Gjest Gjest Skrevet 17. juni 2009 #1 Skrevet 17. juni 2009 Jeg har lenge lurt på om det finner vampyrer. Tror dere at det finnes vampyrer? Og har dere noen gang sett en vampyr?
Gjest Gjest Skrevet 17. juni 2009 #2 Skrevet 17. juni 2009 Liker vampyrer spesielt varulver, men tror ikke de finnes! ( jeg er ikke voksen )
Skvaldersjura Skrevet 17. juni 2009 #3 Skrevet 17. juni 2009 Dette er det sikkert ikke så smart av meg og svare på, men det får bare stå sin prøve! Jeg har møtt skapninger ved tre forskjellige anledninger, hvorav den siste gangen ble jeg skadet av den ene! At myten om vampyrer går verden rundt er ikke så rart. Det går onde skapninger rundt blandt oss, men de er hindret i å gjøre for mye skade, dog har det hendt at de har spist mennesker. Nå er det sikkert mange av dere som har lyst til og gjøre narr av meg, men jeg sier bare: - Jeg har aldri bedt om å oppleve noe av det, jeg bare opplevde det. Det er i ettertid blitt min forståelse at det sikkert finnes en grunn til at de avslørte seg for akkurat meg, men jeg har aldri frivillig oppsøkt dem, eller de situasjonene jeg kom ut for. Da jeg senere søkte hjelp, fikk jeg presentert et bilde med tre av dem på. De var døde. Og jeg vet nå, hvordan de kan drepes. Men det betinger at de antar sin fulle fysiske form.
Gjest Marlo Skrevet 18. juni 2009 #4 Skrevet 18. juni 2009 Nei jeg tror ikke det finnes vampyrer i den forstand at de ikke tåler sollys, lever av blod etc. Men jeg kan forstå at mennesker har begynt å tro på det (en flaggermusart som lever av blod, det finnes mennesker med en sykdom hvor de ikke tåler sollys etc)
LilleCanCan Skrevet 18. juni 2009 #5 Skrevet 18. juni 2009 Ikke noe annet enn følelsesmessige vampyrer. I form av mennesker og ånder.
Zealuu Skrevet 18. juni 2009 #6 Skrevet 18. juni 2009 Dette er det sikkert ikke så smart av meg og svare på, men det får bare stå sin prøve! Jeg har møtt skapninger ved tre forskjellige anledninger, hvorav den siste gangen ble jeg skadet av den ene! At myten om vampyrer går verden rundt er ikke så rart. Det går onde skapninger rundt blandt oss, men de er hindret i å gjøre for mye skade, dog har det hendt at de har spist mennesker. Nå er det sikkert mange av dere som har lyst til og gjøre narr av meg, men jeg sier bare: - Jeg har aldri bedt om å oppleve noe av det, jeg bare opplevde det. Det er i ettertid blitt min forståelse at det sikkert finnes en grunn til at de avslørte seg for akkurat meg, men jeg har aldri frivillig oppsøkt dem, eller de situasjonene jeg kom ut for. Da jeg senere søkte hjelp, fikk jeg presentert et bilde med tre av dem på. De var døde. Og jeg vet nå, hvordan de kan drepes. Men det betinger at de antar sin fulle fysiske form. Så noen av dem ut som Kate Beckinsale (og gikk hun i så fall med lærkorsett)?
Avalon Skrevet 19. juni 2009 #7 Skrevet 19. juni 2009 Hehe... jeg skjønner hvordan myten ble født, men jeg tror ikke de finnes. Jeg skulle gjerne vært en vampyr da, vampyrer får jo lov til å gå i vakre klær og korsetter, smykker og oser av mystikk og sex. Men, hadde jeg kunnet vært en, ville jeg nok ha levd på syntetisk blod. Jeg ville bare ha bitt og drukket blodet til de som fortjente det Men aller helst, skulle jeg vært en slik hybrid som i underworld, der jeg kan evt. gå ut i sollys også
firewater Skrevet 19. juni 2009 #8 Skrevet 19. juni 2009 Det hadde ikke gjort meg så veldig mye om alle som er over 18 år gammel og tror på vampyrer ble umyndiggjort.
Monica1968 Skrevet 20. juni 2009 #9 Skrevet 20. juni 2009 (endret) Det hadde ikke gjort meg så veldig mye om alle som er over 18 år gammel og tror på vampyrer ble umyndiggjort. Signerer denne. Det er utrolig hva enkelte får seg til å tro på. Endret 20. juni 2009 av Rachel1968
robotkalle Skrevet 20. juni 2009 #10 Skrevet 20. juni 2009 Ugh.. Hvorfor skal en utvide rammene for umyndiggjørelse, kun fordi det fins mennesker med vrangforestillinger i konteksten schizotyp eller schizofren lidelse? Høres litt teit ut. For å leke Freud; jeg tror det kun er de fortrengte seksuelle ønskene til skvalderdama som kommer til overflaten for å suge litt mer enn bare fornuft. Men ikke ring på døra hennes på Halloween!!!!
Aftensol Skrevet 20. juni 2009 #11 Skrevet 20. juni 2009 Hehe... jeg skjønner hvordan myten ble født, men jeg tror ikke de finnes. Jeg skulle gjerne vært en vampyr da, vampyrer får jo lov til å gå i vakre klær og korsetter, smykker og oser av mystikk og sex. Men, hadde jeg kunnet vært en, ville jeg nok ha levd på syntetisk blod. Jeg ville bare ha bitt og drukket blodet til de som fortjente det Men aller helst, skulle jeg vært en slik hybrid som i underworld, der jeg kan evt. gå ut i sollys også Kunne ikke vært mer enig!
Andrelinoge Skrevet 20. juni 2009 #12 Skrevet 20. juni 2009 http://www.bbc.co.uk/dna/h2g2/A593084 Er nok ikke vampyrer i den forstand i dag. Har funnes noen vampyrer opp gjennom tidene da..mest berømt er vel vlad dracula da... den som var værst var nok: Elizabeth Bathory the Blood Countess Som under rettsaken sin ble beskyldt for å ha tatt livet av 650 unge jenter, spist av dei. Torturert dei, seksuelt misbrukte dei, og badet i deira blod. Men vampyrer som ikke tåler sollys og hvitløk. Og lever evig. Nei. Men Bram stoker baserte nok hele Dracula greiene på ei blanding av Vlad Dracula og alt det syke Elizabeth Bathory gjorde.
Skvaldersjura Skrevet 20. juni 2009 #13 Skrevet 20. juni 2009 Så noen av dem ut som Kate Beckinsale (og gikk hun i så fall med lærkorsett)? Hør nå: Det er bare en myte, dette med vampyrer. Og nei, - de så ikke ut som Kate Beckinsale, og såvidt jeg husker, hadde de ikke lærkorsett! Men de hadde huggtenner som lignet slangenes, og de hadde onde krefter. Svært onde.
Skvaldersjura Skrevet 20. juni 2009 #14 Skrevet 20. juni 2009 Ugh.. Hvorfor skal en utvide rammene for umyndiggjørelse, kun fordi det fins mennesker med vrangforestillinger i konteksten schizotyp eller schizofren lidelse? Høres litt teit ut. For å leke Freud; jeg tror det kun er de fortrengte seksuelle ønskene til skvalderdama som kommer til overflaten for å suge litt mer enn bare fornuft. Men ikke ring på døra hennes på Halloween!!!! Og du kan bare slappe av! Forskerne mener at man får større sexlyst ved hjelp av noe så enkelt som LYS!
Gjest Gjest Skrevet 20. juni 2009 #15 Skrevet 20. juni 2009 Men tror dere at det kanskje finnes mennesker som er vampyrer, men som ikke vet at de er det?
Larsern Skrevet 20. juni 2009 #16 Skrevet 20. juni 2009 Hør nå: Det er bare en myte, dette med vampyrer. Og nei, - de så ikke ut som Kate Beckinsale, og såvidt jeg husker, hadde de ikke lærkorsett! Men de hadde huggtenner som lignet slangenes, og de hadde onde krefter. Svært onde. Dette er jo interessant. Hvor og når var dette 'møtet', og hvordan håndterte du situasjonen? Hvordan var de onde, forresten?
Gjest King James II Skrevet 20. juni 2009 #17 Skrevet 20. juni 2009 Jeg har lenge lurt på om det finner vampyrer. Tror dere at det finnes vampyrer? Og har dere noen gang sett en vampyr? Tja det finnes jo mennesker som faktisk drikker blod for det meste dyre blod, Som kaller seg vampyrer. Men om du menner som de i Buffy så er svaret nei
Gjest King James II Skrevet 20. juni 2009 #18 Skrevet 20. juni 2009 Men Bram stoker baserte nok hele Dracula greiene på ei blanding av Vlad Dracula og alt det syke Elizabeth Bathory gjorde. Nei den er bare basert på Vlad Dracula.
Gjest Gjest Skrevet 20. juni 2009 #19 Skrevet 20. juni 2009 Nei den er bare basert på Vlad Dracula. Hvordan kan du si det så sikkert?
Gjest Gjest_King James II_* Skrevet 21. juni 2009 #20 Skrevet 21. juni 2009 Hvordan kan du si det så sikkert? Fordi det er det som står i biografien om forfatteren som skrev boken
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Opprett en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå