Milly:) Skrevet 26. juli 2003 #1 Skrevet 26. juli 2003 Sitter her og drikker den absolutt BESTE teen jeg har smakt: Prøv den med masse honning i! :D Flere som liker den, eller har andre gode te-forslag?
Kipa Skrevet 26. juli 2003 #2 Skrevet 26. juli 2003 Jeg liker te, ikke kaffe! I Stockholm har de en sååå god som heter söderblanding, det er skikkelig kose te!!! Ellers liker jeg godt vanlig earl grey, lady te eller hva den heter, blå pakke. Og grønn te med citron. Og alle frukt te'er...Ja, te er godt det!!
ringblomst Skrevet 26. juli 2003 #3 Skrevet 26. juli 2003 Holder meg til vanlig Earl Grey fra Twinings, ellers har jeg en veldig god te som heter "Godt for halsen-te" fra en lokal urtegård i Skiensområdet. Holder meg til svart te ellers, da jeg synes grønn te blir for bitter, men det hjelper sikkert med honning i . Synes også løsvekt-teen "Bestemors Have" er ganske god. Te er best uten søtningsmiddel og melk av noe slag, mener nå jeg. Har kun i sukker når væskebalansen er ute å kjøre pga sykdom (heldigvis er det sjelden jeg er syk ).
Theolina Skrevet 5. august 2003 #4 Skrevet 5. august 2003 Den tchaè med orientsmak er kjempegod da Men jeg liker ikke honning i te.. Det må være suketter! Ellers er den lady grey (i blå pose) god, som kipa skriver. Ellers har jeg akkurat fått smaken på kamillete, tror det var lipton som hadde den. Den var nydelig. Ellers liker jeg de fleste fruktteer, med unntak av solbær og sitron (fysj). Te er utrolig godt.. Kanskje jeg skal ta meg en kopp?
Gjest Vega Skrevet 5. august 2003 #5 Skrevet 5. august 2003 Jeg må ha kaffe tidlig på dagen, og midt på dagen. Men te om kvelden, da gjerne urtete.
Jinx Skrevet 6. august 2003 #6 Skrevet 6. august 2003 Jeg må ha kaffe tidlig på dagen, og midt på dagen. Men te om kvelden, da gjerne urtete.
Gjest Tex Skrevet 6. august 2003 #7 Skrevet 6. august 2003 Te om vinteren, eller kakao m masse krem. Aldri kaffe annet enn en dæsj i sjokoladekakeglasuren...
-Fisken- Skrevet 6. august 2003 #8 Skrevet 6. august 2003 Sitter her og drikker den absolutt BESTE teen jeg har smakt: Prøv den med masse honning i! :D Flere som liker den, eller har andre gode te-forslag? Den er skikkelig nam! Ellers så er jeg veldig glad i begge deler jeg da. Men er veldig kresen på kaffe, det skal helst væresånn pulverkaffe man holder kokende vann over. Liker ikke å ha noe søtt i teen.
MissMoneypenny Skrevet 6. august 2003 #9 Skrevet 6. august 2003 Te er VONDT!!!! Kaffe er ikke noe bedre! Holder meg til Cola!
Trude29 Skrevet 6. august 2003 #10 Skrevet 6. august 2003 Drikker masse te, særlig på jobben. Kjøper ofte i Sverige, bedre utvalg og billigere. Elsker fruktte fra Twinings, Strawberry & Mango og Peach & Passion Fruit. Disse er koffeinfrie, rene fruktteer. Og forresten Kipa - det finnes en te fra Twinings som heter Søder Frøjder, kanskje den ligner den du får i Stockholm. Denne får man både i pose og løsvekt - i Sverige, altså. Trude
Malou Skrevet 6. august 2003 #11 Skrevet 6. august 2003 Sitron-te er min favoritt, gjerne fra Pickwick. Ellers er jeg også glad i Prince of Wales fra Twinnings. Kjøpte forøvrig en god "vinter-te" på Oslo City i vinter med honning, Honeybush. Skikkelig god på en kald vinterdag.' Kaffe drikker jeg ikke, bortsett fra med Bailys i da selvfølgelig. Jennifer
Gjest Embla s Skrevet 8. august 2003 #13 Skrevet 8. august 2003 Jeg er oppvokst med te på sengen i helgene! Den gangen skulle det være Lipton gul, eller en earl grey-variant, sukker og melk (på engelsk vis) tilbehør: to flatbrød med smør mellom. mmm Jeg drikker fortsatt m a s s e te, minst fem kopper hver dag! Men kun Lipton gul. Jeg har faktisk alltid med meg slike tea-bags i vesken, i fall de ikke har denne typen der jeg kommer :oops: siden jeg brukte fryktelig masse sukker (tre stoore teskjeer) i såpass mange tekopper hver dag, ble jeg nødt til å gå over til suketter. Det er en vanesak, i begynnelsen smakte det phy, nå er det godt! (så: tea-bags og suketter i vesken ) Har også sluttet med melk i teen. Vet ikke hvorfor - det var pluttselig ikke noe godt lenger
*M* Skrevet 8. august 2003 #14 Skrevet 8. august 2003 Te om vinteren, eller kakao m masse krem. Aldri kaffe annet enn en dæsj i sjokoladekakeglasuren... Helt enig Tex, eller liker egentlig te året rundt, men drikker det nok mest om vinteren!
Gjest sexysadie Skrevet 9. august 2003 #15 Skrevet 9. august 2003 Jeg er kaffeoman på min hals. D går 2-3 kanner om dagen!!
smil Skrevet 9. august 2003 #16 Skrevet 9. august 2003 Liker begge deler jeg. Nå for tiden drikker jeg mest te, men det blir som regel en kopp kaffe om dagen også. (Heldigvis er jeg ikke avhengig lenger.)
Gjest Tristessa Skrevet 10. august 2003 #17 Skrevet 10. august 2003 Her i heimen drikker vi te som andre drikker kaffe, men med et par espressoer i tillegg, da. Just nu drikker jeg English Breakfast Tea, liker for det meste svart og grønn te som ikke er aromatisert (les: fruktte - Earl Grey klarer jeg ikke å ligge unna). Drikker mye te, men den må lages på skikkelig vis, og det må være en viss kvalitet på den.
Fremhevede innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Opprett en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå