Gå til innhold

Hvor lenge holder fruktsalat seg?


Fremhevede innlegg

Skrevet

Hvor lenge holder fruktsalat seg før den blir brun og ekkel?

Videoannonse
Annonse
Skrevet

Og holde fruktsalaten seg lengre hvis jeg tilsetter litt sukker og sitron og lar den stå i en lufttett boks i kjøleskapet?

Skrevet

Ha den i en luftett boks i kjøleskapet, så er den kanskje spiselig i en uke. Ikke ta sikte på å lage slikt på forhånd, best om du lager det så nært måltidet som mulig.

Skrevet

Da bør den forresten ligge i en slags lake da.. Jeg har pleid å bruke en eller annen form for hermetisk frukt (selvfølgelig hovedsakelig fersk, men EN form for hermetisk) slik at jeg får lake fra hermetikkboksen. "Tørr" fruktsalat vil ikke holde like lenge.

Skrevet

Kommer litt an på hva du har oppi, ja. Bananer blir jo fort dårlige og ekle. Epler holder seg litt lenger om de får litt sitronsaft, men en uke? Tror ikke det.

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Opprett en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...