Gå til innhold

Fremhevede innlegg

Skrevet

hei, håper virkelig på svar for er på randen til sammenbrudd her!

i september var jeg hos legen (ikke min fastlege) og tok blodprøver for cøliaki, på grunn av at min søster hadde begynt utredning. jeg har vært hos legen flere ganger i ettertid, siden jeg sliter mye både psykisk of fysisk. men i februar da min fastlege skulle bestille nye blodprøver pga mistanke om vitaminmangler viser det seg at blodprøvene fra september var positive, antistoff nivåene var skyhøye. Etter det ble jeg henvist til a-hus for gastroskopisk undersøkelse, og har fått en behandlingsfrist 9. mai. Når jeg vet at noen har vært klar over at jeg har vært dårlig siden september uten at jeg har fått beskjed gjør meg virkelig lei meg.. jeg har lest mye om sykdommen og skjønner først nå hvor ille det har vært, og bevisstheteten min av dette har gjort at jeg kjenner etter og faktisk føler meg enda verre! nå er jeg så sliten, rett og slett utslitt. jeg bruker all energien min på jobb, og resten av tiden ligger jeg rett ut! i dag ringte jeg A-hus og forklarte situasjonen siden det bare er 7 virkedager til fristen på undersøkelsen, men det er ingen ting de kan gjøre! og jeg må fortsette å spise normalt til jeg har tatt undersøkelsen! jeg har bare lyst til å grine, jeg vet ikke hva jeg skal gjøre, og situasjonen min nå er virkelig ille!!

håper noen har noen gode råd!

Videoannonse
Annonse
Skrevet

forresten på A-hus sa de at de ikke kunne garantere undersøkelsen til fristen og at det var månedslange ventelister! derfor jeg er så frustrert, aner ikke når ting skjer:(

Gjest AnonymBruker
Skrevet

Aller først vil jeg si:

Kan de ikke hjelpe deg innen fristen, kan du spørre om å bli undersøkt ved et annet sykehus med kortere venteliste (men da sier du fra deg plassen på A-hus), eller du kan kontakte privatklinikk.

Jeg har stor sympati med deg, og vet at det du går igjennom nå er tøft, men det er dessverre til det beste for deg selv.

Hvis du spiser for lite gluten, får du feil resultat, og da må du igjennom en ny runde om kort tid igjen.

Det beste er at du holder ut nå, og får riktig resultat første gang.

(Sønnen min må igjennom ny runde før november neste år, til tross for at det er bekreftet fra spesialist at han ikke tåler gluten, men han fikk ikke positiv biopsi på grunn av at han hadde spist for lite gluten før biopsien)

Jeg kan dessverre ikke gi deg annet råd enn å spise så mye gluten som du bare kan før undersøkelsen, og trøste deg med tanken på at det blir bedre om noen få uker.

Lykke til.

Skrevet

Pust, og be om sykemelding.

Når du må gjøre deg selv syk for å få godkjent en diagnose så du har håp om å få dekket mat, så er det merkelig om du ikke får sykemelding?

Skrevet

Jeg anbefaler deg å gå inn på cøliakiforeningens nettforum.

Der finner du mennesker som er, eller har vært, i samme situasjon som deg, og som kan gi råd, og støtte deg. :)

http://forum.ncf.no/

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Opprett en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...