Gå til innhold

Fremhevede innlegg

Skrevet

Hei!!

Jeg har sårt behov for å få et sabla godt middagstips idag.....

Saken er at jeg har en stk karbonadedeig som MÅ brukes idag, og jeg klarer for mitt bare liv ikke å komme på hva...

Mannen min er det ikke noe hjelp i; han mener vi bare kan koke spaghetti og steike karbonaden men ketsjup på.....men det er så KJEDELIG!!!

Dessuten er mine to håpefulle på overnatting hos besteforeldre, så jeg tenkte egentlig litt seinere middag med et glass vin til:-)

Takker på forhånd for alle tips!!

P.S; jeg er ganske dreven på kjøkkenet, men nå står det bare helt stille :sukk:

Videoannonse
Annonse
Skrevet

Hamburgere med hjemmelagd hamburgerbrød og stekte potetbåter til? Gjerne med salsa til: 1 gul og 1 rød paprika skjæres i små terninger, blandes med en halv finhakket rødløk, ca en halv finkuttet chili og 2 tomater i terninger. Smak til med 1 ts sukker, litt salt og en dæsj pepper.

Skrevet

Cottage pie! Om du har poteter :)

Gjest Tor Erik
Skrevet (endret)

Om du må ha pasta, så lag i det minste en enkelt tomatsaus og stek karbonadedeigen til. Da har du nesten en anstendig Bolognese (evt putt selleri i).

Kjøttboller med urter er en annen mulighet. Jeg blander i soltørkede tomater og urter.

Hva med kjøttkaker? (blir gjerne litt tørre med karbonadedeig?)

Innlegget er endret iht KGs regler.

mrs_bond, mod

Endret av mrs_bond
Skrevet

Hva med biff lindstrøm? Med ovnsbakte poteter og salat eller grønnsaker til.

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Opprett en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...