Gjest AnonymBruker Skrevet 17. mai 2010 #1 Skrevet 17. mai 2010 Jeg har sådd chili i vinduskarmen og de har spirt og de største er a 15 cm. Men nesten alle plantene har blitt "skynklite" og stygge. (Tenk et blad eller lignende som har stått for nærme et bål) et par har og fått flekker på bladene som minner om epleskurv.. Dette er første gangen jeg har sådd chili og har nada peiling på hva som kan være galt.
Gjest AnonymBruker Skrevet 17. mai 2010 #2 Skrevet 17. mai 2010 Jeg vet ikke helt hva du mener med skynklite, men det kan høres ut som det er på tide å gjødsle dem, og at de er flekkete og stygge pga mangelsymptomer på et eller annet (jeg tenker kalium, men det er umulig å si uten å ha sett plantene, og spiller ikke så stor rolle heller).
Gjest AnonymBruker Skrevet 17. mai 2010 #3 Skrevet 17. mai 2010 He he he... Skryknlig kan vel oversettes med rykete!
Gjest AnonymBruker Skrevet 17. mai 2010 #4 Skrevet 17. mai 2010 Ok, da lærte jeg noe i dag også, hehe Jeg tror fortsatt det er næringsmangel, de har jo vokst mye og har sikkert brukt opp næringen fra frøet og i jorda nå. Blir den mest vissen i kantene (uansett ikke så viktig da du bare gir den vanlig fullgjødsel/potteplantegjødsel, men jeg har litt fglig interesse for området )?
Gjest AnonymBruker Skrevet 19. mai 2010 #5 Skrevet 19. mai 2010 Pottet den om i dag, og vasket av så mye jord som jeg bare klarte fra røttene før jeg satte dem i ny jord. Så i dag at jeg hadde fått noen små hvite fluer(?) i et par planter. Satte dem i krukkejord fra Oasen hageland, da den skulle ha litt ekstra næring i seg.... Vi får se hvordan det går!
Fremhevede innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Opprett en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå