Gjest Gjest Skrevet 14. mai 2009 #1 Skrevet 14. mai 2009 Jeg har lyst på en espressomaskin, og den bør være så automatisk som mulig. Og hvor rengjøring og vedlikehold er enkelt. Hva bør jeg velge, nespresso eller en som maler hele kaffebønner? Jeg ser for meg at jeg kan bruke ca 5000,- Hva har du, og er du fornøyd?
Gjest Christabelle Skrevet 14. mai 2009 #2 Skrevet 14. mai 2009 Vi har Nespresso C190, og er fornøyd til den prisen. Vi betalte 2999,- for halvannet år siden. Da var det kampanje, hvor vi fikk refundert 400,- og det er det enda ser jeg. Det eneste som er negativt med den maskinen, er at røret har en tendens til å få et slags belegg på innsiden. Jeg gikk da til innkjøp av piperensere og tar en omgang med den og zalo. Kanskje et tips til andre som sliter med det samme? Vi skal snart gå til innkjøp av Lattissima Den koster 4499,- Jeg har ikke helt funnet ut hvordan den virker, men har tenkt meg innom Nespresso i Oslo for å teste Nespresso har også et eget avkalkningssett, som jeg synes er lett å bruke. Bruksanvisningen er kronglete, og er på fire-fem forskjellige språk. Jeg anbefaler Nespresso. Jeg drikker ikke espresso, men cappuccino, latte, etc. og har hørt at Nespresso ikke gir bra kaffe (?). Jeg er i hvert fall kjempefornøyd og kjenner uansett ikke forskjell! Det eneste minuset fra min side er at man må bestille kapsler på nett (eller bo i Oslo), og da må jeg bestille 300 stk. for å slippe porto. Og det krever planlegging, for det er mye penger. Det verste jeg vet er å male selv, stappe oppi (hva heter det?) den greia, og skylle og herje etterpå .. Har jobbet som barista, så jeg vet hvor kjedelig det er, og synes det er himmelsk med Nespresso sitt system. Kapsel inn, skuff ut og rett i søpla. Forhandlere av Nespresso tilbyr smaksprøver, og Nespresso i Oslo har eget smaksrom Mulig andre som er kaffekjennere har mer å tilføye om selve kaffekvaliteten her?
Gjest Gjest Skrevet 15. mai 2009 #3 Skrevet 15. mai 2009 Vi har Rancilio Silvia. Vi er kjempefornøyd med den http://www.teaandcoffee.no/presenter.asp?i...dRotKategori=17
Fremhevede innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Opprett en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå