Gjest gjesta Skrevet 27. august 2003 #1 Skrevet 27. august 2003 Skal på kino, men har dessverre kjøpt en billett for mye. (rettere sagt, har en venninne som ble syk) Får vi pengene igjen for den ene billetten? Noen som vet?
Gjest Gjesta Skrevet 27. august 2003 #2 Skrevet 27. august 2003 Tror nok ikke det nei.... (men det går alltid ann å spørre??) Clea
Gjest Hilde K S Skrevet 27. august 2003 #3 Skrevet 27. august 2003 Dersom de følger kjøpsloven så får du vel byttet den inn. Synd mannen er på jobb id ag ellers skulle jeg sett filmen sammen med deg jeg ! Hvilken film ?
Gjest Poirot Skrevet 27. august 2003 #4 Skrevet 27. august 2003 Kino gjelder ikke for kjøpsloven. Dessuten har man aldri krav på å få bytte noe som helst, og aldri å få penger igjen. Det er ektsraservice fra butikkene.
Gjest Zalomine Skrevet 27. august 2003 #5 Skrevet 27. august 2003 Dersom du er tidelig ute, så kanskje... dersom de da kan få solgt den til noen andre. Men du har nok ikke rett på det nei, så, du må ha litt flaks trur jeg.... Jeg og ei venninne klarte å få BYTTE billetter en gang (altså få se en annen film enn vi hadde kjøpt bllette til), fordi dama godtok å gjøre det siden sytemet lit henne få "kjøre dem tilbake til salg" og da var det greit, men... å få levert inn en, det er nok ikke en rett man har nei..
Arwen Skrevet 27. august 2003 #6 Skrevet 27. august 2003 Kino gjelder ikke for kjøpsloven. Dessuten har man aldri krav på å få bytte noe som helst, og aldri å få penger igjen. Det er ektsraservice fra butikkene. jeps, det er mange som feilaktig tror at man har krav på å bytte varer i butikk. hadde en gang en dame som var gift med en advokat i butikken vår, hun skulle komme tilbake med han og riktig paragraf i kjøpsloven, vi så henne aldri igjen. (hun mente hun hadde 30 dagers bytterett)
Gjest Starya Skrevet 27. august 2003 #7 Skrevet 27. august 2003 Jeg var en gang for å kjøpe billetter, da kom det en mor med to billetter som sønnene hadde kjøpt til en film den dagen -de hadde ikke sett at den startet veldig sent. Hun fikk levere de tilbake. Så billettøren kan sikkert bruke skjønn.
Cupcake Skrevet 27. august 2003 #8 Skrevet 27. august 2003 På kinoen hvor jeg jobber pleier vi å gjøre det slik at hvis kunden kommer i god tid før, så kan de enten få en fribillett eller bytte billetten til en annen film en annen dag. En sjelden gang gir vi pengene igjen.
Johanna Skrevet 27. august 2003 #10 Skrevet 27. august 2003 Fikk igjen pengene! :D Det var jo kjempebra.
Fremhevede innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Opprett en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå