Gjest Bekymringsfull Skrevet 22. april 2009 #1 Skrevet 22. april 2009 Heisann Jeg lurer på om noen har hatt noen bivirkninger etter p-pilleslutt? Jeg fant ut når jeg skulle begynne på nytt brett i påsken at jeg hadde glemt å kjøpe nye, så jeg må vente til neste mens før jeg kan begynne på nytt brett. Men nå, ca 2 uker etter forrige brett har jeg ekstreeemt ømme/såre brystvorter. Det er vondt når jeg tar på dem, og de er harde og mer rosa enn vanlig, mer lilla. Noen som har opplevd dette etter p-pilleslutt? Ble jo selvfølgelig litt nervøs for å skulle være gravid, ville vært min flaks, siden jeg nettopp har slått opp me typen. Men tenkte kanskje det kunne ha noe med eggløsning å gjøre også, eller p-pilleslutt.. Hjelp, råd til meg?
Gjest Bekymringsfull Skrevet 22. april 2009 #2 Skrevet 22. april 2009 Prøver å dytte litt her, ingen som har opplevd dette?
Gjest Gjest Skrevet 22. april 2009 #3 Skrevet 22. april 2009 Det kan ha å gjøre med eggløsning eller bare at kroppen reagerer litt sterkt på naturlige hormonnivåer nå. Ømme brystvorter kan også være et tegn på graviditet (litt samme greia, endrede hormonnivåer), men hvor lenge er det siden du har hatt sex med kjæresten/eksen, var det mens du brukte p-piller, eller etter? Hvis du brukte opp hele forrige brett inkludert sukkerpiller, og har vært uten prevensjon i to uker etter det - OG hatt ubeskyttet sex for 2 til 1 uke siden, er det en risiko for at du kan være gravid. Litt tidlig med symptomer, men hvis det er ca to uker siden skal du ikke se bort fra det. Mener ikke å skremme deg, men.
Gjest Gjest_mia_* Skrevet 23. april 2009 #4 Skrevet 23. april 2009 Heisann Jeg lurer på om noen har hatt noen bivirkninger etter p-pilleslutt? Jeg fant ut når jeg skulle begynne på nytt brett i påsken at jeg hadde glemt å kjøpe nye, så jeg må vente til neste mens før jeg kan begynne på nytt brett. Men nå, ca 2 uker etter forrige brett har jeg ekstreeemt ømme/såre brystvorter. Det er vondt når jeg tar på dem, og de er harde og mer rosa enn vanlig, mer lilla. Noen som har opplevd dette etter p-pilleslutt? Ble jo selvfølgelig litt nervøs for å skulle være gravid, ville vært min flaks, siden jeg nettopp har slått opp me typen. Men tenkte kanskje det kunne ha noe med eggløsning å gjøre også, eller p-pilleslutt.. Hjelp, råd til meg? ja jeg hadde det sånn noen uker, det går over
Gjest Bekymringsfull Skrevet 23. april 2009 #5 Skrevet 23. april 2009 Det kan ha å gjøre med eggløsning eller bare at kroppen reagerer litt sterkt på naturlige hormonnivåer nå. Ømme brystvorter kan også være et tegn på graviditet (litt samme greia, endrede hormonnivåer), men hvor lenge er det siden du har hatt sex med kjæresten/eksen, var det mens du brukte p-piller, eller etter? Hvis du brukte opp hele forrige brett inkludert sukkerpiller, og har vært uten prevensjon i to uker etter det - OG hatt ubeskyttet sex for 2 til 1 uke siden, er det en risiko for at du kan være gravid. Litt tidlig med symptomer, men hvis det er ca to uker siden skal du ikke se bort fra det. Mener ikke å skremme deg, men. Jeg hadde sex 2 dager før brettet var slutt.. Håper det er eggløsning jeg nå reagerer på.. :S De er utrolig ømt..
Gjest Bekymringsfull Skrevet 23. april 2009 #6 Skrevet 23. april 2009 Nå sitter jeg og opplever en svi-følelse på brystene, jeg vet ikka hva dette kan være, aldri opplevd dette før..
Fremhevede innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Opprett en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå