Gjest Gjest Skrevet 29. juni 2009 #1 Skrevet 29. juni 2009 Har tenkt å kjøpe meg et par gladiator sandaler, helst i mørk brun eller svart, ikke skinnende stoff (!) og ikke høyere enn ankelen... noen som vet hvor jeg kan få tak i noen slike ? Hva syns dere om gladiator sandaler ?
Gjest Cupcakes Skrevet 29. juni 2009 #2 Skrevet 29. juni 2009 Jeg har nettop kjøpt meg et slikt par, trodde igrunn ikke jeg kom til å kjøpe sånne sko, men falt helt pladask for et par feretti sko, de er kjøpt på trend sko og kostet 599,- de er mørke mørke brune så de går fint til svart, de har ikke hel og er ikke høyere enn til ankelen og de har kun 3 reimer over foten og en rundt ankelen, synes de er helt fantastiske! fant ikke noe bilde av de på nettet da.. men jeg synes ikke de som er "hel"dekkende, altså med reimer over hele foten er noe fint.. men jeg ville tro at så og si alle skobutikker vil ha slike sko inne nå, de er jo et must for sommeren sier de som har greie på dette
Gjest Tigress Skrevet 30. juni 2009 #3 Skrevet 30. juni 2009 Eg synest dei er dritkule, men dei får beina til å sjå veldig korte ut, så eg held meg langt unna, eg er kort nok frå før.
Gjest Elfrida Skrevet 30. juni 2009 #6 Skrevet 30. juni 2009 Jeg har likt sånne sandaler siden sist de var in på slutten av 80-tallet, og er happy for at det er tilbake i motebildet. Faktisk en av de ganske få tingene fra 80-tallet jeg syns er morsomt at er in igjen. Men sånne med frynser og ting er ikke fullt så lekre...
Gjest Gjest Skrevet 30. juni 2009 #7 Skrevet 30. juni 2009 De som er ankelhøye og uten for mye detaljer er ok. Når gladiatorsandalene går til midt på leggen eller helt til knes, og i tillegg er utstyrt med frynser og/eller masse nagler er de ikke fine på modeller eller bilder, engang.
Wonders Skrevet 30. juni 2009 #8 Skrevet 30. juni 2009 synes det er kult jeg. Heller det enn slipperser.
Gjest antigartner Skrevet 30. juni 2009 #9 Skrevet 30. juni 2009 Hvis de er lave og uten for mye dill-dall er de fine, synes jeg. Høye gladiatorsandaler gjør ikke akkurat underverker for korte ben eller kraftige legger, så det er ikke alle som kler dem.
Gjest Gjest Skrevet 1. juli 2009 #10 Skrevet 1. juli 2009 Jeg synes de er kjempetøffe, og skulle ønske jeg hadde bein nok til å gå med slike. I går så jeg en jente med hvite drainpipes stappet nedi gladiatorsandaler... Det var ikke pent.
Vera Vinge Skrevet 1. juli 2009 #11 Skrevet 1. juli 2009 Det kan være ganske ok og helt grusomt, avhengig av type. Ikke egentlig min type sko, men ser en kollega nå som tasser rundt i noen jeg faktisk kunne gått i selv. Har vært veldig skeptisk, er nå mindre skeptisk. Men liker best de som er relativt enkle.
Gjest Gjest Skrevet 1. juli 2009 #12 Skrevet 1. juli 2009 Var det ikke utgangspunktet menn som brukte slike sandaler? Hørtes rart ut med kvinner som bruker slike!
Tonka Skrevet 1. juli 2009 #13 Skrevet 1. juli 2009 Det er årets styggeste plagg... Så langt. Vil ikke bli sett død i et par gladiatorsandaler, uansett type.
Gjest Tigress Skrevet 1. juli 2009 #14 Skrevet 1. juli 2009 Det er årets styggeste plagg... Så langt. Vil ikke bli sett død i et par gladiatorsandaler, uansett type. Du meiner ikkje alvorleg tala at gladiatorsandalar er verre enn haremsbukser???
Tonka Skrevet 2. juli 2009 #15 Skrevet 2. juli 2009 Du meiner ikkje alvorleg tala at gladiatorsandalar er verre enn haremsbukser??? Haha! Nja... Vanskelig spørsmål. Jeg tror den ultimate blandingen må være haremsbukser stappet ned i et par gladiatorsandaler... Men for å svare på spørsmålet ditt så synes jeg det kommer av på kroppsform. Eller, leggform, for å være mer nøyaktig.
*Numi* Skrevet 2. juli 2009 #16 Skrevet 2. juli 2009 Lave gladiatorsandaler er kult. Har ingen selv, men kunne tenkt meg et par.
Anglofil Skrevet 2. juli 2009 #17 Skrevet 2. juli 2009 Synes slike sandaler er kule jeg, synd jeg aldri får tak i slike til mine ben.(..) Mvh Yvonne
Gjest milkyway Skrevet 2. juli 2009 #18 Skrevet 2. juli 2009 Jeg håper før jeg dør at jeg får se en person i piratharemsbukse (gjerne haremsdress) og knehøye gladiatorsandaler!! :D
Gjest antigartner Skrevet 2. juli 2009 #19 Skrevet 2. juli 2009 Jeg håper før jeg dør at jeg får se en person i piratharemsbukse (gjerne haremsdress) og knehøye gladiatorsandaler!! :D Jeg er redd du lever farlig i sommer, milkyway! Får jeg anbefale veeeeldig mørke solbriller (slik at du nesten ikke kan se).
Gjest Gjest_trådstarter_* Skrevet 4. juli 2009 #20 Skrevet 4. juli 2009 kjekt å høre forskjellige meninger om gladiatorsandaler ; ) har nå kjøpt meg et par dritkule fra dna, mørkebrune og ankelhøye .. kjempefornyøyd og har også fått mange komplimenter for dem ; D
Fremhevede innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Opprett en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå