Gjest Gjest Skrevet 25. august 2009 #1 Skrevet 25. august 2009 I en travel hverdag er det fort gjort å velge enkle og raske middagsløsninger, men ferdigmat blir ofte så innmari trist. Vil gjerne dele og få noen triks til å gi det "det lille ekstra"... Her er noen av mine ikke revolusjonerende, men enkle triks: Potetstappe: Kok to-tre poteter for mye dagen før, og mos disse i helt vanlig potetstappe på pose. Krever bitte litt ekstra melk, og ptetstappen blir mye bedre. Totaltid 5 min. Blomkålsuppe: Et halv blomkålhode i småbiter oppi vanlig posesuppe er knall!! Totaltid 10-15 min. Middagspølse: Istedenfor å steke det i panna, legg de i en ildfastform, ha noen osteskiver over og strø på litt baconbiter (kjøper bacon som er ferdig kuttet i småbiter som jeg har i fryseren). Ferdig på samme tid som potetene. Totaltid: ca 30 min. Kyllingfilet: La kyllingfilet tine inni stekovnen mens den varmer seg, etter ca 20 min strør jeg grønnsaker rundt fileten, samtidig som jeg setter på en kjele med nudler. Servers med parmesanost og litt timian. Totaltid 30 min. Poteter på grill: Skal jeg grille setter jeg på poteter samtidig som jeg gjør i stand grillen. Når potetene er ferdige og grillen klar til bruk pakker jeg de enten hele eller delt i aluminiumsfolie og legger de på grillen, gjerne med litt urter i. Nydelig!! Totaltid: ca 30 min. Brownies/sjokolademuffins med rips: Hvis det ringer gjester å inviterer seg selv på kaffe om en halvtime/time er det veldig lettvint å ha en ferdigpakke med brownies/muffins i skapet. Totaltid: ca 30 min, servert med rips fra fryseren. Veldig godt og imponerende!!
Gjest Gjest Skrevet 25. august 2009 #2 Skrevet 25. august 2009 Jeg lager det meste av mat fra bunnen av og erfarer at det sjelden tar så mye lenger tid enn ferdigprodukter og smaker mye bedre. Men det er jo ikke det du spør om, så tenkte å komme med de ferdigvariantene jeg bruker: Toro kyllingsuppe lager jeg med ekstra lett melk, strimlet kyllingfilet og paprika. Da metter den mer og mannen (som er motstander av suppe til middag) blir fornøyd. Ferdig fiskekarbonader er gode både i grovt hamburgerbrød og med poteter og grønnsaker. Tine vaniljekrem er den beste! Jeg bruker den i pai med bær og i skolebollene.
Gjest Fugl Fønix Skrevet 26. august 2009 #3 Skrevet 26. august 2009 Balsamicoeddik. Kan brukes til å smaksette nesten alt mulig (særlig av kjøtt) og gir nydelig smak. Når jeg steker kylling tar ejg med litt balsamico i stekepannen f. eks. Tilsetter litt i pastasauser etc. Nammenam!
Fremhevede innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Opprett en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå