Gjest Gjest Skrevet 19. juni 2009 #1 Skrevet 19. juni 2009 Hva er deres erfaringer med senger fra ikea? Kan ikke nekte for at prisene er litt forlokkende, men ryker de om noen år? Noe som er bedre en andre? Og da særlig denne: http://www.ikea.com/no/no/catalog/products/00073826 (sultan sparreholm, justerbare høyder.
Fjesingen Skrevet 19. juni 2009 #2 Skrevet 19. juni 2009 Har erfaring med at fjær/rammemadrassene fra IKEA blir nedligget med en grop i midten etter en stund. Ja, du har 10 års garanti på dem, men det å drasse en dobbel rammemadrass tilbake til Ikea for å få byttet den kan være en prøvelse... Men jeg prøver nå for tiden ut de nye polyetermadrassene deres og er så langt fornøyd. Du trenger egentlig ikke overmadrass på disse da de er jevne og lune nok til å ligge rett på (selv bruker jeg den tynneste overmadrassen oppå 2 av de tykkeste).
Gjest Gjest Skrevet 19. juni 2009 #3 Skrevet 19. juni 2009 Ikea sine madrasser har vel vunnet best i test flere ganger. Vi er fornøyde med våre, hatt de i 5-6 år (vendbar madrass).
Gjest Gjest_Anna_* Skrevet 19. juni 2009 #4 Skrevet 19. juni 2009 Det er stor forskjell på Ikea og dyrere merker, men jeg var fornøyd med min ikea rammemadrass de 5 årene jeg bodde på hybel.
Gjest vb Skrevet 21. juni 2009 #5 Skrevet 21. juni 2009 Men jeg prøver nå for tiden ut de nye polyetermadrassene deres og er så langt fornøyd. Du trenger egentlig ikke overmadrass på disse da de er jevne og lune nok til å ligge rett på (selv bruker jeg den tynneste overmadrassen oppå 2 av de tykkeste). Var den madrass jeg ble anbefalt da jeg tok madrassguiden på Ikea sine sider. De finnes jo i alle prisklasser. Hva heter den du er fornøyd med så langt?
Gjest Gjest_Kaja_* Skrevet 21. juni 2009 #6 Skrevet 21. juni 2009 Jeg har hatt Ikea-senger i alle år etter at jeg flyttet hjemmefra og har sovet kjempegodt. Ungene fikk seg også rammemadrasser fra Ikea da de vokste ut av barnesengene og de sover fremdeles i samme sengene. Da jeg ble "rik" og skikkelig voksen valgte jeg å kjøpe ny seng og madrasser hos Madrassmesteren - en helt fantastisk seng og som en drøm å sove i. Men Ikea-madrassene er utrolig gode når man tenker på hvor billige de er.
Suzy Skrevet 21. juni 2009 #7 Skrevet 21. juni 2009 Jeg har sovet på Ikeamadrasser i tilsammen fem år nå og er veldig fornøyd. De holder formen godt og er behagelige som bare det, syns jeg. Jeg har spiralfjærmadrass med den nest tykkeste overmadrassen over.
dandy Skrevet 1. juli 2009 #8 Skrevet 1. juli 2009 Vi har to rammemadrasser fra Ikea, med den dyreste overmadrassen de har (husker ikke hva den heter) og er kjempefornøyde. Til den prisen er det etter min mening lite som kan måle seg, pluss at de har vunnet flere tester.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Opprett en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå