Gjest Gjest_gjest_* Skrevet 12. mai 2009 #1 Skrevet 12. mai 2009 Vi har et vennepar som gifter seg i slutten av juni 2011. Vi er nyforlovet, og tenker på tidlig august 2011. Bryllupene vil bli med ca 6-8 felles gjester og på hver sin kant av landet... Uting eller helt OK?
FoxyFish Skrevet 12. mai 2009 #2 Skrevet 12. mai 2009 Jeg ville ikke sett på det som noe problem så lenge det ikke var samme måned, eller enda verre - samme uka!
Gjest Gjest Skrevet 12. mai 2009 #4 Skrevet 12. mai 2009 Vi giftet oss samme år som min nåværende mann var forlover for en kamerat. Var litt over en måned i mellom, med fellesferien i midten. Var en del felles gjester, men folk tåler mer enn et bryllup i løpet av en sommer. Hvis man skal vente til ingen skal gifte seg i vennekretsen kan det jo fort ta lang tid...
Gjest Gjest Skrevet 12. mai 2009 #5 Skrevet 12. mai 2009 Dette er ikke noe problem, jeg og min forlover giftet oss med tre måneders avstand og var forlovere for hverandre. Dine venner rekker bryllupsreise og hvetebrødsdager før deres bryllup. Det eneste tipset jeg har er å finne din egen stil og ikke kopiere henne, men selvfølgelig ta med deg gode råd om ting hun erfarer. En helt annen ting, jeg ville tenkt på midten av august i steden, da er ikke alle på ferie, vi giftet oss i månedskifte jule/august og hadde store problemer med å få den fortografen, frisøren etc som vi ville fordi de hadde ferie. Vi hadde også en del gjester som hadde ferie. Men nå har du jo over 2 år på deg så det siste går jo an å si ifra tidlig om. Noen av våre gjester hadde bestilt sydentur over et år i forveien, mens fotografen ikke bestemte slikt før i mai etter at jeg hadde mast mange ganger om han knne eller ikke. Kos deg med planleggingen, det er kjempegøy.
Amadea Skrevet 12. mai 2009 #6 Skrevet 12. mai 2009 Selvfølgelig kan dere gifte dere samme året som noen gode venner! Når "alle" begynner å gifte seg (sånn rundt 30-årsalderen i min krets i hvert fall) skal jeg love deg det blir mange bryllup! Det går da ikke an å ta monopol på et helt år!
-Stine- Skrevet 12. mai 2009 #7 Skrevet 12. mai 2009 I min vennekrets var det ei som gifta seg fredag, og hun andre lørdag samme uke.. De er ikke på talefot i dag for å si det sånn... Sålenge det er venner som gifter seg kan man godt gifte seg med en mnd eller to mellomrom, men dersom f.eks søsken (evt. søskenbarn/annen nær slekt) skal gifte seg synes jeg ikke dette skal foregå samme år. Derfor skal min søster, som forlovet seg før oss, gifte seg til neste år, mens vi har bestemt at vi venter til 2011.
MissStiles Skrevet 12. mai 2009 #8 Skrevet 12. mai 2009 Så lenge man ikke gifter seg samme uke så ser jeg heller på det som noe problem. Jeg har 3 venner som skal gifte seg til neste år. Ikke noe problem der.
LukaFrost Skrevet 12. mai 2009 #9 Skrevet 12. mai 2009 Venner må da kunne gifte seg samme år. Det får da være måte på hvilke hensyn man skal ta. Slektninger må da også kunne gifte seg samme år. Det er nok en fordel å ta de med litt mellomrom, men å ikke være på talefot pga tett bryllup er bare teit.
smilefiskeb Skrevet 13. mai 2009 #10 Skrevet 13. mai 2009 Eg og søstra mi skal gifte oss med litt over 1 mnd. mellomrom i sommar( og vere forlovarar til kvarandre). Min kjære og broren hans med ca 2mnd. Søstra til ho broren til min kjære skal gifte seg med skal gifte seg ca 1 mnd etter det igjen. Travelt bryllupsår? Ja.. Men det blei no bare sånn. Og eg synst det er kjekt, for då veit vi kva dei andre står opp i, og kan komme med erfaringar og tips. Men det hadde sjølvsagt vore kjekkare om det var litt meir spredd, med tanke på økonomi og gåver..
Concertina Skrevet 13. mai 2009 #11 Skrevet 13. mai 2009 Ingen problemer, et av våre nærmeste vennepar gifter seg 14 dager før oss (dog bare 2-3 felles gjester) og kunne ikke falle meg inn å i det hele tatt reagere på det. Synes bare det er superkos
Gjest Gjest_lene_* Skrevet 14. mai 2009 #12 Skrevet 14. mai 2009 Hvis det er over en måned i mellom ser jeg absolutt ikke problemet En venninne av meg skal i 4 bryllup i sommer, hvorav i allefall 2 av brudeparene er i ganske nær vennekrets, men så lenge det var 2-3 uker i mellom ville jeg synes det var helt greit
Gjest Gjest Skrevet 14. mai 2009 #13 Skrevet 14. mai 2009 Det burde gå helt greit. :-) Jeg har vært i flere bryllup hver sommer. :-P Jeg snakket med en dame en gang som ville vente til ingen andre hun kjente skulle gifte seg den samme sommeren, vi andre syntes hun var helt sprø...
Ce'Nedra Skrevet 14. mai 2009 #14 Skrevet 14. mai 2009 Jada, det går fint. Hadde vært noe annet om det var nært familiemedlem. Ofte har folk i dag en så stor vennekrets at folk hadde måttet utsette bryllup i flere år om man ikke kunne gifte seg samme året. Noen uker i mellom om det er nære venner, så synes jeg det er helt ok
Gjest brud2010 Skrevet 14. mai 2009 #15 Skrevet 14. mai 2009 Syntes det er en uting å gifte seg i samme år som venner og andre slektinger. I så fall bør det i det minste være to forskjellige halvår.
Gjest Lily1 Skrevet 14. mai 2009 #16 Skrevet 14. mai 2009 (endret) Jeg kan ikke forstå at det skal være noe problem å gifte seg samme året som venner. Hvorfor det skal være galt? Når det gjelder nær familie, er det selvsagt en fordel at det er noen måneder i mellom, spesielt hvis det er snakk om mange tilreisende... det kan fort bli litt for dyrt og tidkrevende til at de kan reise i flere bryllup med bare dager/uker i mellom, men ut over det.... Endret 14. mai 2009 av Lily1
Gjest Gjest-gift 2008 Skrevet 14. mai 2009 #17 Skrevet 14. mai 2009 Jeg ser ikke problemet med å gifte seg samme sommer. Jeg har vært i 4-6 bryllup hver sommer de siste årene, og det er ofte venner som har giftet seg samme sommer. Så lenge det går litt tid mellom. Man kan ikke sette livet på vent fordi andre skal også gifte seg den sommeren. Hvis det er en stor gjeng så må noen stakkar vente i 10 år da. Kan ikke tenke sånn. Jeg giftet meg i juli i fjor, mens min manns søster giftet seg 30.august. Det var ikke noe problem. Dvs, i begynnelsen var det visst et problem for henne, men hun kom fort fram til at hun kunne ikke okkupere hele 2008 fordi hun skulle gifte seg det året. Og vi ville ikke vente ett år heller. Det ordnet seg ganske fort, og det var ikke noe problem.
cypress Skrevet 15. mai 2009 #18 Skrevet 15. mai 2009 Jeg har en fetter som gifter seg 5 uker etter meg, og det er i alle fall 30 felles gjester. Har ikke streifet meg at det er noe problem. Nesten alle bor i Oslo da, så det blir ikke mye reising.
Bahia Skrevet 15. mai 2009 #19 Skrevet 15. mai 2009 Syntes det er en uting å gifte seg i samme år som venner og andre slektinger. I så fall bør det i det minste være to forskjellige halvår. Hvorfor det? Når det gjelder venner så er det jo som regel grenser for hvor mange FELLES inviterte det blir. I bryllupet til en av mine beste venninner er det kun to felles gjester så det er da virkelig ikke noe problem om vi gifter oss samme år! Når det gjelder nære slektninger med MANGE felles inviterte hadde det vært en fordel med litt mellomrom mellom bryllupene med tanke på utgifter og stress for gjester osv. Men jeg hadde virkelig ikke blitt sur om noen vil gifte seg samme år som meg! Jeg er ikke så egoistisk og bridzilla at jeg MÅ ha monopol på et helt år bare for at jeg skal gifte meg.... Vil folk gifte seg så er jeg glad på deres vegne. Merkelig om noen må vente flere år på å gifte seg for at de andre årene er "opptatt" av venner og slektninger
Gjest Gjest Skrevet 15. mai 2009 #20 Skrevet 15. mai 2009 Altså, jeg skal gifte meg neste år. Og jeg har sagt klart i fra til mine gifteklare venner og slektninger at de ikke bør begynne å planlegge bryllup før tidligst fem år etter mitt. Slik kan gjestene mine virkelig ta til seg inntrykkene og tenke tilbake på den flotte stunden der to mennesker ble forenet til ett med en og samme skjebne i evig tid.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Opprett en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå