Gå til innhold

Voyager


Nótt

Anbefalte innlegg

Gratulerer med salg! Kjedelig at dere ikke fikk like mye som dere håper på, men deilig at dere slipper å sitte med to boliger. Den uvissheten er ikke god å ha. Selv ser det ut til at vi ikke får huset vårt ut på markedet vårt før i januar.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Fortsetter under...

I dag har jeg vasket dukkehår, pga oppkast. Stakkars Vesla kastet opp i bilen på vei til barnehagen, da var det bare å snu og komme seg hjem igjen. Nå ligger hun på sofan og ser på barnetv, Mannen er ute og kjøper cola og potetgull til henne og jeg skal straks ut på glattkjøring.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Håper vesla er bedre :kose:

Hvordan gikk glattkjøringen?

Vesla er bedre, men mat er ikke en favoritt ting for tiden. :sukk: Å få henne til å spise nå er nesten et mareritt....

Glattkjøringen gikk greit, var dritsliten i hodet da jeg kom hjem.

Hurra for solgt leilighet! :D

Ja godt å være ferdig med den biten nå.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Annonse

Da var det foreldrene sin tur til å være dårlige. Jeg kastet opp i gårkveld og Mannen ligger i sengen og er skikkelig uggen.

Jeg sitter i sofan med Vesla og ser på barnetv, jeg orker ikke å gjøre noenting. Og å sende Vesla med banen alene for å komme seg til barnhagen er ikke noe alternativ. Jeg kjenner at jeg gleder meg til vi får flyttet slik at Vesla kan gå i barnehagen selvom både Mannen og jeg er syke. Bare 3 uker igjen til vi er ferdige med flyttingen nå.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Herlige 2-åringen som leker sur fordi hun ikke vil sove, men allikevel klarer å fortelle meg at hun er glad i meg når jeg går ut av sovrommet hennes. :fnise:

Vi har vært hjemme i dag alle sammen, men måtte ut en tur for å handle litt mat. Endte med at vi kjøpte et par kjoler til Vesla også.

Denne fordi hun ikke har en jeanskjole som passer og de er supre barnehagekjoler

S0000006873833_F_W40_20121008110627.jpg

+ to tunikaer med Tingeling på, en lilla og en mørkblå. De har endt opp som nattkjoler, hun ELSKER nemlig nattkjoler og legger seg helst ikke uten. Man må jo kle seg stilfullt for å sove må vite. :rodmer:

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Formen er heldigvis bedre, ingen av oss har kastet opp siden mandag kveld.

I gårkveld strikket jeg ferdig en jakke jeg strikket til Vesla, og i dag er alle tråder festet + knapper. Jeg er kjempefornøyd med den, og det beste er jo når Vesla får den på sg og ikke vil ta den av fordi hun liker den så godt.

Så da må jeg jo poste bilder av den. :fnise: Ikke de beste bildene, for det er jo umulig å få en 2-åring til å stå stille.

DSC01627_medium2.JPG

DSC01628_medium2.JPG

DSC01629_medium2.JPG

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Å så fiiiin! :hjerte:

Og nydelig jeanskjole også!

Takk, er faktisk veldig fornøyd med den jakken. Og Vesla liker den veldig godt + at den er kjempefin sammen med den jeanskjolen. :hjerte: I dag har Vesla hatt på seg de to sammen og fake dr. martens boots (lillarutete) når vi var i butikken og hun var skikkelig fin.

Vi har kjøpt litt julepynt i dag, selvom det strider mot mine prinsipper. Jeg vil ikke kjøpe noe julerelatert før etter bursdagen min vanligvis, meeeen her måtte vi bare slå til siden det var tilbud på det. Vi kjøpte tre søte små julemus, en til å henge på juletreet og 2 som kan stå på nye peisen f.eks. + en stor nisselykt, som kan stå på trappen når vi har flyttet.

Og for de som er interessert så har jeg startet en blogg, se signaturen min. :sjenert:

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Annonse

Så nydelig jakke! Og din 2-åring ser ut til å vera langt flinkare til å stå stille enn min 2-åring. Me er ikkje i nærheten av slike bilder. :ler:

Gratulerer med både passert teoriprøve og hussalg. Så spennande med flytting. Og supert å komma på plass før jul! :tommelsmil: Og best av alt: Den verste julevasken blir vel neppe nødvendig så snart etter innflyttingsvask. ;)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Så nydelig jakke! Og din 2-åring ser ut til å vera langt flinkare til å stå stille enn min 2-åring. Me er ikkje i nærheten av slike bilder. :ler:

Gratulerer med både passert teoriprøve og hussalg. Så spennande med flytting. Og supert å komma på plass før jul! :tommelsmil: Og best av alt: Den verste julevasken blir vel neppe nødvendig så snart etter innflyttingsvask. ;)

Min 2 åring poserer til bilder, men står samtidig og danser så ikke såååå lett å få til bilder. Hun har dog skjønt at mamma må få tatt bilder av det hun har strikket så hun gjør så godt hun kan for å stå stille når hun er modell. :fnise:

Julevask blir nok ikke prioritert i år - lar vel flyttevasken holde tenker jeg. :sjenert:

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Annonse

Her tar mannen seg av årets julevask. Eg og bekkenet mitt held oss fint unna. Takk for mannens frefagsfri framover mot jul. ;) (Som så langt riltignok berre har blitt brukt til sjukt barn - kjekt med forkjølelsar og omgangssjuker som avløyser kvarandre... :gjeiper: )

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Herlig med sykdom ja, eller vent litt NOT!!!! Har akkurat vært gjennom en hel omgang med omgangssyken alle sammen her, ekkelt.....

Godt du slipper å være alene på sånne dager da.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...