Gå til innhold

Fremhevede innlegg

Skrevet

Jeg får ikke focacciabrødet sånn mykt og lufting som man feks får på resturanger? Blir nesten som vanlige boller:D :(.. Har noen noen gode tips når det gjelder focacciabrød?? Skal lage det til 2 store bursdager så kjenner jeg er litt stressa:)

Videoannonse
Annonse
Skrevet

Denne oppskriften er veldig god. :)

25 g gjær

2 dl lunkent vann

2 ss olivenolje

1 ts grovt havsalt

350 g hvetemel

2 ss olivenolje

2 ts grovt havsalt

3 ts frisk hakket timian, evt 1 ½ ts tørket

Rør gjæren ut i lunkent vann. Tilsett olje, salt og hvetemel og elt til en blank og smidig deig. Dekk bollen med plast og la heve ca 40 minutter. Elt og klapp den flat ca 2 cm tykk. Legg på stekebrett. Dekk med klede og la heve ca 20 minutter. Lag små groper med fingertuppene. Drypp olje over og dryss over salt og timian. Stek midt i ovnen ved 200 grader i 25-30 minutter.

Skrevet

Tusen takk:) skal prøve den med en gang:P

Gjest Gjest_Stine_*
Skrevet

Fortell oss hvordan det gikk da :-)

Gjest Gjest_Ella_*
Skrevet

Jeg prøvde denne i dag, veldig god! :) Jeg brukte tørrgjær, som fungerte greit, men kanskje det er best med fersk? Det hevet ikke så mye som jeg skulle ønske liksom..

Skrevet

Jeg bruker vanligvis tørrgjær selv og det fungerer bra. Du kan med fordel ha væsken noen grader varmere når du bruker tørrgjær, evt la den heve litt lengre.

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Opprett en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...