsalat og eggerøre
Fremhevede innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Opprett en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå