Gjest Gjest Skrevet 26. april 2009 #1 Skrevet 26. april 2009 Tittelen sier vel alt. Hva var det som gjorde at du kom deg ut av angst eller depresjon?
Gjest Kråkaa Skrevet 26. april 2009 #3 Skrevet 26. april 2009 En salig blanding av samtaler med psykolog,medisin og å ta utfordringer. Med andre ord; Myyye arbeid over laaaang tid. For min del iallefall. Nå har jeg begynt å trena og har selv erfart at trening er bra for psyken!
Gjest trandi Skrevet 26. april 2009 #4 Skrevet 26. april 2009 Ikke sitt alene om dagene! dra ut og ha venner rundt deg så ofte som mulig. Tenk at dette er en periode som er veldig tøff for deg, og sånn er det bare akkurat nå, men du skal se at dette går over og at må bare gi det tid. Det hjelper veldig og prate ut om ting, enten til en veldig nær venn eller en psykolog. Det kan være litt ubehagelig med tanken på en psykolog i starten, men jeg ska si deg en ting! det er så utrolig godt og få tømt seg. Trening er også veldig bra. er du deprimert så går jeg ut ifra at du ikke er så veldig lysten på og gjøre alt dette om dagene, men du må bare presse deg selv til ting du ikke har lyst til og gjøre, som du egentli liker og gjøre til vanlig. Dette var noe som hjalp meg igjennom min depresjon. Jeg var deprimert i 2 måneder, noe som føltes som flere år. Håper du får det bra med tiden, og lykke til!
Gjest Gjest Skrevet 27. april 2009 #5 Skrevet 27. april 2009 For min del har det vært en kombinasjon av kognitiv psykoterapi, antidepressiva, gå turer og være ute med venner
Gjest LanaLane Skrevet 27. april 2009 #6 Skrevet 27. april 2009 (endret) Det å ta meg selv i nakken og slutte å bruke angsten og depresjonen som unnskyldning til å slippe å gjøre ting. For meg var det en ond sirkel og jeg måtte ha et tupp i ræva for å innse at det ikke gikk lenger. Gikk til psykolog noen måneder, tvang meg selv til å ha meg opp av senga og ut i friluft, snakket mye med kjæreste og venner om det, gjorde en avtale med kjæresten min om at han skulle gi meg ros for små ting som å dra på butikken, dusje, ta buss etc. Litt etter litt ble det bedre, og nå har jeg kun litt sosial angst å jobbe med For ordens skyld, jeg led av depresjon i ca 10 år. Det var når jeg innså det at det slo verst inn, var vel sterkt deprimert i ca 1,5-2 år, moderat de andre årene. Endret 27. april 2009 av LanaLane
Gjest Gjest Skrevet 27. april 2009 #7 Skrevet 27. april 2009 Å gå hos psykolog hjalp en god del. Å jogge 25 min hver morgen hjalp en god del. Å gå på yoga tre ganger i uken hjalp en god del. Å gjøre de tingene som jeg var redd for hjalp en god del. Å jobbe selv med å lære meg å tenke mere positivt hjalp en del. Ingen enkeltstående faktor var avgjørende tror jeg, men til sammen hjalp dette til at jeg ble kvitt alt.
Gjest Gjest Skrevet 28. april 2009 #10 Skrevet 28. april 2009 Jeg begynte å tenke positivt... Vrei alt negativt over til noe positivt... Og så tvinger jeg meg ut hver dag, tvinger i meg mat hver dag, tenker at jeg er en selvstendig sterk jente, jeg trenger ikke psykologer eller medisiner, jeg klarer dette selv.
Fremhevede innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Opprett en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå