yoga Skrevet 19. august 2009 #1 Skrevet 19. august 2009 Vi får snart besøk av et eldre ektepar, hvor spesielt han begynner å få problemer med å tygge og svelge, i tillegg er han særs ømfintelig for sterke smaker. Mat laget på melk er heller ikke aktuelt. Har dere noen forslag til hva jeg kan servere? Jeg er helt tom for idéer..
Plym Skrevet 19. august 2009 #2 Skrevet 19. august 2009 Fårikålsesongen begynner jo snart. Kok den godt, så er det lettygd. Ellers er det jo godt med en lys lapskaus med rotgrønnsaker og salt kjøtt.
Gjest Gjest Skrevet 19. august 2009 #3 Skrevet 19. august 2009 Fersk fisk! Mange eldre er veldig glade i fisk. Og det er både mildt på smak og veldig lett å tygge. Feks ovnsbakt kveite med hollandaise, kokte nypoteter og gode kokte grønnsaker (feks asparges, blomkål, brokkoli, gulrotstaver... ).
Fremhevede innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Opprett en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå