Gjest Gjest Skrevet 18. juni 2009 #1 Skrevet 18. juni 2009 Hei alle. Jeg er på jobbjakt, og søker flere steder med åpne søknader. Lurer på om det er best å oppgi referanse i søknad/cv, eller skrive oppgis ved forespørsel eller noe liknende..? Tenker av hensyn til referanseperson iogmed at jeg søker flere steder samtidig, eller har ikke det noe å si, tror dere?
kristian82 Skrevet 18. juni 2009 #2 Skrevet 18. juni 2009 Hei alle. Jeg er på jobbjakt, og søker flere steder med åpne søknader. Lurer på om det er best å oppgi referanse i søknad/cv, eller skrive oppgis ved forespørsel eller noe liknende..? Tenker av hensyn til referanseperson iogmed at jeg søker flere steder samtidig, eller har ikke det noe å si, tror dere? Du skal jo bestandig si ifra til den personen du har satt opp som referanse på en CV, og så lenge han/hun er klar over og sier at det er Ok å stå som referanse, tror jeg det er lettest å bare føre det opp med engang. Sikkert ikke alle stedene du søker som kommer til å ringe dine tidligere arbeidsgivere uansett, og om en x-sjef får 4-5 korte telefonsamtaler på 1 uke er det jo ikke noe krise.
Gjest Gjest Skrevet 19. juni 2009 #3 Skrevet 19. juni 2009 Jeg er ikke enig, jeg setter alltid opp"referanser oppgis ved forespørsel" så jeg vet når noen evt tenker på å ringe. Greit å opplyse referansene på forhånd om at nå begynner det å skje saker, selv om de vet at du vil oppgi dem. Det kan jo være 5-6 mnd siden du sa i fra. Slik har de mulighet til å tenke litt på hva de evt. vil si om deg (ikke at alle bryr seg så veldig, men noen sjefer tar det jo faktisk ganske seriøst å li brukt som referanse). Kanskje drar de på ferie en uke, ikke sikkert de er like glad for å få de 4-5 samtalene da. Det er ikke alle steder de har like gode rutiner på f.eks når man ringer referanser; normalt venter man til man har 2-3 kandidater igjen, men noen ringer før de engang har valgt ut hvem de vil ha på intervju, da kan det bli litt mye.
Gjest Christabelle Skrevet 19. juni 2009 #4 Skrevet 19. juni 2009 Jeg har "oppgis ved forespørsel" fordi da vet jeg når de ringer og kan forberede tidligere sjef. Føler at _jeg_ har bedre kontroll.
Gjest Gjest_snixy_* Skrevet 19. juni 2009 #5 Skrevet 19. juni 2009 Jeg skriver også "referanser oppgis på forespørsel". Folk rundt omkring trenger jo ikke ha navn og nr til tidligere sjefer ol om du ikke får jobben alikevel.
Fremhevede innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Opprett en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå