Gjest Gjest_tulla_* Skrevet 19. mai 2009 #1 Skrevet 19. mai 2009 Hei! På fredag merket jeg at jeg hadde glemt å ta torsdags pillen, så jeg tok to i samme slengen. Fikk mensen samme dag. Tok de nye pillene som vanlig, men har fortsatt mensen! Er dette normalt eller? Jeg har klussa med pillen før, og det har ikke skjedd lignende.. Har også litt sterke mensensmerter. Hva skjer med meg? Takk på forhånd
Gjest Gjest Skrevet 19. mai 2009 #2 Skrevet 19. mai 2009 Les pakningsvedlegget. Enkelt og greit. Hvordan kroppen reagerer på glemte/for sent tatte piller, kommer an på hvor i syklusen du er. Dette står i vedlegget, som du bør ha lest da du fikk pillene... Har du fått mensen, har du tatt pillen på et tidspunkt hvor det å ta en pille et helt døgn for sent rett og slett var for sent.
Jenta24 Skrevet 19. mai 2009 #3 Skrevet 19. mai 2009 Du skal ikke ta to p-piller samme dag. Har du glemt en p-pille så skal du bare la den ligge og ta nesten pille neste dag. Bare hoppe over den pillen på det brettet.
Rioja Skrevet 19. mai 2009 #4 Skrevet 19. mai 2009 Er du over halvveis på pillebrettet er det ikke uvanlig og få blødninger. De vi opphøre når du er ferdig med "pausen" og skal begynne på et nytt brett. Det du kan gjøre er å ta "pausen" nå, så slipper du og blø i 14 dager... Du skal ikke ta to p-piller samme dag. Har du glemt en p-pille så skal du bare la den ligge og ta nesten pille neste dag. Bare hoppe over den pillen på det brettet. Joda, noen merker sier at du skal det. Les pakningsvedlegg!
LukaFrost Skrevet 19. mai 2009 #5 Skrevet 19. mai 2009 Du skal ikke ta to p-piller samme dag. Har du glemt en p-pille så skal du bare la den ligge og ta nesten pille neste dag. Bare hoppe over den pillen på det brettet. Det blir da ikke riktig. Jeg vet ikke hvilken type piller TS bruker, men i følge pakningsvedlegget til Yasmin skal man ta den glemte pillen så fort man husker de tselv om det innebærer at man må ta to piller samtidig. Man skal jo ta alle pillene på brettet.
Malama Skrevet 19. mai 2009 #6 Skrevet 19. mai 2009 Er du over halvveis på pillebrettet er det ikke uvanlig og få blødninger. De vi opphøre når du er ferdig med "pausen" og skal begynne på et nytt brett. Det du kan gjøre er å ta "pausen" nå, så slipper du og blø i 14 dager... Og DET igjen avhenger også av hvilket merke du bruker... å ta "pausenb" midt i brettet er ikke lurt om man går på tre-fase-piller, f.eks...
Rioja Skrevet 19. mai 2009 #7 Skrevet 19. mai 2009 Og DET igjen avhenger også av hvilket merke du bruker... å ta "pausenb" midt i brettet er ikke lurt om man går på tre-fase-piller, f.eks... Helt korrekt Malama!
Fremhevede innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Opprett en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå