Gjest Gjest Skrevet 10. oktober 2009 #1 Skrevet 10. oktober 2009 jeg føler jeg har unormalt mye hår på kroppen : S Er det noe som "feiler meg" eller er dette normalt ? Fins det medisiner som kan gjøre hårveksten mindre ? takk for svar !
Gjest ei jente Skrevet 10. oktober 2009 #2 Skrevet 10. oktober 2009 det ernormalt, men hvis du vil ha det bort så kan du gå på apoteket ogspøøreetter no hårfjerningskremer som også forsinker hårveksten litt:)
Gjest Gjest_Anna_* Skrevet 10. oktober 2009 #3 Skrevet 10. oktober 2009 Hårvekst er arvelig, men kan også være et symptom på pco.
Essie_ Skrevet 10. oktober 2009 #4 Skrevet 10. oktober 2009 Jeg har noe mer hårvekst på kroppen enn andre. Men så har jeg både hårete foreldre og pco også, da.
Tante Skrevet 10. oktober 2009 #5 Skrevet 10. oktober 2009 hormonforstyrrelser kan øke hårvekst, som p-pillebruk Om du bruker for lite klær, kan kroppen også øke hårveksten for å "forsvare" seg
Gjest Marlo Skrevet 11. oktober 2009 #7 Skrevet 11. oktober 2009 hva er pco ? http://www.babyverden.no/Tema/Temakategori...et/PCO-og-PCOS/
Gjest Gjest_gjest_* Skrevet 13. oktober 2009 #8 Skrevet 13. oktober 2009 Jeg syntes ikke du skal skremme TS med en slik tilstand. Mengde kroppshår varier veldig fra person til person. Men hvis du har hår på steder som ikke skal være behåret, som ansikt og mage burde du ta en turen til legen å få sjekket hormonnivåene dine. Dette trenger ikke være noe bekymringsfullt, og behandling kan rette opp ubalansen. Hvis du føler at det er en belastning for deg, anbefaler jeg deg å ta en tur til en lege som tar deg på alvor og som kan undersøke deg. Lykke til:)
Gjest Gjest Skrevet 14. oktober 2009 #9 Skrevet 14. oktober 2009 Jeg syntes ikke du skal skremme TS med en slik tilstand. Mengde kroppshår varier veldig fra person til person. Men hvis du har hår på steder som ikke skal være behåret, som ansikt og mage burde du ta en turen til legen å få sjekket hormonnivåene dine. Dette trenger ikke være noe bekymringsfullt, og behandling kan rette opp ubalansen. Hvis du føler at det er en belastning for deg, anbefaler jeg deg å ta en tur til en lege som tar deg på alvor og som kan undersøke deg. Lykke til:) Hvilken behandling er det som kan hjelpe da? Bra og detaljert svar av deg forresten!
Gjest Gjest Skrevet 18. oktober 2009 #11 Skrevet 18. oktober 2009 Hvilken behandling er det som kan hjelpe da? Bra og detaljert svar av deg forresten! Behandling er avhengig av årsaken. Du trenger ikke å ha hormonubalanse for å få økt hårvekst. Hårveksten stimuleres av testosteron, men alle jenter har litt testosteron, noen reagerer sterkere på den enn andre. Og noen har høyere dannelse i kroppen. Mye kviser, overvekt rundt magen, og uregelmessige menstruasjoner øker sannsynlighet for polycystiske ovarier, og det kan være hensiktsmessig å bli undersøkt av en gynekolog som ser på eggstokkene med ultralyd. De fleste kvinner med for mye hårvekst (kalles hirsuitisme, det kan du google) har ikke en tilstand som kan behandles, og må heller fjerne hårveksten.
Gjest Gjest Skrevet 18. oktober 2009 #12 Skrevet 18. oktober 2009 Behandling er avhengig av årsaken. Du trenger ikke å ha hormonubalanse for å få økt hårvekst. Hårveksten stimuleres av testosteron, men alle jenter har litt testosteron, noen reagerer sterkere på den enn andre. Og noen har høyere dannelse i kroppen. Mye kviser, overvekt rundt magen, og uregelmessige menstruasjoner øker sannsynlighet for polycystiske ovarier, og det kan være hensiktsmessig å bli undersøkt av en gynekolog som ser på eggstokkene med ultralyd. De fleste kvinner med for mye hårvekst (kalles hirsuitisme, det kan du google) har ikke en tilstand som kan behandles, og må heller fjerne hårveksten. Tusen takk for svar!! Jeg er født slik, har vært slik så lenge jeg kan huske.. Men har aldri turt å ta det opp med noen lege, utenom en gang og hun sa at jeg hadde sikkert spiseforstyrrelse..? Greit at det er et symptom når en har spiseforstyrrelser med økt hårvekst, men jeg har jo alltid vært så hårete og er en frisk og sunn jente på den fronten.. Barberer jeg meg, er detvokst ut igjen i det jeg har komt meg ut av dusjen, er HELT sykt!! Dette er grunnen til at jeg dekker meg mest mulig til, føler meg fint lite feminim.. Så det er sikkert ikke håp for meg ang. denne hårveksten..
Fremhevede innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Opprett en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå