Inx Skrevet 23. mars 2010 #1 Skrevet 23. mars 2010 Mon tro om det slår ann - (mannlige) gamere som betaler for å få spille med damer, såkalte playdates .. eskortebransjen utvikler seg http://www.news.com.au/technology/gamecrush-lets-gamers-pay-to-play-with-girls/story-e6frfro0-1225844277216
Zealuu Skrevet 23. mars 2010 #3 Skrevet 23. mars 2010 Litt som prostitusjon det der. For hver idiot som betaler for det, er det 1000 andre som gjør det helt gratis.
Inx Skrevet 23. mars 2010 Forfatter #4 Skrevet 23. mars 2010 Litt som prostitusjon det der. For hver idiot som betaler for det, er det 1000 andre som gjør det helt gratis. Eskortetjeneste på internett, men langt i fra prostitusjon. Hvis dette slår ann så skammer jeg meg nesten på vegne av oss menn.
Zealuu Skrevet 23. mars 2010 #5 Skrevet 23. mars 2010 (endret) Altså - jeg sammenliknet ikke tjenesten med prostitusjon, jeg bare nevnte prostitusjon i sammenheng med det gamle jungelordet (som siden har blitt brukt for å beskrive bl.a. mp3-er): For hver stakkar som betaler for dette, er det tusen andre som får det gratis. Den litt late tegnsettingen min gjorde det kanskje uklart. Selve tjenesten har jeg vansker for å se for meg bli noen voldsom suksess. Kanskje for damene som får betalt for å spille, neppe for noen andre. Skal man liksom betale ett abonnement til Blizzard og et annet til disse folkene for at de skal "hooke deg up" med damer in-game, når de engang utvider til WoW? Hvordan skal de garantere at damene de betaler faktisk er damer? Hvorfor skulle menn betale dem for å spille med damer i spill der den kvinnelige spillerandelen allerede er høyere enn på de fleste andre plattformer og i andre sjangre? Hvis man vil ha "flirty" damer, finnes det utesteder hvor damer kler av seg for penger - og det er nok både en og flere grunner til at ingen har kommet på å dra med seg en Xbox inn der. I det store og det hele ser jeg ganske mange logiske brister og svakheter i forretningsmodellen som er ute og går her. Det kan virke som om slipsgutta som til syvende og sist finansierer dette grovt overvurderer mengden stereotype, kroniske jomfruer som bor i foreldrenes kjeller, lever på Grandis og Redbull, og aldri har vært i nærheten av andre kjønnsorganer enn sine egne (som de til gjengjeld har et nært og godt forhold til), som også er villige (og i stand) til å betale for kvinnelig selskap i sin digitale hverdag. Endret 23. mars 2010 av Zealuu
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Opprett en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå