Gjest Mea Culpa Skrevet 22. april 2009 #1 Skrevet 22. april 2009 (endret) Jeg maa spise veldig ofte for aa ha nok energi til aa komme meg igjennom dagen saa det blir en del mellommaaltider. Men det er jo litt begrenset hva jeg kan spise paa jobben utenom pausene, saa da lurer jeg paa om en proteinshake kunne vaert noe? Eller evt. noe annet som er raskt og lettvint? Frukt, f.eks. banan er jo enkelt, men jeg blir jo ikke mett av det. Noetter spiser jeg ofte, men blir fort lei det. Endret 22. april 2009 av Mea Culpa
Gjest pigesind Skrevet 22. april 2009 #2 Skrevet 22. april 2009 Det kan du godt bruke, men pass på at det er en del karbohydrater i shaken også. Proteiner alene holder ikke som et måltid! For øvrig burde du unngå de som inneholder aspartam ... Lykke til
Gjest Mea Culpa Skrevet 22. april 2009 #3 Skrevet 22. april 2009 Det kan du godt bruke, men pass på at det er en del karbohydrater i shaken også. Proteiner alene holder ikke som et måltid! For øvrig burde du unngå de som inneholder aspartam ... Lykke til Takk for tipset. Da vet jeg hva jeg skal se etter. Aspartam og den slags proever jeg aa holde meg unna saa den er grei.
venus_ Skrevet 22. april 2009 #4 Skrevet 22. april 2009 Proteinshake kan nok være bra ja. Det er godt å blande litt proteipulver oppi smoothie forresten. Hva med måltidserstatter? Har hørt at denne skal være god
Gjest Mea Culpa Skrevet 22. april 2009 #5 Skrevet 22. april 2009 Proteinshake kan nok være bra ja. Det er godt å blande litt proteipulver oppi smoothie forresten. Hva med måltidserstatter? Har hørt at denne skal være god Kan ikke akkurat lage smoothies paa jobb, men det kan jeg jo gjoere hjemme. Maaltidserstatter? Slanker meg ikke akkurat, men kanskje det kan funke. Takk for tips!
Annikken Skrevet 23. april 2009 #6 Skrevet 23. april 2009 (endret) Jeg spiser proteinbarer og blir passe mett av det. Men det blir jo dyrt i lengden da. Det kan jo være man "lurer" seg selv til å tro det er mer "mat" om man spier proteinpulvere enn å drikke det? Endret 23. april 2009 av Annikken
venus_ Skrevet 23. april 2009 #7 Skrevet 23. april 2009 Kan ikke akkurat lage smoothies paa jobb, men det kan jeg jo gjoere hjemme. Maaltidserstatter? Slanker meg ikke akkurat, men kanskje det kan funke. Takk for tips! Hvis du har kjøleskap på jobb, kan du lage hjemme og ta med
Chanel.No5 Skrevet 23. april 2009 #8 Skrevet 23. april 2009 Finnes mange gode proteinbarer også da. Men jeg er selv kresen, noen smaker papp da.. Greit å ha med seg i tilfelle det går for mange timer mellom måltidene. forelsket meg i en med karamell og sjokolade jeg.. Den er meget god..
Gjest Mea Culpa Skrevet 23. april 2009 #10 Skrevet 23. april 2009 (endret) Drikk melk. Veldig mye mat i melk. Det er sant, men magen min er ikke saa glad i melk desverre. Dessuten saa er jeg en saann raring som maa spise en hel masse for aa bli mett. Blir faktisk lei av aa spise til tider, foeler ikke jeg gjoer annet! Rismelk er jo et alternativ, men det er kanskje mer sukker i det, og det er ikke noe jeg liker aa drikke heller. Blande med noe kanskje? Ja, jeg vet jeg er litt vanskelig naar det gjelder mat! Takk for tips alle samme btw! Endret 23. april 2009 av Mea Culpa
Gjest Mea Culpa Skrevet 23. april 2009 #11 Skrevet 23. april 2009 Hvis du har kjøleskap på jobb, kan du lage hjemme og ta med Det har jeg, men da maa jeg lage kvelden foer da jeg ikke kommer meg opp saa tidlig paa morgenen. Vet ikke hvor godt hjemmelaget smoothie holder seg i kjoelskap over lengre tid?
-Mags- Skrevet 23. april 2009 #12 Skrevet 23. april 2009 Jeg tar ofte en proteinshake som mellommåltid sammen med en frukt og litt nøtter. Da blir det et bedre sammensatt måltid som metter.
venus_ Skrevet 23. april 2009 #13 Skrevet 23. april 2009 Det har jeg, men da maa jeg lage kvelden foer da jeg ikke kommer meg opp saa tidlig paa morgenen. Vet ikke hvor godt hjemmelaget smoothie holder seg i kjoelskap over lengre tid? Holder seg nok i 2 dager eller noe. Blir riktignok ikke like god som nylaget da. Kan være lurt å ha littegrann sitron oppi også.
Gjest Mea Culpa Skrevet 24. april 2009 #14 Skrevet 24. april 2009 Jeg tar ofte en proteinshake som mellommåltid sammen med en frukt og litt nøtter. Da blir det et bedre sammensatt måltid som metter. Det hoeres ut som en god ide. Holder seg nok i 2 dager eller noe. Blir riktignok ikke like god som nylaget da. Kan være lurt å ha littegrann sitron oppi også. Aha, ja men da kan jeg proeve det ogsaa. Hvis jeg naa bare klarer aa la vaere aa drikke opp smoothien om kvelden.
venus_ Skrevet 24. april 2009 #15 Skrevet 24. april 2009 Aha, ja men da kan jeg proeve det ogsaa. Hvis jeg naa bare klarer aa la vaere aa drikke opp smoothien om kvelden. Hehe, hos meg blir det alltid mye mindre igjen til morgenen enn planlagt.
Chanel.No5 Skrevet 24. april 2009 #16 Skrevet 24. april 2009 Tror nok at smoothisene kan stå en dag el to i kjøleskapet uten at det blir noe skade på de. Men hva med å fryse ned endel ferdiglaget smoothies som er laget av bær og frukt? Ta å fryse de ned i tomme 0,5 l flasker som du tar med deg når du går? Da kan du ikke drikke de tomme før du skal siden de er fryst ned og må tine=) Poser med gode nøtte-blandinger, porsjonspakninger med kjeks og proteinbarer er noe jeg alltid passer på å ha med meg i vesken min da..
Gjest Mea Culpa Skrevet 24. april 2009 #17 Skrevet 24. april 2009 Tror nok at smoothisene kan stå en dag el to i kjøleskapet uten at det blir noe skade på de. Men hva med å fryse ned endel ferdiglaget smoothies som er laget av bær og frukt? Ta å fryse de ned i tomme 0,5 l flasker som du tar med deg når du går? Da kan du ikke drikke de tomme før du skal siden de er fryst ned og må tine=) Poser med gode nøtte-blandinger, porsjonspakninger med kjeks og proteinbarer er noe jeg alltid passer på å ha med meg i vesken min da.. Fryse ned ja, det var lurt! Hvorfor tenkte ikke jeg paa det??
Chanel.No5 Skrevet 24. april 2009 #18 Skrevet 24. april 2009 Fryse ned ja, det var lurt! Hvorfor tenkte ikke jeg paa det?? Fordi du tenker - Mat, må ha det NÅ
Gjest Mea Culpa Skrevet 24. april 2009 #19 Skrevet 24. april 2009 Fordi du tenker - Mat, må ha det NÅ Du kjenner meg litt for godt!
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Opprett en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå