Gjest Gjest_gjest_* Skrevet 14. august 2009 #1 Skrevet 14. august 2009 Heisann, har blitt innkalt til jobbintervju til uken, tror jeg er greit kvalifisert for jobben og har nok en gode mulighet til å få den. Har vært på en del jobbintervjuer de siste årene og jeg føler jeg begynner å få taket på det nå, med unntak av jeg aldri føler at jeg klarer å komme opp med et godt svar på "standard"-sp.målet: "Hvorfor skal vi velge deg til denne stillingen?" Noen som kan komme med noen gode innspill, ideer eller forslag til gode/tilfredstillende svar på dette sp.målet? Enten som dere kunne ha svart selv, eller hadde ønsket å høre dersom dere selv skulle hatt noen inne til intervju.
Gjest Christabelle Skrevet 14. august 2009 #2 Skrevet 14. august 2009 (endret) Æsj, jeg hater dette spørsmålet. Jeg ville ha svart at jeg alltid er punktlig, ærlig og til å stole på. Jeg setter pris på konstruktiv kritikk og gjør det jeg kan for å forbedre meg (vet ikke om dette er lurt, for det høres ut som om jeg ikke kan jobben min). Deretter ville jeg ha referert til vitnemål/papirer og sagt at er flink i bransjen og alltid har fått gode tilbakemeldinger. Jeg bidrar til å ha et godt arbeidsmiljø og går godt overens med ulike typer mennesker. Jeg er omsorgsfull/kreativ/serviceinnstilt (det som passer med yrket) og trives godt med utfordringer. Nå søker jeg aldri på lederstillinger, men dette er noe av det jeg sier/skriver i søknader. Du kan også si "fordi dere ikke har råd til å la være". Hehe Endret 14. august 2009 av Christabelle
Gjest Gjest Skrevet 14. august 2009 #3 Skrevet 14. august 2009 Hei, takk for svar.. skal prøve å flette det sammen til noe bra som passer den jobben jeg har søkt på. Tror det er viktig å gi inntrykk av å ikke være for cooky, heller ikke å være alt for ydmyk og snill pike.. sånn at man faktisk kan "walk-the-talk" dersom man får jobben... hmmmm, får prøve å finne en balanse der
Ennovy Skrevet 15. august 2009 #4 Skrevet 15. august 2009 Dere skal velge meg hvis dere vil ha en jente som er glad i å jobbe, som ikke er redd for å ta i et tak, er serviceinnstilt og punktlig. En som kommer overens med de fleste, tåler å høre konstruktiv kritikk, og har en stor interesse for faget( mote, hår, tall ol. for det som måtte passe inn) Dette er hvertfall noe lignende jeg pleier å si..
Fremhevede innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Opprett en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå