Gjest ts Skrevet 7. september 2009 #1 Skrevet 7. september 2009 Hei! Fikk i dag beskjed om at katten min muligens ikke har spist noe de siste to dagene. Har tydelig smerter i ein av de bakre beina. Lurer på om katten kan ha blitt påkjørt eller noe slikt. Har dessverre ikke muligheten til å se katten selv for tiden, og får derfor ikke undersøkt henne. Dersom det hadde vært indre blødninger, så burde vel katten ha vært dø nå, dersom noe skjedde med den for to-tre dager siden? Katten gikk visst, men haltet. Ville helst ligge i kassen sin, ganske så sammenkrøket.
Gjest Gjest Skrevet 7. september 2009 #2 Skrevet 7. september 2009 Men i all verden? Hvorfor har den ikke blitt sjekket av dyrlege? Ja katten kan muligens være påkjørt..med STORE smerter
Gjest Wacmoc Skrevet 7. september 2009 #3 Skrevet 7. september 2009 Når du har et dyr så har du ansvar for dyret, og ansvar for å ta dyret til dyrlege når det er skadet/har det vondt. Helt utrolig at du "ikke har mulighet" når katten ikke vil gjøre noen ting og tydlig har vondt. Om du ikke er der hvor katten din er nå, så får du noen andre til å ta den med til dyrlegen og tar med en giro som du betaler senere. Dyret må ikke nødvendigvis dø med en gang dersom det er indre skader.. Den kan også ha brekt noe i bakparten. Herlighet!
Gjest ts Skrevet 7. september 2009 #4 Skrevet 7. september 2009 Men i all verden? Hvorfor har den ikke blitt sjekket av dyrlege? Ja katten kan muligens være påkjørt..med STORE smerter Fordi det ble først oppdaget for 30 min siden. Dyrlege er det heller ikke i umiddelbar nærhet. Katten har blitt påkjørt tidligere, og har samme symptom, men virker likevel ( ifølge han som ser den) uttrykk for å ikke ha store smerten. Så derfor er vi noe usikre.
Tabris Skrevet 7. september 2009 #5 Skrevet 7. september 2009 (endret) Enig med de andre her. Du, eller de som passer katten, må få henne til dyrlegen umiddelbart. Hvordan kan det først ha blitt oppdaget for en halv time siden at den antagelig ikke har spist de to siste dagene? Katter går ikke rundt og viser at de har smerter slik vi gjør - det faktum at den helst ligger i ro og ikke spiser er nettopp tegn på at den antagelig har smerter. Endret 7. september 2009 av Tabris
Gjest ts Skrevet 7. september 2009 #6 Skrevet 7. september 2009 Når du har et dyr så har du ansvar for dyret, og ansvar for å ta dyret til dyrlege når det er skadet/har det vondt. Helt utrolig at du "ikke har mulighet" når katten ikke vil gjøre noen ting og tydlig har vondt. Om du ikke er der hvor katten din er nå, så får du noen andre til å ta den med til dyrlegen og tar med en giro som du betaler senere. Dyret må ikke nødvendigvis dø med en gang dersom det er indre skader.. Den kan også ha brekt noe i bakparten. Herlighet! Selvsagt har jeg ansvar, men det er veldig vanskelig for meg å gjøre noe når jeg er 150 mil borte fra katten. Han som passer den vil ikke ta katten til dyrlege i kveld. Jeg forholder meg til den info jeg får fra han. Hadde jeg selv vært hjemme ville jeg nok ha tatt katten til dyrlegen. Men som katteeier vet jeg at katter kan skade seg mange ganger, blant annet ved slåsskamper o.l. Derfor er det vanskelig for meg å avgjøre om katten min er påkjørt og har store skader, eller "kun" har fått seg en karamell. Lurte også på om den kunne ha knukket noe, men i følge han som ser katten så kan den belaste foten, den er ikke hoven, og ikke i feilstilling.
Tabris Skrevet 7. september 2009 #7 Skrevet 7. september 2009 Hvis den bare haltet, så ville jeg også sett det an en dag eller to. Men når den antagelig ikke har spist på to dager, ikke har matlyst nå og helst bare ligger "sammenkrøket", så er dyrlegen det eneste riktige.
Theosin Skrevet 7. september 2009 #8 Skrevet 7. september 2009 Enig med de andre her. Du, eller de som passer katten, må få henne til dyrlegen umiddelbart. Hvordan kan det først ha blitt oppdaget for en halv time siden at den antagelig ikke har spist de to siste dagene? Katter går ikke rundt og viser at de har smerter slik vi gjør - det faktum at den helst ligger i ro og ikke spiser er nettopp tegn på at den antagelig har smerter. Helt enig!! Dere burde vært på vei til dyrlegen, ikke lagt inn spørsmålet her.. Du er 100% ansvarlig for kattens helse, og siden den ikke kan si at den har det vondt, som flere sier her; dersom katter har smerter/ er skadet etc, så gjør de det de kan for å ikke vise det.. Krysser fingrene for at pusen ikke har lidd for mye frem til dere klarer å få tid i den ytterst fulle timeplanen med å ta h*n med til dyrlegen..
Gjest ts Skrevet 7. september 2009 #9 Skrevet 7. september 2009 Enig med de andre her. Du, eller de som passer katten, må få henne til dyrlegen umiddelbart. Hvordan kan det først ha blitt oppdaget for en halv time siden at den antagelig ikke har spist de to siste dagene? Katter går ikke rundt og viser at de har smerter slik vi gjør - det faktum at den helst ligger i ro og ikke spiser er nettopp tegn på at den antagelig har smerter. Fordi katten har vært inne de siste to dagene. I følge han som ser katten har det ikke minket noe særlig på maten i skålen det siste døgnet i alle fall. Han husker ikke om katten hadde spist maten sin i går. Og ja, jeg vet at ro og ikke spising er tegn på skade. Dessverre kan ikke jeg gjøre noe med at han som passer katten ikke tar henne til dyrlegen i kveld.
Tabris Skrevet 7. september 2009 #10 Skrevet 7. september 2009 Får i det minste håpe at denne kattepasseren tar henne med til dyrlegen i morgen.
Gjest ts Skrevet 7. september 2009 #11 Skrevet 7. september 2009 Hvis den bare haltet, så ville jeg også sett det an en dag eller to. Men når den antagelig ikke har spist på to dager, ikke har matlyst nå og helst bare ligger "sammenkrøket", så er dyrlegen det eneste riktige. Det samme mener jeg. Dessverre får ikke jeg sett hvordan katten min oppfører seg. Han som ser den vil ikke ta den med til dyrlegen i kveld. Da kan ikke jeg gjøre noe særlig mer. Vet jo ikke sikkert om katten ikke har spist de siste to dagene. I utgangspunktet er katten småspist og spiser i perioder lite. Katten halter ja, men virket visstnok ikke trøtt. Den lå sammenkrøet sa han, men den gjør det til vanlig når den vil sove. Det som bekymrer meg er jo om den er såpass skadet at den burde hatt hjelp i dag. Og hadde jeg vært hjemme, så hadde jeg i alle fall hatt kontakt med dyrlegen.
Theosin Skrevet 7. september 2009 #12 Skrevet 7. september 2009 Jeg hadde krevd at den som passet katten hadde tatt den med til dyrlegen..
Gjest ts Skrevet 7. september 2009 #13 Skrevet 7. september 2009 Helt enig!! Dere burde vært på vei til dyrlegen, ikke lagt inn spørsmålet her.. Du er 100% ansvarlig for kattens helse, og siden den ikke kan si at den har det vondt, som flere sier her; dersom katter har smerter/ er skadet etc, så gjør de det de kan for å ikke vise det.. Krysser fingrene for at pusen ikke har lidd for mye frem til dere klarer å få tid i den ytterst fulle timeplanen med å ta h*n med til dyrlegen.. Selvsagt har jeg ansvar. Men som sagt, jeg er 150 mil unna, og får verken sett katten, ei heller tatt henne med til dyrlegen.
Gjest ts Skrevet 7. september 2009 #14 Skrevet 7. september 2009 Jeg hadde krevd at den som passet katten hadde tatt den med til dyrlegen.. Det har jeg gjort, men kan ikke gjøre mer enn det. Han tar den ikke med. Da kan ikke jeg gjøre annet enn å høre hvordan det går med henne, og håpe at hun ikke blir verre.
Theosin Skrevet 7. september 2009 #15 Skrevet 7. september 2009 Det har jeg gjort, men kan ikke gjøre mer enn det. Han tar den ikke med. Da kan ikke jeg gjøre annet enn å høre hvordan det går med henne, og håpe at hun ikke blir verre. Hvem er det egentlig som passer katten? Du har ingen andre du kjenner som kan hente katten fra der den blir passet, og ta den med til dyrlegen da? Jeg hadde prøvd alle muligheter på å få pusen min til dyrlegen. Synes han som passer den oppfører seg forkastelig som ikke respekterer at du vil han skal få henne sjekket hos dyrlegen.
Gjest ts Skrevet 7. september 2009 #16 Skrevet 7. september 2009 Hvem er det egentlig som passer katten? Du har ingen andre du kjenner som kan hente katten fra der den blir passet, og ta den med til dyrlegen da? Jeg hadde prøvd alle muligheter på å få pusen min til dyrlegen. Synes han som passer den oppfører seg forkastelig som ikke respekterer at du vil han skal få henne sjekket hos dyrlegen. Det er min far. Men for å stille et spørsmål. Hva er de typiske tegnene på indre blødninger hos katter? Oppkast? Hvordan er aktivitetsnivået til katten?
Gjest Gjest Skrevet 7. september 2009 #17 Skrevet 7. september 2009 Jeg er enig i at han som passer den burde dratt til dyrlegen, men dere behøver jo ikke å bombadere henne som er 150 mil unna med kjeft fra alle kanter. Jeg tror hun skjønte etter første innlegget at hun snart bør dra til dyrlegen uten at 100 andre også sier ifra! :-O Hun hadde nok ikke lagt inn innlegget hvis hun visste at dere bare skulle kjefte!
^^Sunny^^ Skrevet 7. september 2009 #18 Skrevet 7. september 2009 Stakkars pus... Jeg hadde blitt rasende om det var min pappa som "passet på" pusen vår og nektet å ta h*n med til dyrlegen Kjenner du noen andre i området da ? Som muligens har litt samvittighet for den stakkars pusen? En venninne av meg ringte til meg med samme beskjed om pusen deres, men hun våget ikke å røre ham... Etter 15 min hadde jeg kjørt pus til dyrelegen og den ble avlivet da den hadde store indre skader og led noe fryktelig !!
Theosin Skrevet 7. september 2009 #19 Skrevet 7. september 2009 Jeg er enig i at han som passer den burde dratt til dyrlegen, men dere behøver jo ikke å bombadere henne som er 150 mil unna med kjeft fra alle kanter. Jeg tror hun skjønte etter første innlegget at hun snart bør dra til dyrlegen uten at 100 andre også sier ifra! :-O Hun hadde nok ikke lagt inn innlegget hvis hun visste at dere bare skulle kjefte! Jeg tar tilbake all kjeft, om jeg har kjeftet.. Jeg bare ser min egen lille pus liggende i sofaen ved siden av meg, og vet jeg hadde kjempet/kjeftet/krevd at hun skulle fått tilsyn om jeg trodde hun var skadet. Mitt beste råd er faktisk å ringe noen andre du kjenner i nærheten av din far, spørre om de kan ta turen for å hente katten, og ta den med til dyrlegen. Prøve det kanskje?
Gjest ts Skrevet 7. september 2009 #20 Skrevet 7. september 2009 Jeg er enig i at han som passer den burde dratt til dyrlegen, men dere behøver jo ikke å bombadere henne som er 150 mil unna med kjeft fra alle kanter. Jeg tror hun skjønte etter første innlegget at hun snart bør dra til dyrlegen uten at 100 andre også sier ifra! :-O Hun hadde nok ikke lagt inn innlegget hvis hun visste at dere bare skulle kjefte! Takk! Forstår at det er mange som er sinte fordi katten ikke får hjelp. Og alt jeg vil er at katten skal få hjelp. Men siden jeg ikke er sammen med henne så får jeg ikke gjort noe aktivt med det selv. Derfor forsøker jeg å få råd og tips av andre med erfaring med katt. Hadde jeg vært hjemme hadde jeg ikke vært inne på forumet, men hos dyrlegen. Har hatt katten i 9 år, og katten har tidligere vært påkjørt. Dyrlegen ble da kontakten, men katten hadde da "bare" fått seg en trøkk. Ingen brudd, ingen blødninger. Derfor lurer jo jeg på om katten har vært like heldig denne gangen også. Og så er det ikke sikkert at katten har blitt påkjørt. Katten spiser av og til lite, og derfor er det ikke så overraskende dersom hun har spist lite de siste dagene. Det som skremmer jeg er selvsagt at hun halter og det at hun ligger. Men for alt jeg vet kan det være at hun er trøtt, at hun har skadet benet litt, men ikke at hun er sterkt skadet, og så kan det være at hun er veldig sjuk. Jeg kan ikke gjøre annet enn å vente og se hva min far gjør, og ikke minst hva som skjer med katten.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Opprett en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå