Gjest Gjest Skrevet 24. august 2009 #1 Skrevet 24. august 2009 Det er flere som har sagt til meg i det siste at jeg har blitt altfor tynn og bør legge på meg litt igjen. Men som en jente på 1,66 som bruker størrelse 28 i bukser (29 i Nudie!), er jeg åpenbart av en helt gjennomsnittlig størrelse. Jeg fisker ikke etter at folk skal kalle meg tynn, jeg bare lurer på hvorfor folka rundt meg insisterer på at jeg er for tynn, når flere av dem faktisk er tynnere selv! Har de vanskelig for å akseptere at jeg har blitt "som dem"? Det er ikke mye jeg har gått ned uansett, det dreier seg om litt over fem kilo.
Teriyaki Skrevet 24. august 2009 #2 Skrevet 24. august 2009 (endret) Det er nok litt vanskelig å svare på.. Klarer likevel ikke å ikke stusse på det med str. 28? Er det snakk om type merkebukser som har andre mål enn "normalen"? Altså, jeg bruker vel sr. 38 rundt midjen, og jeg er veldig fin og slank og kunne selv ikke tenke meg til å bli tynnere. Du er en del lavere enn meg, så det spiller jo så klart inn på det. Men bare lurer. Nå har ikke jeg noe særlig med merkeklær. Har type H&M, Only, Villa osv. Har aldri hatt en kjempedyr merkebukse, så vet i grunn ikke hva som er normalt ifh. til størrelser der. Er derimot 28 en størelse mellom 32 til 40 i forhold til de målene som er på buksene jeg har kjøpt, så synes jeg ikke det er noe særlig til kommentar. MEN om du er ti størelser mindre enn meg som ikke er et gram overvektig, så må jeg desverre skuffe deg med et svar du sa du ikke ville ha. I så tilfelle så tolker jeg det kun som av veninnene dine vil deg godt, og at de kanskje er litt bekymret. Forresten om du er veldig ung, dvs. 12-13-14 år, så blir det jo litt anderledes da. Endret 24. august 2009 av Teriyaki
Bernardette Skrevet 24. august 2009 #3 Skrevet 24. august 2009 Kanskje de uttrykker en viss bekrymring for din helse hvis du har gått ned en del på kort tid..? Kanskje de hinter om noe mentalt i stedet?
Gjest Gjest Skrevet 24. august 2009 #4 Skrevet 24. august 2009 Størrelse 28 i bukser er veldig, veldig vagt. Det kommer helt an på merket og fasongen. Jeg kommer helt fint inn i en 28 om det er snakk om Levis 572. Andre levismodeller har jeg ikke sjangs til å komme inn i noe mindre enn 30. Buksestørrelse er heller ikke et veldig bra mål på om man er tynn eller ikke. Om du har brede hofter kan man f.eks. ha stor størrelse og likevel være alt for tynn.
Gjest Gjest Skrevet 24. august 2009 #5 Skrevet 24. august 2009 Vel, jeg har selv en ganske drøy rumpe, og går inn i størrelse 29 på Gina Tricot, så tror ikke du er overdrevet slank. Jeg har omtrent samme høyde som deg. Det kan godt hende venninnene dine oppfatter deg som en "trussel" nå, hvem vet? Le av det, du, og nyt din nye look.
Gjest Gjest Skrevet 24. august 2009 #6 Skrevet 24. august 2009 Jeg fisker ikke etter at folk skal kalle meg tynn, jeg bare lurer på hvorfor folka rundt meg insisterer på at jeg er for tynn, når flere av dem faktisk er tynnere selv! Da kan du bare svare: "Skal vi måle hvem som egentlig er tynnest av oss to? Eller er det kanskje slik at du har lov å være tynnere enn det jeg har?"
Gjest KateW Skrevet 24. august 2009 #7 Skrevet 24. august 2009 Vel, jeg har selv en ganske drøy rumpe, og går inn i størrelse 29 på Gina Tricot, så tror ikke du er overdrevet slank. Jeg har omtrent samme høyde som deg. Det kan godt hende venninnene dine oppfatter deg som en "trussel" nå, hvem vet? Le av det, du, og nyt din nye look. Du har ikke DRØY rumpe i størrelse 29. Marit Christensen har drøy rumpe...
Bernardette Skrevet 24. august 2009 #8 Skrevet 24. august 2009 Du har ikke DRØY rumpe i størrelse 29. Marit Christensen har drøy rumpe...
Gjest Gjest Skrevet 24. august 2009 #9 Skrevet 24. august 2009 Du har ikke DRØY rumpe i størrelse 29. Marit Christensen har drøy rumpe... He he. Mente drøy i positiv betydning. Litt sånn Jennifer Lopez kanskje...
Gjest Gjest Skrevet 24. august 2009 #10 Skrevet 24. august 2009 Har de vanskelig for å akseptere at jeg har blitt "som dem"? Kort sagt ja.
Chanel.No5 Skrevet 24. august 2009 #11 Skrevet 24. august 2009 (endret) Som over nevnt, har du nylig gått endel ned i vekt(?) kan det være at de kaller deg tynn som en sammenligning. Men det første som slår meg er at du ikke bør ta deg nær av det! De mener nok godt og er kanskje litt misunnelig på kroppen din..?? Endret 24. august 2009 av Lotte27
stjernekyss Skrevet 25. august 2009 #12 Skrevet 25. august 2009 Det kan godt hende venninnene dine oppfatter deg som en "trussel" nå, hvem vet? Le av det, du, og nyt din nye look. Er dette seriøst? Kan venninner føle seg truet av hverandre og bli misunnelig på hverandres utseende? Skal man le av hverandre i såfall? Dette er noe av det mest triste jeg har hørt! Evig takknemlig for min naive uvitenhet i denne saken!
Gjest KateW Skrevet 25. august 2009 #13 Skrevet 25. august 2009 He he. Mente drøy i positiv betydning. Litt sånn Jennifer Lopez kanskje... Det er noe annet. Ellers særs enig med Stjernekyss!
Vera Vinge Skrevet 25. august 2009 #14 Skrevet 25. august 2009 Folk bærer sin vekt forskjellig. Du er jo åpenbart slank, men om du ser mager ut eller ikke, er vanskelig å vite uten å se deg. Om du har gått ned flere kilo raskt, kan venninnene dine bli bekymret for at du ikke har det bra f.eks. Jeg gikk selv ufrivillig ned noen få kilo for noen år siden, da jeg stresset for mye, og jeg syns det var påfallende hvor mange som kommenterte det. Selv syns jeg ikke forskjellen var veldig stor, men jeg tror de tenkte at jeg så sliten ut generelt, og at kiloene bare var en del av det. Ellers så har jeg en venninne som bruker ordet tynn når hun mener slank, men det er ikke sikkert det er saken her. Min venninne prøver nemlig å gi et kompliment når det høres ut som en fornærmelse (jeg syns nemlig det er langt hyggeligere at noen sier man er slank framfor tynn).
Gjest lucy d-.-b Skrevet 25. august 2009 #15 Skrevet 25. august 2009 Folk er så forskjellige, jeg husker da jeg i fjor vår gikk ned 4-5 kg, det var en naturlig konsekvens av at jeg hadde begynt å trene slik jeg gjorde før, da var det en studieveileder som syns jeg hadde blitt så tynn i ansiktet og håpet at alt var bra med meg.. Jeg så jo helt normal ut, men hun hadde da bare sett meg de siste 3 årene mens jeg ikke hadde trent noe særlig og lå over det som er normalt for meg. Familien min derimot var glad for at jeg endelig så frisk og rask ut igjen Det kan være så mangt, kanskje venninnene dine faktisk er misunnelige, evt bekymret fordi du har droppet raskt i vekt (?) eller bare ikke tenker seg om før de snakker.
Bernardette Skrevet 25. august 2009 #16 Skrevet 25. august 2009 Er dette seriøst? Kan venninner føle seg truet av hverandre og bli misunnelig på hverandres utseende? Skal man le av hverandre i såfall? Dette er noe av det mest triste jeg har hørt! Evig takknemlig for min naive uvitenhet i denne saken! Høres ut som en fin gjeng, om det er tilfelle. Nei, som jeg har sagt over; det kan hende de bekymrer seg for deg. De kjenner deg nok bedre enn oss her, og kanskje de tror det er ufrivillig, pga. stress eller andre ting. At du ikke har det bra? Hvis det faktisk er sånn at det er en misunnelsesgreie og at dere ler av hverandre og konkurrerer om hvem som ser best ut, ja da... -da har jeg ikke mere å si.
Chanel.No5 Skrevet 25. august 2009 #17 Skrevet 25. august 2009 (endret) Er dette seriøst? Kan venninner føle seg truet av hverandre og bli misunnelig på hverandres utseende? Skal man le av hverandre i såfall? Dette er noe av det mest triste jeg har hørt! Evig takknemlig for min naive uvitenhet i denne saken! Desverre er svaret ja på dette.. Sjalusi kan bringe frem det verste i mennesker, selv de som til hverdag kaller seg ens venner.. Endret 25. august 2009 av Lotte27
Gjest Gjest Skrevet 26. august 2009 #18 Skrevet 26. august 2009 Er dette seriøst? Kan venninner føle seg truet av hverandre og bli misunnelig på hverandres utseende? Skal man le av hverandre i såfall? Dette er noe av det mest triste jeg har hørt! Evig takknemlig for min naive uvitenhet i denne saken! He he. Da er du litt naiv, ja. Selv om de venninnene jeg har i dag er slike som støtter og unner meg noe positivt, så har jeg opplevd misunnelse fra venninner i yngre dager. Som da jeg stod i BH'en og venninnen min sa: "Gud, er du SÅ smal rundt livet! Det visste jeg ikke!" med tydelig misunnelse i blikk og stemme. Som om jeg hadde gjort en synd.
Gjest Catwoman Skrevet 27. august 2009 #19 Skrevet 27. august 2009 Synes du høres helt normal ut jeg. Ganske gjennomsnittlig vil jeg tro. Kanskje det bare er uvant for de å se deg noen kilo lettere, og at det er derfor de sier du er blitt for tynn? Er dette seriøst? Kan venninner føle seg truet av hverandre og bli misunnelig på hverandres utseende? Skal man le av hverandre i såfall? Dette er noe av det mest triste jeg har hørt! Evig takknemlig for min naive uvitenhet i denne saken! Tror nok det er ganske vanlig ja - når det gjelder unge jenter, (15, 16,17 år) Nå vet ikke jeg hvor gammel TS er da.
Gjest Gjest_Siri_* Skrevet 27. august 2009 #20 Skrevet 27. august 2009 Jeg gikk selv ufrivillig ned noen få kilo for noen år siden, da jeg stresset for mye, og jeg syns det var påfallende hvor mange som kommenterte det. Selv syns jeg ikke forskjellen var veldig stor, men jeg tror de tenkte at jeg så sliten ut generelt, og at kiloene bare var en del av det. Det samme skjedde meg, jeg tror det folk reagerte på var kombinasjonen av at de visste jeg var stresset, og at de få kiloene jeg gikk ned var fra underkroppen (som allerede er slank), så når de så meg i vinterjakke og smale bukser så jeg visst ikke så bra ut. Personlig merket jeg ingenting, klærne mine passet jo fremdeles.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Opprett en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå