summerrain Skrevet 21. mai 2009 #1 Skrevet 21. mai 2009 Hei:) Jeg skal bake boller, men har lyst til å gjøre de litt mere spennende. Derfor har jeg tenkt å legge to biter med melesjokolade oppi hver av dem. NAM:D Det jeg lurer på er hvordan disse kommer til å smake når de ikke er helt ferske? Blir det fortsatt godt?
UllaG Skrevet 21. mai 2009 #2 Skrevet 21. mai 2009 Gode blir de nok, særlig om de er ganske luftige og ikke så "tunge". Blir de veldig kompakte kan du gi de et halvt minutt i microen, så blir de gode som nye igjen. De sjokoladebollene som selges på kiosker og bensinstasjoner har forresten stekefast sjokolade i seg, og ikke vanlig melkesjokolade. Vet ikke hvordan forskjellen kommer til å bli, men kan tenke meg at sjokoladen kan bli mer rennende og at du derfor ikke får definerte sjokoladebiter i bollene dine.
LukaFrost Skrevet 21. mai 2009 #3 Skrevet 21. mai 2009 Jeg hadde villet satse på kokesjokolade, for den tåler bedre varme enn melkesjokolade.
Gjest Lyh Skrevet 21. mai 2009 #4 Skrevet 21. mai 2009 Jeg har bakt både med kokesjokolade og melkesjokolade og det gikk fint. Lagde masse og frøs de ned
summerrain Skrevet 21. mai 2009 Forfatter #5 Skrevet 21. mai 2009 Har bakt de før, men da ble alle spist opp med en gang:) Nå skal jeg bare bake til meg og typen, så regner ikke med vi klarer å spise alle mens de er helt ferske:P Melkesjokolade funker supergodt;) Sjokoladebitene ligger liksom inni bollene, så du ser den ikke når du bare ser bollene.. Men når du tar ett bit renner det deilig sjokolade ut<3
Fremhevede innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Opprett en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå