Aurela Skrevet 2. januar 2010 #1 Skrevet 2. januar 2010 Leser til eksamen nå, og kom over denne gladmeldingen til mine felles trappegåere: "Man vil kunne gå ned en kilo fett på et år ved f.eks. gå opp og ned til 4. etasje en gang om dagen". Ja, det kan jeg glede meg selv med, siden jeg bor i fjerde etasje selv, og går den trappen opp og ned ca to ganger om dagen. Bruker kun heisen en til to ganger i uken :)Alle monner drar
The Kitten Skrevet 2. januar 2010 #2 Skrevet 2. januar 2010 Leser til eksamen nå, og kom over denne gladmeldingen til mine felles trappegåere: "Man vil kunne gå ned en kilo fett på et år ved f.eks. gå opp og ned til 4. etasje en gang om dagen". Ja, det kan jeg glede meg selv med, siden jeg bor i fjerde etasje selv, og går den trappen opp og ned ca to ganger om dagen. Bruker kun heisen en til to ganger i uken :)Alle monner drar Det er riktig! Alle monner drar. Holder ikke på å slanke meg selv, men tar likevel trappen fremfor heisen. Hovedsakelig fordi jeg ikke har tålmodighet til å vente på heisen.
2010slankeren Skrevet 2. januar 2010 #3 Skrevet 2. januar 2010 Jeg synes nå en kilo per ÅR høres veldig lite ut da!
Chanel.No5 Skrevet 2. januar 2010 #4 Skrevet 2. januar 2010 Jeg synes nå en kilo per ÅR høres veldig lite ut da! På bare å velge trapp foran heis? Synes ikke jeg, velger en dette i tillegg andre endringer som feks. å sykle/gå til jobb, butikk osv. så blir det endel i løpet av ett år! Som TS skriver så fint, alle monner drar!!
Aurela Skrevet 2. januar 2010 Forfatter #5 Skrevet 2. januar 2010 (endret) Jeg synes nå en kilo per ÅR høres veldig lite ut da! Nåja, det er deg. For min del er det å ta trappen en selvfølge, og det er jo bare supert at man faktisk forbrenner på alle sånne små hvertdagslige ting (Altså, jeg vet man forbrenner på alt man gjør da, tenkte bare å spesifisere det ) Endret 2. januar 2010 av Aurela
Chanel.No5 Skrevet 2. januar 2010 #6 Skrevet 2. januar 2010 Nåja, det er deg. For min del er det å ta trappen en selvfølge, og det er jo bare supert at man faktisk forbrenner på alle sånne små hvertdagslige ting (Altså, jeg vet man forbrenner på alt man gjør da, tenkte bare å spesifisere det ) Synes det er bra med informasjon som viser at små endringer i hverdagen kan gjøre mye for helsen i lengden! Slike opplysinger er nå aldri feil å komme med, mange har godt av å tenke mer helse i den vanlige hverdag..
Gjest Gjest_Cathrine_* Skrevet 3. januar 2010 #7 Skrevet 3. januar 2010 Jøss, er det sant? Good news, fra i morgen av skal jeg begynne å gå opp trappene på jobben (4 etasjer)
Golde Skrevet 3. januar 2010 #8 Skrevet 3. januar 2010 Fin påminnelse! Bor i 4. etasje selv, og har blitt altfor glad i heisen de siste månedene. Men nå blir det tilbake til trappene!
babord Skrevet 5. januar 2010 #9 Skrevet 5. januar 2010 Det skal jeg også bli flinkere til...jobben er i fjerde etasje, men når jeg tar trappene der med tykk vinterjakke og skjerf go jeg vet ikke hva, så blir jeg litt svett og ekkel når jeg kommer opp...:S Men jeg kan jo kle av meg nede i resepsjonen og ta jakken i hånden
Gjest Sunn Skrevet 5. januar 2010 #10 Skrevet 5. januar 2010 Eller en enda bedre idé. Kutt ut 100 kcal fra kosten og gå ned 5 kg i året.
Aurela Skrevet 5. januar 2010 Forfatter #11 Skrevet 5. januar 2010 Eller en enda bedre idé. Kutt ut 100 kcal fra kosten og gå ned 5 kg i året. Fysisk aktivitet har flere goder enn kun å øke kaloriforbrenninen
Gjest Sunn Skrevet 5. januar 2010 #12 Skrevet 5. januar 2010 Jeg er helt klar over det, men nå var fokuset på vektnedgang.
Teriyaki Skrevet 5. januar 2010 #13 Skrevet 5. januar 2010 Jeg er helt klar over det, men nå var fokuset på vektnedgang. Da kan man heller satse på et sunt og godt kosthold som inneholder lite halv- og helfabrikater og som ikke består av alt for mye fett, framfor å bevist kutte ut 100 kalorier om dagen. Men det er nå meg da. Jeg har aldri før telt mitt kaloriinntak i løpet av en dag, ikke gidder jeg å begynne heller. Dette med trappene er flott! Nå bor jeg i "andre" etg. da, så akkurat det gjelder nok ikke meg da.
Aurela Skrevet 5. januar 2010 Forfatter #14 Skrevet 5. januar 2010 Da kan man heller satse på et sunt og godt kosthold som inneholder lite halv- og helfabrikater og som ikke består av alt for mye fett, framfor å bevist kutte ut 100 kalorier om dagen. Men det er nå meg da. Jeg har aldri før telt mitt kaloriinntak i løpet av en dag, ikke gidder jeg å begynne heller. Dette med trappene er flott! Nå bor jeg i "andre" etg. da, så akkurat det gjelder nok ikke meg da. Må si meg så enig!
Chanel.No5 Skrevet 5. januar 2010 #15 Skrevet 5. januar 2010 Dette med trappene er flott! Nå bor jeg i "andre" etg. da, så akkurat det gjelder nok ikke meg da. Hey, alle monner drar :gjeiper:
Teriyaki Skrevet 5. januar 2010 #16 Skrevet 5. januar 2010 Hey, alle monner drar :gjeiper: Hehe, joda..10 trappetrinn hjelper kanskje litt på
Chanel.No5 Skrevet 5. januar 2010 #17 Skrevet 5. januar 2010 Hehe, joda..10 trappetrinn hjelper kanskje litt på Du kan ta turen 2 ganger hver gang, det ville satt i gang systemet
Teriyaki Skrevet 5. januar 2010 #18 Skrevet 5. januar 2010 Du kan ta turen 2 ganger hver gang, det ville satt i gang systemet Hehe, ja det hadde det vel kanskje Pleier å hoppe over et trappetrinn sånn at jeg må "løfte" opp kroppen med lårene. Det er i alle fall ganske så greit..
Chanel.No5 Skrevet 6. januar 2010 #19 Skrevet 6. januar 2010 Hehe, ja det hadde det vel kanskje Pleier å hoppe over et trappetrinn sånn at jeg må "løfte" opp kroppen med lårene. Det er i alle fall ganske så greit.. Flott det da!!
Gjest hmh Skrevet 6. januar 2010 #20 Skrevet 6. januar 2010 Det er slike påstander som dette, som gjør at jeg ikke skjønner folk som påstår at f.eks en 20minutters gåtur ikke er noe vits hvis man skal gå ned i vekt. Hvis det hjelper å gå noen trappetrinn, hvorfor hjelper det da liksom ikke å gå 20 min tur? Neiii, da må man løpe på tredemølle i miiinst en time. Ulogisk
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Opprett en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå