Ponine Skrevet 3. juni 2010 #1 Skrevet 3. juni 2010 Det er fortsatt lenge til bryllupet, men jeg har begynt å tenke på en ting. Vår datter kommer til å være 1-1,5 år når vi gifter oss, hva skal vi gjøre med henne på bryllupsdagen? Vi må vel ha barnevakt, men i så fall hvem? Alle de jeg kan tenke meg som kan være barnevakt kommer jo til å være i bryllupet.. Hva gjorde dere?
Gjest AnonymBruker Skrevet 3. juni 2010 #2 Skrevet 3. juni 2010 Kjenner dere ingen som kan sitte barnevakt som ikke skal være i bryllupet? Jeg var 2 når mine foreldre giftet seg, nabojenta passet meg. Alle dere kjenner skal vel ikke være i bryllupet...
Gjest AnonymBruker Skrevet 3. juni 2010 #3 Skrevet 3. juni 2010 Snakk om å lage problemer ut av ingenting da
MonThe Skrevet 3. juni 2010 #4 Skrevet 3. juni 2010 TS lager vel ikke et problem, hun spør hva dere andre gjør.. Er det ikke noen som skal være med i bryllupet som skal "avslutte" kvelden litt tidligere, f.eks. en gammel tante eller noe? Eller kanskje du har ei søster/bror som har ei venninne dere kjenner som kan passe henne?
Gjest AnonymBruker Skrevet 3. juni 2010 #5 Skrevet 3. juni 2010 Sønnen vår var rundt 1 år da vi giftet oss, han var sammen med et vennepar vi hadde møtt på babysvømming. De var ikke (på den tiden) så nære venner at de ble bedt i bryllupet, men de traff sønnen vår 1-2 ganger hver uke og han var trygg på dem. Han satt sammen med de under vielsen, og så dro de hjem til seg etter det - han var uansett for liten til å ha noe glede av at vi skulle tyne ham lenger der som noe midtpunkt, og vi slapp å være stresset for at han skulle slå seg fullstendig vrang.
Ponine Skrevet 3. juni 2010 Forfatter #6 Skrevet 3. juni 2010 Takk til dere som har kommet med konstruktive svar Vi gifter oss ikke i vår hjemby og kjenner derfor ikke så mange der som ikke kommer til å være i bryllupet. Jeg ser for meg at en ettåring kanskje ikke vil la seg passe av "fremmede"..? (jeg vet ikke hvordan ettåringer generelt er mtp folk de ikke omgås ofte, det er derfor jeg spør..) Flere som vil dele sine erfaringer?
Pooo Skrevet 3. juni 2010 #7 Skrevet 3. juni 2010 nå var det ikke mitt bryllup men min kjæres storebror. de hadde et barn selv som var med under middagen. da satt han sammen med noen venner av foreldrene som sørget for at han fikk i seg mat. så etter middag var det sovetid, da ble han først lagt i en vogn utenfor og bestemoren gikk en tur med han. så sov han inne på et rom resten av kvelden til besteforeldrene skulle hjem. brudeparet skulle et annet sted. dersom dere skal ha festen et sted hvor barnet deres kan sove uten at det blir for mye bråk så går nok det bra. bare organiser med besteforeldre eller tanter som går inn av og til for å se at alt er greit.
IdaEmilia Skrevet 3. juni 2010 #8 Skrevet 3. juni 2010 jeg var ett år da mine foreldre giftet seg. da ble jeg passet av moren til en av moren min sine venninner... det finnes alltid noen du kjenner som ikke skal i bryllupet;)
Gjest AnonymBruker Skrevet 3. juni 2010 #9 Skrevet 3. juni 2010 Snakk om å lage problemer ut av ingenting da KAN IKKE FOLK SLUTTE Å VÆRE SÅ NEGATIVE!!!!!!!!!!! Det var jo bare et spørsmål for svarte F....... Hver eneste tråd jeg går inn på her så er det surmuling fra ende til annen. Skjerp dere hengehuer! TS, du kan få noen til å passe barnet i bryllupet. Som beskrevet over. At noen tar seg av den, mater og legger den i vogna. Det er sikkert noen som gir seg tidlig og som kan ta den med seg hjem. Kan du ikke lufte det i familien? Kanskje noen tilbyr seg
Ponine Skrevet 3. juni 2010 Forfatter #10 Skrevet 3. juni 2010 Tusen takk for alle svar. Har ut i fra svarene deres fått mange ideer om forskjellige løsninger nå KAN IKKE FOLK SLUTTE Å VÆRE SÅ NEGATIVE!!!!!!!!!!! Det var jo bare et spørsmål for svarte F....... Hver eneste tråd jeg går inn på her så er det surmuling fra ende til annen. Skjerp dere hengehuer! Huff ja, jeg har merket meg det jeg også. Prøver å ignorere de som kun svarer med surmuling..
Gjest loren Skrevet 4. juni 2010 #11 Skrevet 4. juni 2010 Nå er vår gutt litt større da, han er nesten 4 når vi gifter oss, men tenkte å fortelle hvordan vi gjør det fordi Vi gifter oss nemlig heller ikke der vi bor til vanlig. Søstrene mine tar ansvar for han på morgenen, han skal være brudesvenn og niesene mine brudepiker, så de gjør dem klare og får dem med til kirka. Han blir med til fotografering, det samme med niesene mine selvfølgelig Under middagen sitter de tre barna (er mest sannsynlig bare de tre barna i bryllupet) sammen med de to søstrene mine og samboerne deres. Når han blir trøtt kommer ei venninne av lillesøster og henter han og tar han med hjem til foreldrene mine, og mamma og pappa tar over barnepassen når de kommer hjem fra festen. Ingen av de kommer til å drikke noe særlig, mest sannsynlig kommer mamma til å være edru hele tiden.
¤Pernille¤ Skrevet 4. juni 2010 #12 Skrevet 4. juni 2010 Hei! Broren min giftet seg for to uker siden, i Frankrike. Da var det ei kusine som fikk seg tur dit, i bytte med at hun satt barnevakt til bryllupet var over. Det var ellers ingen kusiner eller fettere i bryllupet, så det var ikke som om at hun ble utelatt. Tror ikke det trenger å bli så vanskelig å få "fremmede" til å passe henne heller, har passet ettåringer jeg ikke har kjent godt fra før, uten problemer Uansett kan du jo kanskje prøve å orientere deg om hvem det kunne vært i god tid, så kan de møtes noen ganger først? Lykke til!
Pearlys Skrevet 21. juni 2010 #13 Skrevet 21. juni 2010 Jeg har også tenkt på dette, vår løsning kommer til å bli at guttene overnatter til en venn fra barnehagen, eller noen som jobber i bhg som vi kjenner godt og barna er trygge på Guttene våre er da 6,5 og 4,5 år
Lille_My_ Skrevet 22. juni 2010 #14 Skrevet 22. juni 2010 Vi gifta oss på fredag, og vår datter er 2år og snart 2måneder. Hun var med hele tida. Satt mellom mine foreldre under middagen og det gikk fint. Hu sovna til slutt på fanget til mamma og da la vi hu i vogna si. Der sov hu til mamma tok hu med da hu la seg. Det var ikke noe problem.
Pearlys Skrevet 22. juni 2010 #15 Skrevet 22. juni 2010 Vi gifta oss på fredag, og vår datter er 2år og snart 2måneder. Hun var med hele tida. Satt mellom mine foreldre under middagen og det gikk fint. Hu sovna til slutt på fanget til mamma og da la vi hu i vogna si. Der sov hu til mamma tok hu med da hu la seg. Det var ikke noe problem. Men det passer seg ikke så mye å ha med ett så lite barn når det er fulle folk til stede, som drikker og har ei skikkelig fest. Ingen barn får være på vår bryllupsfest vertfall
Gjest Marlo Skrevet 22. juni 2010 #16 Skrevet 22. juni 2010 Husker når mine foreldre giftet seg, så hadde min onkel fått seg samboer. Hun tok seg av alle barna som var med. Under selve vielsen, så passet hun på at de satt pent osv, og under selve middagen/festen, så satt jo barna med sine foreldre mens de spiste, men så fort barna begynte å bli utålmodige, så tok hun dem med seg til et rom i nærheten hvor de lekte, så på film osv. Der var de hele kvelden til de sovnet.
Lille_My_ Skrevet 23. juni 2010 #17 Skrevet 23. juni 2010 Men det passer seg ikke så mye å ha med ett så lite barn når det er fulle folk til stede, som drikker og har ei skikkelig fest. Ingen barn får være på vår bryllupsfest vertfall Nå var det ingen som drakk seg fulle eller noe den kvelden. Og at folk drakk vin til maten det gikk fint etter min mening. Hu sovna kl.22 og ingen var fulle da jeg gikk til sengs i halv 2 tida heller... Det blir annerledes hvis man forventer en fyllefest. Da er jeg helt ening, der har ikke barn noe å gjøre.
Beuwi Skrevet 24. juni 2010 #18 Skrevet 24. juni 2010 Vår lille kommer til å være halvannet år når vi skal gifte oss i utlandet. Han skal være med, svigers har lovet å passe på ham, og ta ham med hjem til hotellet sitt etter middagen. Snille svigers? Oh yes
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Opprett en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå