Gjest Hysj! Skrevet 22. mai 2009 #1 Skrevet 22. mai 2009 Det er en grunn til at det står "Stillevogn" på døra - og det er at det skal være STILLE. Vi som sitter her velger det fordi vi vil ha ro til å f.eks. sove. Det er IKKE greit å ha syklubb i stillevogna, uansett om det er 100 år siden sist dere så hverandre. Om dere må snakke sammen så flytt dere.Skru av mobilen, eller sett den i det minste på lydløs. Høylytte mobilsamtaler er ikke greit!Skru av iPod eller annen musikkspiller. PSP eller Nintendo DS med lyd er heller ikke greit.Har du med unger som ikke klarer å sitte stille så finn et annet sted å sitte.
Eve Luna Skrevet 22. mai 2009 #2 Skrevet 22. mai 2009 Si ifra til konduktøren. Han kan si ifra til gruppen at de må være stille.
Gjest Wacmoc Skrevet 22. mai 2009 #3 Skrevet 22. mai 2009 Og er du sjuk, og vil ha det stille rundt deg, så venligst ikke plag oss andre i stillevognen med den jævla hosten din. Du er ikke stille uansett hvor lavt du prøver å hoste..
Gjest jajaja Skrevet 23. mai 2009 #4 Skrevet 23. mai 2009 Har det noen gang skjedd i verdenshistorien, at samtlige holder kjeft i stillevognen?
Inx Skrevet 23. mai 2009 #5 Skrevet 23. mai 2009 Og er du sjuk, og vil ha det stille rundt deg, så venligst ikke plag oss andre i stillevognen med den jævla hosten din. Du er ikke stille uansett hvor lavt du prøver å hoste..
Gjest Hysj! TS Skrevet 23. mai 2009 #6 Skrevet 23. mai 2009 Si ifra til konduktøren. Han kan si ifra til gruppen at de må være stille. Joda, men så fort h*n har gått videre så er gjerne sirkuset i gang igjen. Jeg har også opplevd mer enn en gang at konduktøren har kommet og sjekket billetter uten å snakke til folk for at de skravler i telefon eller fører "lavmælte" samtaler, det er ufattelig irriterende.
Gjest Gjestdeluxe Skrevet 23. mai 2009 #7 Skrevet 23. mai 2009 Jeg sier alltid i fra selv...kan ikke vente og stole på en konduktør, man bør ordne opp selv. Det gjør man ved å minne de som snakker/hører musikk/snakker i telefonen på at dette er en stillevogn. Da forstår de aller fleste at de skal være stille. Skulle det mot all formodning ikke hjelpe sier man selvsagt i fra til konduktøren også, om den er innom vognen.
millemini Skrevet 25. mai 2009 #8 Skrevet 25. mai 2009 Er veldig enig med TS. Jeg har pendlet med tog mellom Drammen og Oslo i flere år og sitter veldig ofte i stillevogna, deilig med 40 minutters stillhet etter en hektisk arbeidsdag med mye støy (jobber i butikk). Da er det forferdelig irriterende med disse menneskene som ikke leser skilter og generelt sett gir f@en om de blir snakket til. Jeg sier alltid fra selv, men ofte blir man bare møtt med arroganse og sure svar, det er utrolig hvor respektløse enkelte er...vil de støye kan de vel bare sette seg et annet sted?
Konstabel Snabel Skrevet 25. mai 2009 #9 Skrevet 25. mai 2009 Jeg overhørte en dame som sa i fra til noen bråkete folk at de satt i stillevognen en gang. Hun fikk slengt tilbake: "Ja, så hold kjeft da!"
Amadea Skrevet 25. mai 2009 #10 Skrevet 25. mai 2009 Si ifra! Det er ikke sikkert at de har lagt merke til at de sitter i stillevogna
Fremhevede innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Opprett en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå