Gjest Kråkaa Skrevet 7. juni 2009 #1 Skrevet 7. juni 2009 Til dere som synes at hele bryllupsdagen med hele pakken (slik som beskrevet under emnebeskrivelsen) er så viktig. Hvorfor ville dere ikke ha gjort det på "Las Vegas" måten eventuelt? Minner dere på om at dette spørsmålet er rettet mot dem som IKKE vil ha en enkel dag.. Formålet er jo uansett det samme? Ingen kritikk,kun et spørsmål.
Cæmis Skrevet 7. juni 2009 #2 Skrevet 7. juni 2009 for mitt vedkommende synes jeg det er et ekstra minne å gjøre noe stort ut av dagen, at jeg og mannen min har fikset og ordnet det til så det er pent og romantisk, noe som hører til en slik dag. Jeg synes det er morrå å fikse og ordne til slik at det er hyggelig og pent å se på...for å ta et litt rart eksempel, så er jo det å ha tak over hodet selve formålet med å ha et hjem, men de fleste vil vel ha det fint hjemme også?
^^Belle^^ Skrevet 8. juni 2009 #3 Skrevet 8. juni 2009 (endret) For min del må hovedgrunnen til at vi ikke gjør det på ''Las Vegas-måten'' være at vi vil ha alle som vi er glad i og bryr oss om til stede på vår store dag. Alt det andre er egentlig bare et hjelpemiddel for å få en fin og romantisk dag som vi alltid vil huske. Endret 8. juni 2009 av ^^Belle^^
leirbål Skrevet 8. juni 2009 #4 Skrevet 8. juni 2009 Vi vil lage en dag vi ser tilbake på som perfekt på alle måter. Det viktigste er at alle de vi er glade i kommer og feirer med oss. Men jeg vil kikke på bildene og se hvor fine vi var (blir), og hvor nydelig bordet var pyntet. Og siden både mat, musikk og det visuelle er viktig for oss til hverdags, så blir det ekstra viktig nå. Jeg legger gjerne en del energi i å forberede noe, enten det er en fest, eller en tur i marka med grill. Så for meg er det en selvfølge at denne dagen skal overstråle alle de andre dagene. For denne dagen er den viktigste dagen i mitt liv. Sammen med når jeg tok imot Jesus som min frelser, og når jeg fikk sønnen min.
Gjest Gjest Skrevet 8. juni 2009 #5 Skrevet 8. juni 2009 Jeg er glad i seremonielle dager og festdager generelt. Du kan sammenligne det med jul. Da er det juletre, gaver, julegardiner, juleduker, baking, ja det er et strev men det er såååå hyggelig også. Skjønner jo at noen synes det er mas med jula og heller reiser til syden da, men for meg er alle disse store og små begivenhetene med alle tradisjonene som hører til, en viktig del av livet.
Honey Skrevet 8. juni 2009 #6 Skrevet 8. juni 2009 Enig med de over meg om at det handler om å feire noe så viktig på en måte som blir et fint minne for oss. Å f.eks. reise til Las Vegas blir litt anti-bryllup for oss da vi synes det er viktig å vie oss i den norske kirken og det ritualet som følger med det. Vielsen er minst like viktig som festen etterpå. Men vi er også typen til å legge litt ekstra innsats i viktige høytidsdager og dermed blir det riktig for oss å lage litt ekstra rundt feiringen av vielsen av oss som ektepar. I tillegg synes vi det er gøy å lage en fest hvor venner og familie koser seg og det blir en anledning hvor vi kan møtes alle sammen og ha det gøy.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Opprett en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå