Gjest Gjest Skrevet 28. juli 2009 #1 Skrevet 28. juli 2009 Jeg begynner på Jasmin 28 i dag, men er klokkeslett viktig? da mener jeg hvis jeg tar en pille klokken 15 i dag, må jeg ta klokken 15 hver dag fremover? når er det lurest å ta pillen ?
Gjest SmallTalk Skrevet 28. juli 2009 #2 Skrevet 28. juli 2009 Yasmin er p-piller, og ikke minipiller. Dvs at pillen er sikker innenfor et tidsrom på 12 timer etter at du egentlig skulle tatt den. Det anbefales å ta den til samme tid hver dag, men det er ikke noen krise om du skulle ta den inntil 12 timer for sent. Angående tidspunkt på dagen så må du nesten bare finne et tidspunkt som passer deg, og som gjør at du husker å ta pilla. For min del er dette tidspunktet sammen med tannpuss på kvelden, et tidspunkt som sjelden varierer med mer enn 4 timer.
Gjest Gjest Skrevet 28. juli 2009 #3 Skrevet 28. juli 2009 Yasmin er p-piller, og ikke minipiller. Dvs at pillen er sikker innenfor et tidsrom på 12 timer etter at du egentlig skulle tatt den. Det anbefales å ta den til samme tid hver dag, men det er ikke noen krise om du skulle ta den inntil 12 timer for sent. Angående tidspunkt på dagen så må du nesten bare finne et tidspunkt som passer deg, og som gjør at du husker å ta pilla. For min del er dette tidspunktet sammen med tannpuss på kvelden, et tidspunkt som sjelden varierer med mer enn 4 timer. Åja, men da gjør dt vell ingen ting om jeg tar det litt fortidlig heller da?
Gjest SmallTalk Skrevet 28. juli 2009 #4 Skrevet 28. juli 2009 Åja, men da gjør dt vell ingen ting om jeg tar det litt fortidlig heller da? Nei. Du må bare huske på at det ikke må gå mer enn 36 (24t+12t) timer fra siste pille til neste pille. Ideelt sett så skal det være ca 24 timer imellom hver pille, men det er ikke alltid at dette er gjennomførbart.
Gjest Gjest Skrevet 28. juli 2009 #5 Skrevet 28. juli 2009 Nei. Du må bare huske på at det ikke må gå mer enn 36 (24t+12t) timer fra siste pille til neste pille. Ideelt sett så skal det være ca 24 timer imellom hver pille, men det er ikke alltid at dette er gjennomførbart. nå forstår jeg. takk skal du ha
Gjest SmallTalk Skrevet 28. juli 2009 #6 Skrevet 28. juli 2009 nå forstår jeg. takk skal du ha Anbefaler deg å lese gjennom hele pakningsvedlegget. Der finner du svar på muye av det du lurer på, og hva du skal gjøre i forskjellige situasjoner.
Fremhevede innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Opprett en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå