Gjest Gjest Skrevet 12. oktober 2009 #1 Skrevet 12. oktober 2009 Skulle ta p-pillen min i morges og så klarte jeg å miste den ned på gulvet og den ble borte, tok en annen, men hva gjør jeg nå? jeg har jo en pille for lite nå svar fort
Gjest Gjest_Hilde_* Skrevet 12. oktober 2009 #2 Skrevet 12. oktober 2009 Skulle ta p-pillen min i morges og så klarte jeg å miste den ned på gulvet og den ble borte, tok en annen, men hva gjør jeg nå? jeg har jo en pille for lite nå svar fort Ring et apotek og be om å få snakke med en farmasøyt!
Gjest Gjest Skrevet 12. oktober 2009 #3 Skrevet 12. oktober 2009 Du begynner på de hvite pillene eller pillefri uke en dag tidligere? Ingen krise.. Jeg har mistet utallige piller i vasken selv..
Cæmis Skrevet 12. oktober 2009 #4 Skrevet 12. oktober 2009 Skulle ta p-pillen min i morges og så klarte jeg å miste den ned på gulvet og den ble borte, tok en annen, men hva gjør jeg nå? jeg har jo en pille for lite nå svar fort jeg fant dette på nett (svar fra en helsesøster) Hvis du mister en p-pille, skal du ta en annen lik p-pille i stedet. Det kan være lurt å ha et reservebrett som man tar piller fra i slike situasjoner, for ellers får du jo en pille for lite på det brettet du er på nå. Hvis du har mistet en pille og ikke får tatt en ny samme dag, er det ikke farlig, men det gir en usikkerhet i forhold til prevensjonseffekten, og man må bruke kondom de første 7 dagene etterpå hvis man skal ha sex. Det kan også skje at det kommer en liten blødning hvis man ikke får tatt p-pillen en dag.
Gjest Gjest Skrevet 12. oktober 2009 #5 Skrevet 12. oktober 2009 Det er da slett ikke noen krise. Om du har en pille for lite på brettet, tar du bare en fra et annet brett. Så kan du ha et "reservebrett", som du tar piller fra når du mister fra det brettet du holder på med. Alle mister vel en pille i ny og ne. De er jo så små og knotete.
Knøtteliten Skrevet 12. oktober 2009 #6 Skrevet 12. oktober 2009 (endret) Jeg har ordna meg med et reservebrett jeg Jeg går på cerazette da, så alle tablettene er like. Men prøver å forholde meg til rett pille på rett dag likevel, så istedet for å bli liggende en tablett forran i løypa om jeg mister en, kommer jeg til å ta en pille fra reservebrettet istedet. Hvis du ikke har nok til et reservebrett nå, så kan du jo i nødsfall ta neste like pille på brettet du har nå, og "overføre" en pille tilbake til brettet ditt så snart du har fått en ny pakke? (må ha tunga rett i munnen til du får fiksa det men :gjeiper: ) Endret 12. oktober 2009 av Knøtteliten
Fremhevede innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Opprett en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå