Pensjonist Skrevet 27. januar 2010 #1 Skrevet 27. januar 2010 Noen her inne som har vært borti denne speisaliteten? Jeg ble bare delvis fristet!!! http://www.pensjonistnorge.no/artikkel/50/...e-og-siste-mage
Brunhilde Skrevet 27. januar 2010 #2 Skrevet 27. januar 2010 (endret) Jeg har aldri latt meg friste, kanskje fordi det ser slik ut hos slakteren. Endret 27. januar 2010 av Brunhilde
Gjest middelhavsfarer Skrevet 28. januar 2010 #3 Skrevet 28. januar 2010 Det er en råvare som bruker over store deler av Toscana (der jeg bor). Ja, jeg har smakt "trippa" (som det heter). Men kun 1 gang, og det frister ikke til gjentakelse. For meg var både konsistens og smak helt feil.
Pensjonist Skrevet 28. januar 2010 Forfatter #4 Skrevet 28. januar 2010 Det er en råvare som bruker over store deler av Toscana (der jeg bor). Ja, jeg har smakt "trippa" (som det heter). Men kun 1 gang, og det frister ikke til gjentakelse. For meg var både konsistens og smak helt feil. men er ikke trippa og lampredotto to helt forskjellige retter?
Gjest middelhavsfarer Skrevet 29. januar 2010 #5 Skrevet 29. januar 2010 men er ikke trippa og lampredotto to helt forskjellige retter? Jo, det er to forskjellige retter. Men i overskriften spør du jo om "Noen som har spist ku-mage?" Siden både trippa og lamredotto er retter tilberedt av råvaren kumage, synes jeg at jeg svarte på spørsmålet ditt :-) Etter å ha spist trippa, holder jeg meg unna alle kumage-retter - selv om bildet i artikkelen du linker til ikke så altfor ille ut. I dag er det villkanin på menyen her hos meg i Toscana. Gleder meg til middag!
laktose_k Skrevet 31. januar 2010 #6 Skrevet 31. januar 2010 Jeg har spist kumage i Baskerland. Var på et picho-sted (a la tapas), og bestilte litt av hvert. Kokken kom ut og spurte om jeg var klar over at det var ku-mage. Det var jeg ikke, men jeg kunne jo ikke feige ut, så jeg stod på bestillinga. Det smakte nesten ingen ting. Kommer neppe til å bestille det igjen.
Pimp Skrevet 31. januar 2010 #7 Skrevet 31. januar 2010 yupp. Mange ganger. I landet hvor keg kommer fra lager de "tripe-soup". Den er fantastisk dagen derpå Den må være ordentlig renset da.
Fremhevede innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Opprett en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå