Gjest Gm Skrevet 9. september 2009 #1 Skrevet 9. september 2009 Håper noen her har noen tips. Har nytt hus der vi har utlufting for avløpet over tak som det heter. Dvs at det er et rør som går ut på taket som gir avløpet luft for å forhindre vakum og tilbakeslag. Problemet er at det til tider sender gufs av kloakklukt omkring på tomten. Har lest meg fram til at det finnes Durgo ventiler som kan monteres på røret for å gi luft inn, men ikke lukt ut. Men alle ventilene jeg har lest om er for innebruk. Vet dere om det finnes noen ventil som kan monteres direkte på luftekanalen på taket?
Gjest Gjest Skrevet 9. september 2009 #2 Skrevet 9. september 2009 Sjekk med rørlegger - de bør kunne hjelpe deg. Se og følgende link til Tips og Råd hos Septik24.no.
Gjest Gm Skrevet 10. september 2009 #3 Skrevet 10. september 2009 Vet en rørlegger kan ta jobben. Men hadde håpet å kunne kjøpt en ventil og montert selv, kan ikke være så vanskelig å sette den på røret på toppen av taket.
Gjest janbanan Skrevet 12. januar 2010 #4 Skrevet 12. januar 2010 Hei, Jeg har samme problematikken hos meg. Tenker å installere avløpsventil av type durgo utenomhus, men vet ikke om dette er mulig. Finnes det alternativt noe annet man kan bruke? Hva ble sluttløsningen for dere?
Fremhevede innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Opprett en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå