MAcy Skrevet 16. november 2009 #1 Skrevet 16. november 2009 Da har jeg fått konstatert svangerskaps diabetes og har lagt om kostholdet mitt drastisk, Jeg har klart å holde blodsukkeret på et ok, nivå den siste uka men hender at jeg prøver ut nye ting og brød og da flyr det rett til værs. En av de tingene som er vanskelig er å finne et brød som jeg ikke får så høyt blodsukker av. Er det noen som har noen oppskrifter som passer for diabetikkere??? Gjerne gode og næringsrike forslag til andre ting jeg kan spise også. Middagsmaten er den vanskeligste. Håper på masse svar, jeg har gått ned mange kilo og er sulten ;(
Gjest Gjest_bobla_* Skrevet 17. november 2009 #2 Skrevet 17. november 2009 Da har jeg fått konstatert svangerskaps diabetes og har lagt om kostholdet mitt drastisk, Jeg har klart å holde blodsukkeret på et ok, nivå den siste uka men hender at jeg prøver ut nye ting og brød og da flyr det rett til værs. En av de tingene som er vanskelig er å finne et brød som jeg ikke får så høyt blodsukker av. Er det noen som har noen oppskrifter som passer for diabetikkere??? Gjerne gode og næringsrike forslag til andre ting jeg kan spise også. Middagsmaten er den vanskeligste. Håper på masse svar, jeg har gått ned mange kilo og er sulten ;( Jeg hadde også svangerskapsdiabetes, og passet mest på å holde meg unna raske karbohydrater. Til middag lagde jeg "vanlig" mat men holdt meg unna potet, pasta og ris. Kylling med wokede grønnsaker, evt fisk og kjøtt. Villris eller var det naturris påvirker ikke blodsukkeret så mye som vanlig ris feks. Ingers rugbrød påvirker heller ikke bloddukkeret så altfor mye. Har du baker hansen i nærheten kan du jo teste det. evt bake selv så klart. Lykke til med svangerskapet!
MAcy Skrevet 18. november 2009 Forfatter #3 Skrevet 18. november 2009 Jeg hadde også svangerskapsdiabetes, og passet mest på å holde meg unna raske karbohydrater. Til middag lagde jeg "vanlig" mat men holdt meg unna potet, pasta og ris. Kylling med wokede grønnsaker, evt fisk og kjøtt. Villris eller var det naturris påvirker ikke blodsukkeret så mye som vanlig ris feks. Ingers rugbrød påvirker heller ikke bloddukkeret så altfor mye. Har du baker hansen i nærheten kan du jo teste det. evt bake selv så klart. Lykke til med svangerskapet! Ts her, takk for svar. klarer du å holde blosukkeret på et greit nivå?? Jeg føler meg sulten veldig ofte og det føles ikke godt. Har lite lyst til å begynne med insulin så prøver å begrense matinntaket og finne ut ting som fungerer. Men merker jeg begynner å bli lei og gå tom for de tingene jeg kommer på selv. Som Wok og Taco.. trenger flere forslag. Vil gjerne ha noe som holder meg mett ei stund også. Har merket meg at dersom jeg venter for lenge mellom måltidene så blir det galt. Da kommer maten opp igjen eller jeg føler meg uvel og klarer nesten ikke å spise noe, og må ta middagen i flere runder for å få ned en porsjon. Det er kjedelig. hadde gledet meg til å kunne kose meg med masse gos mat i svangerskapet men slik har det ikke blitt til nå!!
Fremhevede innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Opprett en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå