Gjest Au... Skrevet 27. august 2009 #1 Skrevet 27. august 2009 Jeg har over flere uker vært hos tannlegen, til sammen 5 ganger nå. Hadde 4 hull - et veldig stort, som jeg muligens måtte rotfylle - så måtte gå med midlertidig fylling i en måned. Jeg slapp rotfylling. Men nå når jeg er ferdig, og legger sammen regningene, så har jeg betalt 7580,- til sammen. Er dette normalt? Som dere skjønner, så er det lenge siden jeg har vært hos tannlegen (derfor jeg har munnen full av hull) og vet ikke hva sånt skal koste.
Gjest Vettel Skrevet 27. august 2009 #2 Skrevet 27. august 2009 Normalt....helt sykt igrunn. Tannlegebehandling burde sponses av staten, nå får man bare refusjon hvis alvorlige tilstander og visse typer behandlinger. Ved regelmessig og tidlig behandling kunne man unngått store skader på tennene.
Inx Skrevet 27. august 2009 #3 Skrevet 27. august 2009 Jeg har over flere uker vært hos tannlegen, til sammen 5 ganger nå. Hadde 4 hull - et veldig stort, som jeg muligens måtte rotfylle - så måtte gå med midlertidig fylling i en måned. Jeg slapp rotfylling. Men nå når jeg er ferdig, og legger sammen regningene, så har jeg betalt 7580,- til sammen. Er dette normalt? Som dere skjønner, så er det lenge siden jeg har vært hos tannlegen (derfor jeg har munnen full av hull) og vet ikke hva sånt skal koste. Desverre helt normalt, kanskje litt billig synes nå jeg... All den tid det faktisk var snakk om 4 hull... kunne fort blitt over 10.
Gjest Au... Skrevet 27. august 2009 #4 Skrevet 27. august 2009 Ok, takk for svar! Da får jeg prise meg lykkelig over at jeg slapp rotfylling...det virka ikke som det var mye om å gjøre. Håper det blir en stund til neste gang
Ms.Blaise Skrevet 27. august 2009 #5 Skrevet 27. august 2009 (endret) Jeg har over flere uker vært hos tannlegen, til sammen 5 ganger nå. Hadde 4 hull - et veldig stort, som jeg muligens måtte rotfylle - så måtte gå med midlertidig fylling i en måned. Jeg slapp rotfylling. Men nå når jeg er ferdig, og legger sammen regningene, så har jeg betalt 7580,- til sammen. Er dette normalt? Som dere skjønner, så er det lenge siden jeg har vært hos tannlegen (derfor jeg har munnen full av hull) og vet ikke hva sånt skal koste. Hmm. Min tannlege tar 1100,- pr hull, 350,- for en undersøkelsestime og 70,- pr røntgenbilde. Jeg hadde 4hull, en undersøkelsestime og 3 røntgenbilder sist. Betalte da 4960,-. Så jeg synes din tannlege var i dyreste laget! Edit: Bedøvelsen er innbakt i hullprisen! Endret 27. august 2009 av Ms.Blaise
vimse Skrevet 27. august 2009 #6 Skrevet 27. august 2009 Dyrt ja, men det kommer jo an på hullene, antall flater som er behandlet osv. I tillegg koster det jo litt for den midlertidige fyllingen.
Gjest Gamlegode10na Skrevet 28. august 2009 #7 Skrevet 28. august 2009 Hei, jeg syntes prisen du har betalt var i overkant dyr. Men, om det er en tannlege man føler seg trygg på og er komfortabel med å gå til, så er ihvertfall min mening at prisen betyr lite. Selv har jeg nylig vært hos tannlegen for første gang siden 2002. Min første terskel var å i det hele tatt manne meg opp til å gå. Dernest finne en tannlege jeg kunne våge å gå til. Valget falt på en stor klinikk som på internett fokuserte på smertefrie behandlinger etc. Til nå har jeg betalt 4.500,- som inkluderer: trekking av en tann, et stort hull med midlertidig fylling, to andre hull samt reparasjon av en stor jeksel jeg hadde mistet halvdelen av. I prisen er også "utredning", x antall bedøvelsessprøyter og røntgenbilder. Og tannlegen, er jeg superfornøyd med!
Fremhevede innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Opprett en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå