desperate Skrevet 30. april 2009 #1 Skrevet 30. april 2009 Jeg har tenkt til å ta meg en runde i byen og gå innom en god del butikker med CV og sånt ettersom jeg trenger en jobb. Er det da relevant å legge ved et bilde? Eller blir det oppfattet som teit? Jeg har liksom fått inntrykk av at flere og flere vil ha inn bilder sammen med jobbsøknader, men blir det feil å legge ved bilde på eget initiativ? Jeg skal jo ikke svare på noen søknader, jeg skal bare melde min interesse, på en måte..
Gjest LanaLane Skrevet 30. april 2009 #2 Skrevet 30. april 2009 Jeg har alltid bilde på CV'n min. På de fleste elektroniske må du jo legge med dette uansett, så hvorfor ikke ha det som standart på papircv'ene også?
Gjest Gjest Skrevet 30. april 2009 #3 Skrevet 30. april 2009 Jeg har alltid bilde på CV'n min. På de fleste elektroniske må du jo legge med dette uansett, så hvorfor ikke ha det som standart på papircv'ene også? Hva er det slags jobber du har søkt på? Jeg har søkt og hatt mange jobber i mitt liv, både typiske studentjobber og "voksenjobber" nå de siste tre årene etter at studiet var ferdig, og har aldri vært borti elektroniske søknader som vil ha bilde. Ei heller har jeg vært borti at noen har bedt om det på "vanlige" søknader.
Gjest Gjest Skrevet 30. april 2009 #4 Skrevet 30. april 2009 Jeg har heller aldri vært ute for å levere med bilde til en søknad. I både nåværende og en tidligere jobb har jeg også vært med på å sile søknadene, og det går langt mellom hver gang jeg så en søknad med bilde (og de gangene det var bilde var det er bilde av passfoto størrelse oppe i det ene hjørnet)
GodsChild Skrevet 30. april 2009 #5 Skrevet 30. april 2009 Kommer vel an paa hva slags jobb det er. Naar jeg soeker paa butikkjobber o.l. saa vil de gjerne ha bilde, men skal du jobbe som vaskehjelp saa er det jo ikke saa relevant.
desperate Skrevet 30. april 2009 Forfatter #6 Skrevet 30. april 2009 Virker som det kanskje er litt delte meninger? Jeg har tenkt til å søke på klesbutikker og skobutikker i første omgang..
GodsChild Skrevet 30. april 2009 #7 Skrevet 30. april 2009 Jeg merket ihvertfall stoerre respons etter jeg begynte aa legge ved bilde.
desperate Skrevet 30. april 2009 Forfatter #8 Skrevet 30. april 2009 Da tipper jeg du er over gjennomsnittet pen
Gjest Complex Skrevet 30. april 2009 #9 Skrevet 30. april 2009 Kanskje litt dumt spørsmål. Men hvor stort bilde la dere med? Vanlig bilde, eller passbildestørrelse? Og hva slags type bilde? Og hva slags type bilde?
Gjest LanaLane Skrevet 30. april 2009 #10 Skrevet 30. april 2009 Når du søker på vinmonopolet må du innom en søknadsregistrering der du skal legge ved bilde iallefall. Der jeg jobber nå må du også det, via sidene deres på nett har de en sånn egen søknadsfunksjon. På deltidsjobb.no kan du også legge med bilde. Helt vanlig passbildestørrelse, jeg smiler på mitt, tatt på fest av alle ting. Klipte bort et par venninner og ser riktig så hyggelig ut atte. Får mer respons jeg også enn når jeg ikke har med bilde. Bare du ser hyggelig ut så spiller det nok liten rolle hvordan bildet er(men unngå å ha drink i handa )
toyses Skrevet 30. april 2009 #11 Skrevet 30. april 2009 Hehe.. tror ikke det er så lurt å legge ved et festbilde nei. Prøv å unngå det ihvertfall. Jeg har vært borti det et par ganger når jeg har søkt på en jobb med elektronisk søknad. Du kommer ikke videre i søknadsprosessen før du har lagt inn bildet. Og det er jo sant at du ofte får bedre respons når du legger inn bildet, det merket jeg selv. Egentlig er det litt teit.. jo, greit nok at man bør være velkledd og ser ok ut. Men jeg mener ikke man skal få jobb pga sitt utseende. Et eksempel: 2 damer søker på en jobb i en klesbutikk, den ene ser helt normal ut og kler seg gjennomsnitlig pent, den andre er over normalt pen og har kanskje en enda penere klesstil. Dame nr 1 kan ha mye bedre kundeservice en dame nr 2, men dame nr 2 får jobben pga utseendet. Hva er det butikken vil ha? Jeg tror også mange mennesker heller vil ha hjelp av en som dame nr 1, da de heller kan sette seg på samme 'nivå' som henne. Eller hva tror dere? Men selvsagt, i en klesbutikk vil man jo ha noen som er velkledd. Men det finnes en mellomting. Man bør ihvertfall ta seg tid til å intervjue alle - pene eller ikke, med eller uten bilde
Annikken Skrevet 1. mai 2009 #12 Skrevet 1. mai 2009 Jeg vil tro erfaring og evne til å yte kundeservice går over utseende og klær, med mindre det er en skikkelig dyr, fæl og dårlig butikk, og der vil man ikke jobbe likevel Jeg har bilde på CVen min, oppe i høyre hjørne. Tror dette er veldig relevant da det gir de som ser på CVene en knytning til navnet (?)
Gjest najki Skrevet 6. mai 2009 #13 Skrevet 6. mai 2009 Jeg har med bilde på CV'en min. Jeg håper dette kan hjelpe til med å knytte navn og ansikt sammen, slik at de kan huske meg bedre. Hvis du skal levere CV "over disk" kan dette være enda mer hjelpsomt, spesiellt om du gir et godt førsteinntrykk. Bildet jeg har på et et veldig nøytralt bilde tatt i fotostudio kledd i noen lunde fin skjorte hvor jeg smiler med mitt peneste smil. Er på ingen måte over gjennomsnittlig pen, og er det det som skal felle meg kan de like godt plukke meg ut av søkerbunken med det samme.
Gjest lintin Skrevet 7. mai 2009 #14 Skrevet 7. mai 2009 Når jeg leser gjennom søknader så er det ALLTID kjekt med de som har bilde på CV'en. De søknadene med bilde er utrolig mye lettere å huske enn de uten bilde. Og det er vel også målet..å bli lagt merke til og husket...Bildet blir sett på uansett, ikke alltid all teksten blir lest übergrunding. Anbefaler passbilde, festebilder faller sjelden i god smak..har vært med på mye rart... Utlyste en stilling en gang hvor jeg ba om søknad, og CV med bilde..da kom alt mulig rart... Diverse bikinibilder (!??!!)..ca 10 bilder i stort format hvor dama poserte utfordrende med trutmunn..himmel og hav.. Andre på seilbåten med familien, hvor frimerke og konvolutt var med for søker ville gjerne ha bildet tilbake...sukk...
Megana Skrevet 7. mai 2009 #15 Skrevet 7. mai 2009 Diverse bikinibilder (!??!!)..ca 10 bilder i stort format hvor dama poserte utfordrende med trutmunn..himmel og hav.. Andre på seilbåten med familien, hvor frimerke og konvolutt var med for søker ville gjerne ha bildet tilbake...sukk... Det er bare flaut... Er vel ingen stor fan av å måtte sende med bilde på en søknad, synes du bør bli vurdert for den du er og det du har å tilby, ikke hvordan du ser ut. Kommer du videre i prosessen blir du jo kalt inn til intervju uansett. Ser fordelene med bilde fra arbeidsgiver sin side, men tviler på det er alle som er like profesjonelle når det kommer til vurderingen.
Fremhevede innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Opprett en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå