Gjest Gjest Skrevet 19. april 2009 #1 Skrevet 19. april 2009 Hei Hei. Noen som har erfaring med Cipralex, bivirkninger, behandlingstid etc? Har selv gi gått på dette i 8 uker ( 4 uker 5 mg og så økt dose 10 mg nå i 4 uker)
Gjest Gjest Skrevet 19. april 2009 #2 Skrevet 19. april 2009 Jeg har gått på cipralex.. ( sluttet i går) Bivirkninger den første tiden hos meg var mye hodepinne, og magesmerter.. Magesmertene gikk over etter en ukes tid, mens hodepinnen satt i litt lengre. Jeg har hele tiden gått på 5 mg, siden jeg reagerer veldig fort på piller, så det holdt for meg. Jeg har tidligere gått på zoloft, remeron s, flunoxsol ( ??? mange år siden husker ikke hvordan det skrives), Og nozenan ( husker heller ikke hvordan det skrives ). Og cipralex er den jeg er mest fornøy med Jeg får fortsatt nedturer, men ikke fult så ofte og kraftige. Den har hjulpet meg og komme meg gjennom hverdagen. Nå går jo du på 10 mg ( som er det vanlige tror jeg ), så kanskje den hjelper mere på nedturene dine.. Behandlingstid er vanskelig og si no på. ER jo ikke pillen som gjør at du blir bra, det er det terapien som gjør. PIllen gjør bare at ting kan føles litt lettere. Man må gå i terapi, for og få bearbeidet eller snakket om det som plager en i hverdagen. En pille alene får ikke de vonde tankene dine til og forsvinne. Det kan en psykolog/ psykriater hjelpe deg med. Som sagt pillen vil ikke hjelpe deg på langsigt alene.. Terapi MÅ til. Jeg har gått på cipralex siden oktober og slutter først nå. Men har ikke blitt "bra". Grunnen til at jeg slutter er fordi man har funnet ut at jeg har add, så jeg skal heller begynne på ritalin. Hvordan føler du det selv går da ?
Gjest ts Skrevet 19. april 2009 #3 Skrevet 19. april 2009 Takk for svar. Jeg har ikke hatt vondt i magen men jeg har vært veldig kvalm en periode, og nå i tillegg så svetter jeg som en gris (hjelper ikke akkurat på selvtillitten) Det virker nesten som om legen min kvier seg for å sende meg til terapi, han sier det er så lang ventetid etc?!? Selv om jeg personlig vet at det er det jeg trenger, jeg trenger virkelig noen å prate med og disse medisinene mine hjelper ikke meg alene. Jeg har slitt med disse nedturene siden jeg var 12 år (er nå 29) og nå orket jeg ikke mer og gikk til legen, gudskjelov trodde han meg, men det irriterer meg litt at han ikke har sendt meg videre enda. Skal tilbake til han på onsdag, får se hva han sier da.
Fremhevede innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Opprett en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå